FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

'Coins' ve Frihost'un Yeni Donemi

selim06
Hepinize iyi gunler arkadaslar,
Biraz dikkat ettiyseniz, kullanici panelinizde puanlarinizin yani sira artik 'coins' adli bir birim daha sahibisiniz. Peki nedir bu 'coins'?
Coins, Frihost'un yeni puan birimidir. Hesaplanmasina gelince, 45 puanin ustune cikan host sahibi bir kullanici ertesi gun o puanlarin ortadan kaybolmasina sahit oluyordu. Bu sistemi aktif tutmak icin bir yontemdi, ama bundan boyle daha yaratici bir fikirle karsi karsiyayiz. 45 puandan sonraki her puan ertesi gun size 'coin' olarak geri donecek.
(45in ustundeki puan miktari) ^ 0.6 seklinde hesaplanacak.

Peki coinlerden nerede yararlanabiliriz?
Cesitli yarismalar, marketplace aktivitelerinin yani sira. Frihost bundan boyle 350 coin'e ulasana bedava alan adi da verecek. (.com, .net, .org)
Bu rakamlar yakinda degisebilir, su anda beta asamasindayiz.
Umarim sistemdeki degisikliklerden memnunsunuzdur.
iyi gunler
ibrahim43
Güzel olmuş ancak 350 coins fazla gibi geldi bana.Yani o kadar puanı biriktirmek hayli zaman ve emek gerektiriyor.her şeye rağmen iyi olmuş...
codermage
çok iyi bir uygulama "coins". Ama 350 coins pek cazip ve çekici değil. Yani insanları mesaj yazmaya çekecek bir uygulamadan çok kulak ardı edilesi bir şey şimdilik Smile
ultimatermof
Bunun yerine olumlu düşensek?

Ne güzel işte puan boşa gitmiyor. Hiç yoktan iyidir demek lazım. Hem bu Bondings'in kul hakkına da önem verdiğini göstiyor Very Happy Boşuna mesaj yazmıyorum yani şuan ben Very Happy "Aman bana ne yav. 40 gün idare ederim ben bu puanla" deyip en az 1 ay buraya uğramayabilirdim.
BURAK_X
selim06 wrote:

Frihost bundan boyle 350 coin'e ulasana bedava alan adi da verecek. (.com, .net, .org)

Code:

benim için bir hayal gibi Confused
edit; şimdilik Very Happy
kemal44
şey bu aylıkmı yıllıkmı hep .com mu kalacak?
darkeagle
kemal44 wrote:
şey bu aylıkmı yıllıkmı hep .com mu kalacak?

Yıllık.

com, net veya org hangisini almak istersen...
kemal44
o zamn yıllıksa kötü mesala ben .com yaptım sonra kapanacak kapanmaması için ne olması lazım birde .com u aldığımda benim şuan isminiz.frihost.org alt domain var o .com u aldığımda yönlendirme yapılabilir değilmi?
darkeagle
kemal44 wrote:
o zamn yıllıksa kötü mesala ben .com yaptım sonra kapanacak kapanmaması için ne olması lazım birde .com u aldığımda benim şuan isminiz.frihost.org alt domain var o .com u aldığımda yönlendirme yapılabilir değilmi?

Bütün domainler yıllık olarak alınır. 1 yıl sonunda alınan domaini ücret veya 350 coins karşılığında uzatabilirsiniz. Hostunuza istediğiniz gibi yönlendirebilirsiniz.
kemal44
çok sağol kardeş bilgi için birde aldım diyelim coins le uzatmayı biliyoruz ama gerçek para ile nasıl uzatacam o 1 yılı? bi butonmu var ney var acaba?
darkeagle
kemal44 wrote:
çok sağol kardeş bilgi için birde aldım diyelim coins le uzatmayı biliyoruz ama gerçek para ile nasıl uzatacam o 1 yılı? bi butonmu var ney var acaba?

