FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

PES mi, FIFA mı?

ibrahim43
FIFA 2011:

FİFA 2011 video linki:
http://www.sporxtv.com/SXTVQ17992SXQ

PES 2011:

PES 2011 video Linki:
http://www.sporxtv.com/SXTVQ18126SXQ
Quote:
Konami Digital Entertainment GmbH, Ekim ayında piyasaya çıkacak olan PES 2011 ile 28 Eylül'de piyasaya sürülecek olan EA Sports'un yıllara meydan okuyan oyunu FIFA 2011 arasındaki sıkı rekabet devam ediyor.

Yeni yıl için hazırlanan oyunlar, konsolseverleri de ayırmış durumda ve belki de futbolda taraflar bu kadar keskin ve "fanatik" olmuyor. Peki şimdi size soruyoruz sizce hangisi?

Pes ve FİFA 2011'in demoları yayınlandı yakında resmi sürümleri de çıkacak.İlk görüntülerin ardında daha önceki gibi yine pes mi fifa mı tartışmaları başladı.Sizce hangisi 2011 e damgasını vurur?
maniac_ea
Futbol oyunu oynamak isteyen PES 2011 oynar, Futbol simulasyonu oynamak isteyen FIFA 11 oynar.

FIFA'da 2011'e damgasını vurur. PES'in tek avantajı UEFA Şampiyonlar ligi, UEFA Avrupa ligi ve Libertadores kupası'nın lisanslarını elinde bulundurması. FIFA'da lisanslı lig sayısı fazla, takım fazla, oynanabilirlik 2010 ile birlikte daha güzel 2011'de ise daha da güzel.

Oyuncu yüzleri PES'e göre çok fazla ve çok kaliteli (Bir oyuncunun yüzünü modellemek için oyuncunun suratını 8 farklı açıdan fotoğraflayıp öyle modelliyorlar ve bu yüzden oyuncu yüzleri çok gerçekçi. PES ise oyuncu yüzlerinde çok eski bir yöntemi kullanıyor tek fotoğraf ile fotoğraf yapıştırma kullanıyor ve yüzü yapılan çoğu oyuncu milli takımda oluyor.

FIFA 11'den bir kaç örnek oyuncu yüzü

Peter Cech

Ashley Cole

Frank Lampard

Son olarak PES'in bir avantajı da PES 11'de Türkçe dil seçeneği olması.
ultimatermof
Futbol oyunlarıyla pek aram yok, genelde aksiyon macera falan severim ama PES biraz daha güzel geliyor bana nedense. Tam nedenini bilemiyorum. Galiba FIFA'dan oynaya oynaya sıkılmıştım, yeni bir oyun arıyordum. PES'i görünce de onu sevdim.
maniac_ea
PS3 ve PC'de FIFA 11 denemiş bir PES manyağı olarak FIFA'yi şiddetle tasiye ederim. FIFA 10'da FIFA'da değişim başladı böyle giderse yakında PES konuşulmaz. Laughing
codermage
FIFA'yı coktan unuttum bile. PES'ten baska futbol oyunu tanımam etmem. Çünkü kendini gerçek bir futbol oyununda hissediyorsun PES oynarken. FIFA'da ise oynanabilirlik cok geride ve oyun oynadıgının farkındasın. PES oynarken oyunun gercekciligi icinde heyecanlanıyorum. Ama FIFA'da langırt oynarmıs gibi bir hisle oyun oldugunun farkındalıgında oluyorum. Her neyse iste kisiden kisiye degisir ama gercek bir futbol manyagı olarak FIFA'yı bilgisayarımda barındırmam bile =)
ibrahim43
Ben de ilk başında PES e karşı ön yargılıydım.Fifaden gelenler olarakpes acayip geliyordu.Winning Elevene sinirlenip bir gün pes denedim ve memnun kaldım.Psde de pcde de PES oynarım oynarsam.Yenisi daha bi güzel Wink
kemal44
evet fifa da oyuncular karınca gibi ve grafikleri çocuksu gibi duruyor ve haraket seçenekleri çok kısıtlı adam gecemiyon:D ama PES de full haraket yapabiliyorsun her şeyi tam oturmuş yerine bu pes i yapanlar benbde bu adamlar tam bir oyun canavarı ne güzel oyun yapıyorlar:D
aligultekin34
maniac_ea wrote:
PS3 ve PC'de FIFA 11 denemiş bir PES manyağı olarak FIFA'yi şiddetle tasiye ederim. FIFA 10'da FIFA'da değişim başladı böyle giderse yakında PES konuşulmaz. Laughing

ooo desene baya güzel fifa 2011.En yakın kafeye bigün gideyimde deniyeyim diyicem ama en son fifa 2003 oynamıştım.ondan sonra hep silahlı oyunlar , strateji filan işte Laughing Laughing
maniac_ea
yaklaşık bir hafta önce oyun geldi ve oynuyorum ben fifa 10 için pesten vazgeçmiştim bu oyun fifa 10'dan bile güzel.

