FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Samanyolu tv

aligultekin34
slm arkadaşlar samanyolu tvyi izliyenler varmı aranızda.Kollama ve tek türkiye filmlerini nasıl buluyorsunuz.Diğer programlar hakkındada yazabilirsiniz Laughing
ibrahim43
aligultekin34 wrote:
slm arkadaşlar samanyolu tvyi izliyenler varmı aranızda.Kollama ve tek türkiye filmlerini nasıl buluyorsunuz.Diğer programlar hakkındada yazabilirsiniz Laughing

Çoğu televizyon kanalını az da olsa hepimiz izliyoruz. Samanyolunu artık pek izleyesim gelmiyor.Eskiden sürekli takip ederdim ama zaman geçtikçe anladımki bana göre değil.Dizilerine gelince hep aynı tema aynı slogan var.Tek Türkiye amatörce bi dizi.Oyuncuların çoğunu beğenmiyorum, neden-sonuç ilişkisi zayıf en büyük yapılan hata dizinin kesilip siyasete girilmesi zaten dizi iyice siyasileşti.Tek bakış açısıyla değerlendirmeler yapılıyor.Gizlice kürtçülük yaplıyo bir de.Nerden çıktı derseniz; Oraya gelen Kürt olmayanlar polis,asker,doktor genelde kötü karakterler oluyor.Tarık iyi ama oda Kürt.Ordakilerin gelişmesi yine ordan yetişecek kürtlere bağlanmış.Oradki halkın tamamen suçsuz gösterliyo.Polis ve askerin zayıf gösterilmesi hatta hain gösterilmesi yanlış bir durum.Realiteden uzak durumlar saymakla bitmez.Kollamaya gelince Tek Türkiye den başarılı ama o da belli bir zihniyete hizmet ettiği için yine siyasi bi tavrı var.Ergenekon konu alınıyor.İki dizide de hedef halkı yönlendirmek.Siyaset veya belli bi görüşü aşılama çabası olabilir ama bu filimciliğin önüne geçerse bu iş olmaz.O kadar güzel bi şeyler yapki mesajın filmin önine geçmesin.Yani kaliteli bi şey olsun.Ben nedense stv nin filimlerinde dizilerinde kalite göremiyorum ve hep bi amaçlılık var.Önemli olan sanat vb. değil zihniyetin aşılanması gibi.Son zamanlard stv-zaman zaten tamamen hükümetin yayın organı gibi işliyor, onların istediği gibi haber, film çıkarıyor.Bu böyle olunca güvensizlik veriyor.Sırtını bi yere yaslayıp tek bi bakış açısıyla bakmak,"Bi taraf olanı bertaraf etmeye çalışmak" STV ye yakışmıyor.Biraz fazla oldu ama görüşlerim böyle
darkeagle
STV bu tür diziler ile bazı şeyleri bilinç altına yerleştirmeyi amaç edinmiş bir kanal...
ultimatermof
stvye düzgün oyuncu lazım. Yoksa izleyici sayısı artmaz hiç, hatta azalabilir. Hem o kanalın hiç mi parası yok yeni bir sinema yayımlamak için. Bir Jackie chan in filmi var afrika kaplani diye zırt pırt onu koyuyorlar Very Happy.
darkeagle
ultimatermof wrote:
stvye düzgün oyuncu lazım. Yoksa izleyici sayısı artmaz hiç, hatta azalabilir. Hem o kanalın hiç mi parası yok yeni bir sinema yayımlamak için. Bir Jackie chan in filmi var afrika kaplani diye zırt pırt onu koyuyorlar Very Happy.

Amaçları ticari olmadığı için maddi önem göstermiyorlarki...
gerimter
ben şu yaşlı adamla genç adamın hızırla alakalı dizisini seviyorum stv de başka dizi izlamiyorum.Birde haberlerini takip ediyorum.Belgeli haber veriyorlar.
ultimatermof
gerimter wrote:
ben şu yaşlı adamla genç adamın hızırla alakalı dizisini seviyorum stv de başka dizi izlamiyorum.Birde haberlerini takip ediyorum.Belgeli haber veriyorlar.

5. boyuttan söz ediyorsun sanırım. (Bak izlemediğim halde nasıl biliyorum Very Happy)

Haberler de belgeli melgeli ama hep ergenekon falan. Başka haber görmedim STVde ben Very Happy
gerimter
Ergenekon falan versinler 20 yaşındaki askere kıyan komutanlar var çürük elmalar temizlensin peygamber ocağında hainler var.
ibrahim43
gerimter wrote:
Ergenekon falan versinler 20 yaşındaki askere kıyan komutanlar var çürük elmalar temizlensin peygamber ocağında hainler var.

Amaçlı yayınlara lafımız.Yoksa askeriyede veya polis teşkilatında hainler vardır.Binlarce kişilik kadro çürükler de çıkabilir ama Türk insanına sorsanız siyasilere mi güveniyorsunuz askerlerimize mi diye asker der.STV den askeriyenin iyi yönlerini göstermek zorunda tüm kurumu zan altında bırakıyor ve kutuplaşmaya sebep oluyor.Mehmetçiklerin eğitim-öğretim,sağlık,güvenlik,sosyal aktiviteler gibi alanlarda yaptıklarını da koymalılar.Bak bu öcü der gibi haber yapılmaz...
kemal44
hiç sevmiyorum samanyolu tv yi çünkü askeriyeyi kirletmek amaçlı provakasyon yapıyorlar....
ve askeriyeyi kötü gibiymiş gibi antalıyorlar...ve dinimizi çok kötü din miş gibi anlatıyorlar!
ultimatermof
kemal44 wrote:
hiç sevmiyorum samanyolu tv yi çünkü askeriyeyi kirletmek amaçlı provakasyon yapıyorlar....
ve askeriyeyi kötü gibiymiş gibi antalıyorlar...ve dinimizi çok kötü din miş gibi anlatıyorlar!

Samanyolu Eh? ?
kemal44
tabi samanyoluTV,kanal7,kanalA gibi kanallar askeriyeyi kötülüyor izlersen anlarsın. kardeş
aşırı sağ cılar ondan.
ultimatermof
kemal44 wrote:
tabi samanyoluTV,kanal7,kanalA gibi kanallar askeriyeyi kötülüyor izlersen anlarsın. kardeş
aşırı sağ cılar ondan.

Ha şu ergenekon falan mı? E asker orada suçlu ama. Öyle Türk Askeri olmaz olsun.
Tabi TVlerde bazı şeyleri çok abartabiliyor. Neyse siyaset yapmayalım, sonra sağcı, solcu, ortacı (benim gibi :p ), bölünecez Allah korusun.
selim06
baslik siyasal mecralara kaydigindan dolayi kapatilmistir.