350 coins karşılığında domain almak veya uzatmak için GoDaddy kuponu verilecek. Coins olmaması durumunda ücret karşılığında GoDaddy'den uzatabilirsin.
dbase
ooo ben bu coins uygulamasını sevmeye başladım Very Happy

inşallah uygulama bir an önce başlar Smile
LoveMan
350 Çook fazla Very Happy
adminfatih
350 gerçekten fazla bari 100 olsaydı ama yinede güzel bir şey hiç olmayabilirdi:) bakalım daha neler göreceğiz bir de bu .comluyu başka host şirketlerine yönlendirebilir miyiz yoksa sadece frihost için mi kullanabiliriz eğer başka hostlarda kullanabileceksek çok iyi bir de keşke frihost bedava reseller paketleride sunsaydı çok güzel olurdu
darkeagle
Reseller paketi veya domain birim başına fiyat ödendiği için bedava vermek kolay birşey değil.

Host ise öyle değil. Alırsın bir tane reseller ya da VPS isteğe veya duruma göre dağıtırsın. Az veya çok dağıtmışsın farketmez.

Domain için 350 coins fazla diyorsanız, bence hiç fazla değil. Sonuçta her bedava verilen domain için cepten para verilmesi gerekli, ne diye bol bol dağıtıp hak edene de hak etmeyene de versinler ki?

Domaini başka hostta kullanabilme durumuna gelirsek ise size 350 coins karşılığında domain değil, GoDaddy'den domain kupon kodu veriliyor, bu kod ile ne yapmak istediğiniz size kalmış.
gumusova
350 çok fazla değil mi? mesela 100 coinse 5 tl lik indirim vs.vs olsa daha iyi olur. yoksa 350 i topla topla toplanmaz.
adminfatih
artık frihost coin kazanmaya başlamanın vakti geldi de geçiyor bile bu günden itibaren artık başlıyorum beni bekle frihost ben geliyorum Smile bakalım ben 350 yapana kadar rakam düşecek mi yükselmesinde Smile düşmezsede canı sağolsun frihostun bedavadan domain sahibi olacağız sayesinde kutluyorum frihostu bu öncülüğünden dolayı tekrar teşekkürler bu sitenin yapımcısına da burdan thanks diyorum... Smile
adminfatih
bu arada frih neden artmıyor anlamadım Smile
darkeagle
adminfatih wrote:
bu arada frih neden artmıyor anlamadım Smile

Frih sistemi devre dışı bırakıldı...
ComqLex
350 Puan yapmamız mümkün değil Very Happy 100 - 150 iyi olurdu ama Smile 1 sene geçer 350 için ):
darkeagle
ComqLex wrote:
350 Puan yapmamız mümkün değil Very Happy 100 - 150 iyi olurdu ama Smile 1 sene geçer 350 için ):

350'ye ulaşmak zor değil bence. İstedikten sonra 2 ay bile sürmez...
genckalemsor
süper. artık alan adı da alabileceğğiz
Tioc
Quote:
Hepinize iyi gunler arkadaslar,
Biraz dikkat ettiyseniz, kullanici panelinizde puanlarinizin yani sira artik 'coins' adli bir birim daha sahibisiniz. Peki nedir bu 'coins'?
Coins, Frihost'un yeni puan birimidir. Hesaplanmasina gelince, 45 puanin ustune cikan host sahibi bir kullanici ertesi gun o puanlarin ortadan kaybolmasina sahit oluyordu. Bu sistemi aktif tutmak icin bir yontemdi, ama bundan boyle daha yaratici bir fikirle karsi karsiyayiz. 45 puandan sonraki her puan ertesi gun size 'coin' olarak geri donecek.
(45in ustundeki puan miktari) ^ 0.6 seklinde hesaplanacak.

