FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Microsoft-Facebook Elele

BURAK_X
Quote:
Google bu işi sevmeyecek: Microsoft ve Facebook bir araya geliyor; Bing sınırlarını aşıyor...

Microsoft bundan bir yıl önce yaptığı açıklamada, Facebook ve Twitter ile anlaşma yaptığını duyurmuştu.

Sosyal ağlardan bilgilerin dearama sonuçları arasına katılması fikri üzerine kurulu anlaşmadan bu yana geçen zaman diliminde neler oldu? Microsoft arama motoru Bing'i geliştirerek Facebook ve Twitter ile entegrasyonu arttırdı.

Şimdi bu işbirliği bir adım daha ileriye götürülecek ve Facebook'tan sağlanan bilgiler Bing aramalarını geliştirecek. Aktarılanlara göre bu bilgiler kullanıcılar tarafından sağlanan anonim, herkese açılmış olan veriler olacak. Yani kullanıcılar en çok neleri beğendi ve Like tuşuna tıkladı türü bilgiler. Bu tür veriler çok değerli trend analizlerisunabiliyor. Bu sayede kullanıcılara merak ettikleri konulardaki bilgiler ve reklamlar da daha üst sıralarda ve öncelikli olarak gösterilebilecek.
ultimatermof
Vaov sevdim bu haberi. Google'ı da artık pek sevmiyorum zaten.

Ama Google'ın gelişmişliği her zaman üst seviyede kalır:
Bilgisayarımda deepfreeze olduğu halde, pc'yi yeni açıp google'da arama yapınca Google'dan en çok giriş yaptığım siteler tıklanmış renkte oluyor. Deepfreeze bozuk olamaz değil mi? Very Happy
kemal44
acaba şuan elelemiler:D acaba Very Happy
codermage
ultimatermof wrote:
Vaov sevdim bu haberi. Google'ı da artık pek sevmiyorum zaten.

Ama Google'ın gelişmişliği her zaman üst seviyede kalır:
Bilgisayarımda deepfreeze olduğu halde, pc'yi yeni açıp google'da arama yapınca Google'dan en çok giriş yaptığım siteler tıklanmış renkte oluyor. Deepfreeze bozuk olamaz değil mi? Very Happy

sanırım deepfreeze tarzı programlar tarayıcılardaki cerezleri ve gecmisleritemizlemiyor. Bu yüzden durumunuz olası dostum.
meseloz
İyi bakalım. Görelim Bing'i. Google şu anda tekel olmuş gibi.

Bing de kendini geliştirip Google'ın karşısına çıkar da rekabet olursa çok iyi olur.

Facebook'tan ve Twitter'dan sağlanan bilgilerle trend analizi yapma imkanı eğer sadece Bing de olacaksa bence bu büyük bir artı olacaktır.
aligultekin34
Google varken içimizde bingi kaç kişi kullanıyorki.Ben bingi pek beğenmiyom.Google daha çok işlevsel kalıyor yanında.Bingi git 5 yaşındaki çocuğa sor ne işe yarar diye tabikide bilemez.Ama git google sor illaki bir yanıt söyler.Bu ortaklık uzun sürmez sürsede binge hiç bir katkı sağlamaz.Yalansa yalan diyin Laughing Laughing Laughing
xxrapp3rxx
bence google yi hiçbiri geçemez ama.bekleyip görecez artık .
BURAK_X
aligultekin34 wrote:
Google varken içimizde bingi kaç kişi kullanıyorki.Ben bingi pek beğenmiyom.Google daha çok işlevsel kalıyor yanında.Bingi git 5 yaşındaki çocuğa sor ne işe yarar diye tabikide bilemez.Ama git google sor illaki bir yanıt söyler.Bu ortaklık uzun sürmez sürsede binge hiç bir katkı sağlamaz.Yalansa yalan diyin Laughing Laughing Laughing

doğru söze ne denir hocam Very Happy
ultimatermof
codermage wrote:

sanırım deepfreeze tarzı programlar tarayıcılardaki cerezleri ve gecmisleritemizlemiyor. Bu yüzden durumunuz olası dostum.

Hayır dostum bu mümkün değil. Dondurulmuş yerel disk sürücüsü üzerindeki yapılan değişiklikler hiç bir şekilde kalmıyor (ama o&o format recovery tarzı programlar dosyaları vs. bulur). Sadece sistemde sorun çıkarsa, bilgisayarı açarken "Windows ciddi bir hatadan kurtarıldı" gibi bir şey geliyor, onu kapatabilmek için deepfreeze'i kapatıp halletmek gerekiyor.
darkeagle
ultimatermof wrote:
codermage wrote:

Hayır dostum bu mümkün değil. Dondurulmuş yerel disk sürücüsü üzerindeki yapılan değişiklikler hiç bir şekilde kalmıyor (ama o&o format recovery tarzı programlar dosyaları vs. bulur). Sadece sistemde sorun çıkarsa, bilgisayarı açarken "Windows ciddi bir hatadan kurtarıldı" gibi bir şey geliyor, onu kapatabilmek için deepfreeze'i kapatıp halletmek gerekiyor.

DeepFreeze'de tarayıcının geçmişini silmeme gibi bir seçenek var...