FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

faklı bir host hakkında

kemal44
arkadaşlar bir arkadaş var ama söylemiyor nedense bedavaya alıyor msl forum.ismim.net gibi
yada böle yazsam direk ona yöneliyor msl www.ismim.net dediğimde forum.ismim.net gibisinden öyle yönlendiriliyor bu hostu nerden alıyorlar bi bilse siz biliyorsanız söyleyebilrimisiniz:D

bedavaya alınıyormuşVery Happy
maniac_ea
anladığım kadarıyla sub domain galiba

http://tr.wikipedia.org/wiki/Subdomain
kemal44
valaha bilmiyorum neyse böle bir subdomain fln yada domain veren host sitesi varmı beles
ultimatermof
tr.gg tarzı mı, tr.nu gibi?

O zaman senin alacağın hostun wildcard dns ayarlı olması gerekiyor. Ücretsiz wildcarded host da heralde yok. Ben de bir kaç ay önce çok aramıştım. Bulamadım böyle bir host. Frihost'u görünce de aramayı kestim.

Araştırırsan wildcard dns'yi; bazı kodları apache ayar dosyasına yazman gerektiğini görürsün.
Yerel hostta dene istersen ama bilgisayarına bir de domain yönlendirmen lazım. http://www.localhost şeklinde site açılmaz.
kemal44
şey frihost a güvenemiyorum niye dersen ya kapanırsa o kadar şeyler gider kapanma olasılığı varya ondan:S birde detabaseleri nasıl diğer siteye aktaracam aktarılmıyorda mybb forumu mesala buraya aktaracam ama aktarılmıyor çünki hata veriyor:S

*birde birşey daha soracam kardeş coins 350 vs olduğunda ne oluyor?
.com domainmi veriyolar ne veriliyor ne işe yarayacak ?
aligultekin34
gerçekte coins olayı nedir.Bir türlü eksidende kurtulamadım bu aralar.Gerçi pek fazlada giremiyorum nete Laughing Laughing
ultimatermof
Diğer hostun phpmyadminine gir. Forum veritabanını bul export et. Yani dışarı aktar. Ftpden tüm forumu aynen indir. İnc klasorundeki settings.php dosyasındaki site adreslerini yenisiyle düzelt. Tümü buraya at. Burdan veritabanını geri yükle.
gerimter
Php myadmin de dışarı aktar tuşlarını kullan.gzip tercih et
xxrapp3rxx
ultimatermof wrote:
Diğer hostun phpmyadminine gir. Forum veritabanını bul export et. Yani dışarı aktar. Ftpden tüm forumu aynen indir. İnc klasorundeki settings.php dosyasındaki site adreslerini yenisiyle düzelt. Tümü buraya at. Burdan veritabanını geri yükle.

350Coin olunca bedava domain veriliyormuş.
ultimatermof
xxrapp3rxx wrote:
ultimatermof wrote:

350Coin olunca bedava domain veriliyormuş.

Very Happy alıntı tagları içindeki mesajlar puan kazandırmaz Very Happy