Peki coinlerden nerede yararlanabiliriz?
Cesitli yarismalar, marketplace aktivitelerinin yani sira. Frihost bundan boyle 350 coin'e ulasana bedava alan adi da verecek. (.com, .net, .org)
Bu rakamlar yakinda degisebilir, su anda beta asamasindayiz.
Umarim sistemdeki degisikliklerden memnunsunuzdur.
iyi gunler
Güzel olmuş ancak 350 coins fazla gibi geldi bana.Yani o kadar puanı biriktirmek hayli zaman ve emek gerektiriyor.her şeye rağmen iyi olmuş...
çok iyi bir uygulama "coins". Ama 350 coins pek cazip ve çekici değil. Yani insanları mesaj yazmaya çekecek bir uygulamadan çok kulak ardı edilesi bir şey şimdilik

Ne güzel işte puan boşa gitmiyor. Hiç yoktan iyidir demek lazım. Hem bu Bondings'in kul hakkına da önem verdiğini göstiyor Very Happy Boşuna mesaj yazmıyorum yani şuan ben Very Happy "Aman bana ne yav. 40 gün idare ederim ben bu puanla" deyip en az 1 ay buraya uğramayabilirdim.
benim için bir hayal gibi Confused
edit; şimdilik Very Happy
Bütün domainler yıllık olarak alınır. 1 yıl sonunda alınan domaini ücret veya 350 coins karşılığında uzatabilirsiniz. Hostunuza istediğiniz gibi yönlendirebilirsiniz.
350 coins karşılığında domain almak veya uzatmak için GoDaddy kuponu verilecek. Coins olmaması durumunda ücret karşılığında GoDaddy'den uzatabilirsin.
ooo ben bu coins uygulamasını sevmeye başladım Very Happy

inşallah uygulama bir an önce başlar Smile
350 gerçekten fazla bari 100 olsaydı ama yinede güzel bir şey hiç olmayabilirdi:) bakalım daha neler göreceğiz bir de bu .comluyu başka host şirketlerine yönlendirebilir miyiz yoksa sadece frihost için mi kullanabiliriz eğer başka hostlarda kullanabileceksek çok iyi bir de keşke frihost bedava reseller paketleride sunsaydı çok güzel olurdu
Reseller paketi veya domain birim başına fiyat ödendiği için bedava vermek kolay birşey değil.

Host ise öyle değil. Alırsın bir tane reseller ya da VPS isteğe veya duruma göre dağıtırsın. Az veya çok dağıtmışsın farketmez.

Domain için 350 coins fazla diyorsanız, bence hiç fazla değil. Sonuçta her bedava verilen domain için cepten para verilmesi gerekli, ne diye bol bol dağıtıp hak edene de hak etmeyene de versinler ki?

Domaini başka hostta kullanabilme durumuna gelirsek ise size 350 coins karşılığında domain değil, GoDaddy'den domain kupon kodu veriliyor, bu kod ile ne yapmak istediğiniz size kalmış.
350 çok fazla değil mi? mesela 100 coinse 5 tl lik indirim vs.vs olsa daha iyi olur. yoksa 350 i topla topla toplanmaz.
artık frihost coin kazanmaya başlamanın vakti geldi de geçiyor bile bu günden itibaren artık başlıyorum beni bekle frihost ben geliyorum Smile bakalım ben 350 yapana kadar rakam düşecek mi yükselmesinde Smile düşmezsede canı sağolsun frihostun bedavadan domain sahibi olacağız sayesinde kutluyorum frihostu bu öncülüğünden dolayı tekrar teşekkürler bu sitenin yapımcısına da burdan thanks diyorum... Smile