ps3 versiyonundan bi kaç ayrıntı;

-oyuna hakem eklemişler bi kaç tane maça başlarken de seçebiliyorsunuz. (hakemlerin özellikleri var kart gösterme ve faul verme.)
- 3 tane türk hakem var. (hakemlerin hiç biri tanıdık değil.)
-maç bittikten sonra maçtaki önemli posizyonları izleyebiliyorsunuz/kaydedebiliyorsunuz.
-yeni toplar eklenmiş
-oyuna müzik ve tezahurat eklenebiliyor.
-menü'de bir skorbord var onda oyunda yaptıgınız şeyler yazıyor (en hızlı atılan gol, en uzaktan atılan gol vb,)
-maç sırasında arada sol üstte bilgi veren ekran çıkıyor ve futbolcular hakında bilgi veriyor bu kadar koştu falan yok şu kadar şut çekti vb. eğer lig ya da turnuvada iseniz sağ üstte ligde/turnuvada oynanan diğer maçlarda gol olursa sağ üstte çıkıyor. ayrıca ilk yarı sonunda ve maç sonunda diğer maçların sonuçlarını görebiliyorsunuz.
-gol atmak biraz zor öyle pes'te ki gibi messi ya da ronaldoyu alıp tabana kuvvet gidemiyorsunuz gol atmanız için posizyon üretmeniz lazım paslaşmak lazım.
-manager modunda değişimler olmuş. oyuncu transfer etmek için önce klübe teklif götürüyorsunuz klüp teklifi kabul ederse futbolcuya teklif götürüyorsunuz.

kemal44 wrote:
evet fifa da oyuncular karınca gibi ve grafikleri çocuksu gibi duruyor ve haraket seçenekleri çok kısıtlı adam gecemiyon:D ama PES de full haraket yapabiliyorsun her şeyi tam oturmuş yerine bu pes i yapanlar benbde bu adamlar tam bir oyun canavarı ne güzel oyun yapıyorlar:D

Fifa'da adam çalımlamak için 60'dan fazla hareket var.
kemal44
Quote:
Fifa'da adam çalımlamak için 60'dan fazla hareket var.

fifade pes gibi haraketler müttiş değil ve bir oyuncuyu kolay geçemiyorsunuz gibisinden dedim pes de haraketler daha gerçekci sanki ronaldoya top geldiğinde adamı durduracak yok gibi onu demek istedim
BURAK_X
niyeyse futbol oyunlarına bi türlü ısınamadım. hiç anlamıyorum nesinden zevk alıyorsunuz Laughing
ibrahim43
Pesin oynanabilirliği daha iyi gibi.2011 de haraketler daha gerçekçi olmuş.Eskiden ceza sahasında kendini bırakana ceza yoktu 2011 de sarı kart verebiliyor hakem.Düşmeler,müdahaleler,itirazlar,sevinçler,vuruşlar,paslar daha güzel olmuş.Bi ara Fifayı da deneyecem.Yorumlara göre baya geliştirmiş kendisini.
kemal44
pes 2011 i internetten indirdim ama tek almanca idi çok kötüydü herhelde tam fulu değildi galiba demo da değildi:D sanki bişeyler eksik gibiydi:SVery Happy
nasıl desem gol attığında hiç sevinç denen birşey yok hakemin ıslığı bile duyulmuyordu:D
Very Happy
Very Happy
Very Happy
Very Happy
Very Happy
Very Happy
Very Happy
BURAK_X
kemal44 wrote:
pes 2011 i internetten indirdim ama tek almanca idi çok kötüydü herhelde tam fulu değildi galiba demo da değildi:D sanki bişeyler eksik gibiydi:SVery Happy
nasıl desem gol attığında hiç sevinç denen birşey yok hakemin ıslığı bile duyulmuyordu:D
Very Happy
Very Happy
Very Happy
Very Happy
Very Happy
Very Happy
Very Happy

seni keklemişler Laughing Razz Wink