FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Ne tür müzik dinliyoruz?

Popüler müzik mi, özgün müzik mi?
Popüler
33%
 33%  [ 2 ]
Özgün
66%
 66%  [ 4 ]
Total Votes : 6

ibrahim43
Merhabalar.Herkes müzikten farklı şeyler anlar.Bu yüzden genel geçer bir sonuç çıkmaz ancak üyelerimizin ne tür müziklere rağbet ettiklerini merak ediyorum.Hande Yener,Serdar Ortaç,Tarkan,Gülşen,Şebnem Ferah,İsmail YK gibi çok satan,tıklanan,indirilen,izlenen sanatçıları mı yoksa Onur Akın,Zara,Sagopa Kajmer gibi pek popüler olmayan özgün sanatçılar mı tercih ediyorsunuz.Görüşlerinizi bekliyorum.
codermage
Bir anti-popularist olarak her daim muhalifim =)
ibrahim43
Özgün müziğe 3 oy gitmiş popüler müziğin oyu yok. Very Happy İlginç vallahi.codermage yorumun için teşekkür ederim.Ben de özgün ve kaliteli çalışan sanatçıları severim.Diğer arkadaşların da katılımını bekliyorum.
ultimatermof
Ben özgün müziğe oy verdim ama o neki yav?
ibrahim43
Özgün kelimesinin anlamını bilmiyormusun kardeşim Smile (özgün:yalnız kendine özgü bir nitelik taşıyan, orijinal) özgün sanatçılar popüleriteden çok orjinal,kaliteli eserler ortaya koymaya çalışırlar.Bunu başarabilenler edebi olur.Sonraki nesillerce hatırlanır,okunur,dinlenir.Popüler ama özgün olamayanlar belli bir süre sonra unutulup giderler.Şuan bir sürü pop sanatçısı var ama sanki hepsi aynı şarkıyı söylüyormuş gibi.Bunlar içinde özgünlüğü yakalayıp edebi alan çok az.
ultimatermof
ibrahim43 wrote:
Özgün kelimesinin anlamını bilmiyormusun kardeşim Smile (özgün:yalnız kendine özgü bir nitelik taşıyan, orijinal) özgün sanatçılar popüleriteden çok orjinal,kaliteli eserler ortaya koymaya çalışırlar.Bunu başarabilenler edebi olur.Sonraki nesillerce hatırlanır,okunur,dinlenir.Popüler ama özgün olamayanlar belli bir süre sonra unutulup giderler.Şuan bir sürü pop sanatçısı var ama sanki hepsi aynı şarkıyı söylüyormuş gibi.Bunlar içinde özgünlüğü yakalayıp edebi alan çok az.

Hah, tam da Barış Manço'yu özetledin valla. Tamam, ben özgün müzik dinliyormuşum Very Happy
ibrahim43
ultimatermof wrote:
ibrahim43 wrote:

Hah, tam da Barış Manço'yu özetledin valla. Tamam, ben özgün müzik dinliyormuşum Very Happy

Ben de severim Barış Manço'yu.Zaten şarkıları unutulmaz eserler.Tip olarak acayip biriydi ama şarkıları orjinaldi.Unutulmaz sanatçılarımızdan.
ribozon
rock metal genelde
aligultekin34
Kulağıma gelen her türlü müziği dinlerim.Ama piyasada adam akıllı müzikler pek kalmadı.Hepsi dandik Very Happy
codermage
Techno furyasına kapıldık son yıllarda. Özellikle bu 50 Cent vs.. kuşağı bitirdi piyasayı. Şimdilerde ülkemizde de rahat yok bize bu türden Smile Çalgısız müzik mi olur Allah aşkına.
ultimatermof
hakkaten. Tekno müzik en sevmedigim muzik turu. sanat yok birşey yok. Ne diye dinlerler ki. Ben de storm diye bir program var. O zaman ben de birkaç bir şey uydurayım arabalarda beni dinlesinler dumtisdumtis. ne sacma.
kemal44
tabi genelde Popüler müzik dinlerim:D
ben aslında o anki durumuma göre her tarz dinliyorum tabi Arabesk rap hariç Very Happy
Arabesk rap i hiç sevmiyorum boğuyor böle şarkılar:S

türk sanat müziği ve halk müziği çok güzeldir:D
rap da dinlerim iyi olanları.D
ve özellikle yabancı şarkıcı olarak:D olarak Lily Allen i çok severim
ultimatermof
kemal44 wrote:
tabi genelde Popüler müzik dinlerim:D
ben aslında o anki durumuma göre her tarz dinliyorum tabi Arabesk rap hariç Very Happy
Arabesk rap i hiç sevmiyorum boğuyor böle şarkılar:S

türk sanat müziği ve halk müziği çok güzeldir:D
rap da dinlerim iyi olanları.D
ve özellikle yabancı şarkıcı olarak:D olarak Lily Allen i çok severim

Müzik kafan, benimkine yakın.

Ben de çoğu rapi sevmiyorum. Millet bir program bulup sesini değiştirerek tripkoliğe benzemeye çalışıyor. Beni raptan soğutanlar arasında bir de, eline pahalısından (ki hava amaçlı belli) bir cep telefonu alıp en mal rap'i en son seste açarak sokak sokak dayı dayı dolaşan çocuklar var. Aslında çocuk değiller de zekaları öyle. Önüne çıkanı boğup atacaklarını sanırlar ama anlarlar hanyayı konyayı ! Cool Wink
BURAK_X
karışık koyuyorum baba özellikle soundtrack hastasıyımdır
meseloz
Özgün müzik popüler müzikten daha popüler olmuş gibi görünüyor buradaki ankete göre. Smile

Gerçi henüz katılımcı sayısı az. Arttıkça belki sonuç değişebilir.
ultimatermof
Zaten foruma kaç kişi uğruyor ki ? Very Happy kesin hep özgün müzik ilerde olacak. Popülere oy veren de yanlış vermiştir Allah bilir Very Happy
gerimter
Bu anket bana uymadı ben orhan da dinlerim şakirada rap ta dinlerim popta
dbase
seçenek az olmuş ama neyse Smile

olanlar arasında tercih yapalım..
ibrahim43
dbase wrote:
seçenek az olmuş ama neyse Smile

olanlar arasında tercih yapalım..

Seçeneklerden ziyade popüler mi takılıyoruz yoksa seçicimiyiz, o bakımdan fikir edinmek istemiştim.Müzik türleri bunlardan ibaret değil elbette.Seneler sonra hatırlanmayacak şarkılar dinleyenimiz çoğunlukta ama özgün müzik demişiz genelde Smile
ultimatermof
O hatırlanmayan şarkıları dinleyen çoksa o zaman, o şarkılar zaten özgün olmuyor mu? Nostaljik şarkılardan mı bahsettin?
ultimatermof
O hatırlanmayan şarkıları dinleyen çoksa o zaman, o şarkılar zaten özgün olmuyor mu? Nostaljik şarkılardan mı bahsettin?
codermage
Her şeyin özgünüdür güzel olan. Dünyayı inorganik zırvalarla dolduran insanlar bile artık organik işlere dönüyor. Bitkiler, ilaçlar vs.. Ama hala bilgisayarla yapılan ve sınırlı atraksiyonun bulunduğu müzik türleri revaçta. O güzel kemanlarla bin bir çeşit sazlarla süslenen özgün yapıtlar nerede, şimdiki gençlerin dinlediği popüler saçmalıklar nerede?! peh peh peh..
manyakbey
Ben Rap Dinliyorum.Oldukca güzel ve Şanışer dinliyorum.

I can rap

I can rap