350 puanı toplamak için bu şekilde bişeyler yapmamız lazım galiba ? Smile
matraxboy
Bu coins olayı süpermiş valla ne olcak sanki cebinizden bi kuruş cıkmadan domain sahibi olcaksınız,arkadaşları tebrik ediyorum bol coinsler Very Happy
cankorkmaz
güzel olmuş hadi bakalım
gerimter
bende bu coins neden sıfır diyordum
endermsr
Güzel olmuş
mfatih
güzel güzel alırız ben zaten ilk aşamada host almayı düşünmüyorum domaine yoğunlaştım boş vakitlerimde yazı yazarım artık ama şu maks5puanı sevmedim bazen uzun cevaplar veriyorum 10 puanlık 5 puan geliyor Smile
darkeagle
mfatih wrote:
güzel güzel alırız ben zaten ilk aşamada host almayı düşünmüyorum domaine yoğunlaştım boş vakitlerimde yazı yazarım artık ama şu maks5puanı sevmedim bazen uzun cevaplar veriyorum 10 puanlık 5 puan geliyor Smile

Sen domainden önce al hostunu dursun zararı olmaz...
mfatih
iyi bakalım almak için istek yaptım onaylarlar herhalde yakında
darkeagle
mfatih wrote:
iyi bakalım almak için istek yaptım onaylarlar herhalde yakında

Süresi tamamen şansına bağlı...
Chilavert
Bende talep ettikten sonra 1 hafta falan beklemiştim en sonunda mesaj attım puanlarım yeterli olduğu halde ve istek yaptığım halde açılmadı gereğini yaparmısınız gibi bi mesajdı aynı gün açmışlardı Angel
shacky59
bu aktivite hala geçerli mi acaba
xCaNx
shacky59 wrote:
bu aktivite hala geçerli mi acaba

Valla bende bilemiyorum Very Happy Account bölümünde öyle bi yer bulunmakta.350 coins toplamak çok uzun sürer onu söyleyim sana Very Happy Adamlar post kastırmak için çok güzel ödüller koyuyolar Very Happy Sen bi forumun yetkilisine sor öyle davran Very Happy

Edit ; Devam ediyo büyük ihtimalle.Frihost çok sevaba giriyor Very Happy Ücretli olan şeyleri ücretsiz olarak karşımıza koyuyor Very Happy Mesaj yazmak şartıyla Razz
Frieker
Hayırlı olsun Nice yıllara
selatinabi
merhaba arkadaşlar

bende bu gün üye oldum acaba online film sitesi kursam problem olurmu.? Rolling Eyes
darkeagle
selatinabi wrote:
merhaba arkadaşlar

bende bu gün üye oldum acaba online film sitesi kursam problem olurmu.? Rolling Eyes

Online film derken?

Hostunda film barındıracaksan eğer hem hostun kapasitesi yetmez hem de korsana gireceğinden yasak...
xCaNx
selatinabi wrote:
merhaba arkadaşlar

http://www.frihost.com/forums/vt-30819.html

20gb aylık trafik var...Genellikle zaten her bedava hostta şu üstte verdiğim kurallar var.Böyle film siteleri kurmanı önermem.Başına iş aşmaktan başka hiçbirşeye yaramaz bu amaçlı siteler.
turkgamer
Çok Güzel Olmuş Ellerine Sağlık Very Happy
JaniceJohnson
Hade bakalım hayırlısı
trbznburak
2010 yılında yazılmış. Acaba hala geçerliliği var mı?
EmreKozan
Hala devam ediyormu arkadaşlar bu sistem Confused
EmreKozan
çok iyi bir uygulama "coins". Ama 350 coins pek cazip ve çekici değil. Yani insanları mesaj yazmaya çekecek bir uygulamadan çok kulak ardı edilesi bir şey şimdilik
trbznburak
EmreKozan wrote:

Zaten kolay olsaydı herkese dağıtırlardı diye düşünüyorum. Çok da uygulanabilirliği yok gibi duruyor.
EmreKozan
ben uzun zamandır hesaba girmemiştim , şifreyi unutmuşum

şifrenin resetlenmesi için talepte bulundum

ama elemanın birisi uzun zamandır aktif olmadığın içi hesabın silinebilir bondingsi bekle demiş post kasıyorum çaktırmayn uzun zaman aktif olamadım o yüzden