FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!


Microsoft Adobe‘yi Almaya Hazırlanıyor

BURAK_X
Quote:
Microsoft ile Adobe arasında üst düzey görüşmelerin başladığı bilgileri teknoloji dünyasına bomba gibi düştü. iPhone 4′le değil ama iPad’le Apple’ın durdurulamayacak kadar ileri gitmesi Microsoft’u ciddi bir adım atmaya itti. Adobe her an Microsoft’un olabilir

Microsoft bu yıl nedense hemen hiç bir satın alma yöntemi izlemedi. Firma tüm ilgi odağını Windows 7′ye kanalize etti ve kendisini bir an önce Windows XP’nin izlerinden kurtaracak girişimlere yöneldi. Örneğin Internet Explorer 9′un ve Messenger 2011′in Windows XP için çıkmayacak olmaları bunun bir göstergesi.

Öte yandan, Apple’ın iPhone ile başlayan ama sadece çok güçlü moda akımı yaratan iPhone’una Microsoft cephesinden net bir yanıt gelemeyişi, dahası pazara bir de Android’in girmesi Microsoft’u mobil pazarda birden şampiyonlar liginin dışına itti.

Tüm bunlar yetmiyormuş gibi bir de Apple’ın son numarası olan iPad’in ortalığı kasıp kavurması, 2011′de 40 milyon iPad satılabilir öngörüleri ve bu pazara a Android işletim sistemini kullanacak rakiplerin entegre olması, Microsoft’a yeni açılan pazarlarda hakimiyet kurdurmayabilir.

Özellikle iPad akımı, Microsoft ile Adobe arasında ciddi bir yakınlaşma doğurdu. Bugün Amerikan borsalarına düşen Microsoft ve Adobe’nin üst düzeyde görüşmeye başladıkları haberi, Adobe’nin hisselerini uçururken akıllara “neden flash?” sorusunu getirdi. Adobe’nin flash platformu, iPad ve iPhone’da desteklenmiyor. Ayrıca Android’li cihazlarda da ancak 2.2 güncellemesi ile gelecek ki o da henüz ne derece akıcı olacak bilinmiyor.

Microsoft’un Adobe’yi satın alma olasılığı Microsoft’a ne kazandırır bilemeyiz ama mobil pazarda yaşanacak yeni gelişmelere paralel yeni platformların hazırlığının şimdiden atılmaya başlanacağını söyleyebiliriz.
darkeagle
Desteklemeyen platformlara köstek olmayı garantilemek için böyle bir girişimde bulunabilirler...
codermage
Bu haber PHP betiğinin geleceği konusunda büyük etkiler yaratacaktır. Bildiğiniz üzere ADOBE'un en komplike programı olan Dreamweaver sayesinde bir çok web programcısı PHP'yi az kod yazarak kullanabiliyorlar. PHP şahıslar tarafından üretilmiş C++ programlama diliyle çok yakın benzerlikler taşıyan bir dildir. Windows ise buna karşı savaşan ASP adında hantal bir dile sahip.

Buradan bir kaç ihtimalli sonuca vardım.

1- Pek işlev görmeyen, her yönden PHP'ye karşı zayıf düşen ASP'yi tarihin tozlu sayfalarına karıştırarak PHP dilini sahiplenirler.

2-Dreamweaver programının pek kullanışlı olmayan ASP geliştirme ortamını canlandırarak ASP'yi popüler kılarlar.

3-Microsoft'un her daim B planı vardır..
berkeaslan
microsoft alır beylerrrr
Related topics
[prog] Adobe compra a Macromedia
Microsoft markets skyrocketing and so its fame
COFREE de Software
ulker-godiva
Thankyou America
Artık Isteğe Bağlı Web Uzantısı Alınabilecek
Microsoft gunning for Adobe's PDF format?
Microsoft: Tek Fare Ile 4 PC‘yi Kontrol Edin
What's with windows for Adobe?
Windows Vista Official Thread
google nin youtube kazasında microsoft önlem almaya başladı
Adobe Dreamweaver CS3 Review
How to convert document to text without printing/scanning?
Vista Service Pack 2 Geliyor
Reply to topic    Frihost Forum Index -> Language Forums -> Turkish

FRIHOST HOME | FAQ | TOS | ABOUT US | CONTACT US | SITE MAP
© 2005-2011 Frihost, forums powered by phpBB.