FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Google TV Sitesi Yayında!

BURAK_X
Quote:
Google TV ile birlikte Google, "Televizyon dünyası, arama motoruyla tanışıyor" sloganını kullanıyor. Zira Google TV kullanıcılara, televizyon anlayışını baştan aşağı değiştirmeyi vadediyor. Uygulama desteği, popüler televizyon şovları hakkında geniş ve detaylı bilgi alabilme sistemi ve Android temelli telefonlara yüklenebilecek olan bir uygulama sayesinde, telefonunuzu uzaktan kumanda olarak kullanabilme özelliği sayesinde Google TV, teknoloji meraklılarının ilgisini bir hayli çekti.Multimedya PlatformuBu yenilikçi servisin en önemli amacı, tüm interneti televizyonunuza taşıyabilmek. Google arama motorunun televizyonunuza entegre olmasıyla birlikte televizyonunuz da tam anlamıyla bir multimedya platformuna dönüşüyor olacak. Tabii Google bu konuda ne kadar başarılı olabilecek bunu zamanla göreceğiz.

http://www.google.com/tv/

vay arkadaş Confused
ultimatermof
Google da burnunu bir buna sokmamıştı zaten Very Happy
kemal44
yav google bizi şaşırtmaya devam ediyor daha neler göreceğiz acaba Very Happy

ama herhalde bu destek yeni tv lere özel olacak:D
tüplü tv de olacağını zannetmiyorum ve son model led tv limi yada kendi yaptıkları tv mi ne desem ondan hem para kazanırlar hemde reklam ohhh:ÇD
bu adamlar işini iyi biliyorlar gerçektende el atmadıkları tv kalmıştı bunuda yaptılar ne diyeyim online çeviri e kitam bilmem neler yaptılar:D

ve herhelde bu tv yi uzaktan kumanda edecek telefonda yeni çıkan bir tel olur ondanda para kazanırlar:D

Very Happy doğru değilmi:D
meseloz
Nerde uygulanıyormuş acaba? Yaygın bir hizmet mi olacak yoksa belirli bir alanla sınrlı mı kalacak? Böyle bir yatırım zannediyorum ne kadar yaygın olursa o kadar karlı olacaktır.
Çünkü buna bir alt yapı kuracaklar ve cihazlar bu alt yapıyı kullancak heralde...
gerimter
Şu cihazların hepsi laftan anlamalı bence.Yoksa gelişen bişi yok.
BURAK_X
gerimter wrote:
Şu cihazların hepsi laftan anlamalı bence.Yoksa gelişen bişi yok.

Laughing Laughing
kemal44
bence yapar bu google Very Happy

adamlar tv den para kazanacaklar +uydu dan para kazanacaklar ayrı ona göre bir uydu olacak internet bağlantılı birde server satmaya kalkarlarsa izleyebilme için:D

al sana google acaba nasıl olacak merakla bekliyorum:D
codermage
Google yaparsa sağlam yapar Smile Arkasına bizim atom karıncaları(opensource dünyası) almışken işi oldukça kolay..
meseloz
Açık kaynak derken?

Bu projede açık kaynaklı bölümler mi var?

Bu proje ile ilgili olarak mı söylediniz yoksa başka bir proje mi?
ultimatermof
Googledan gittikçe daha çok nefret ediyorum. Bilinçaltımla ilgili galiba.
xxrapp3rxx
bence gayet güzel çalışma.
codermage
meseloz wrote:
Açık kaynak derken?

Bu projede açık kaynaklı bölümler mi var?

Bu proje ile ilgili olarak mı söylediniz yoksa başka bir proje mi?

Genel anlamda söyledim dostum. Bildiğiniz üzere Google'ın bu noktalara gelmesinde çok büyük ücretsiz sermaye katkısı var. Google'ın bu ortamda hala büyük bir yükseliş potansiyeli olduğuna inanıyorum. Bilişimin emperyalist kralı MS yavaş yavaş aç kalıyor Razz
meseloz
MS nin gerilemesi ve tekel pozisyonundan çıkması iyi olur tabi ama yerine başka birisinin gelmesi de manasız olur. Tekel durumunda çok güçlü bir yapı olursa piyasada sadece bu en çok kullanıcılara zarar verir. Başabaş rakipler bulunması çok daha güzel olur kullanıcılar için.
LoveMan
Google coştu.. google'nin kurucusu km acaba
darkeagle
LoveMan wrote:
Google coştu.. google'nin kurucusu km acaba

http://tr.wikipedia.org/wiki/Google