FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

USB‘yi Bırak, WUSB‘ye Bak

BURAK_X
Quote:
Neredyese tüm kablosuz cihazları ilgilendiren yeni WUSB, bilinen USB'nin tahtını yıkmaya aday...

Samsung mobil cihazlar için yeni bir gelişmiş USB çipset geliştirdi. Yüksek hızlı, düşük güç tüketiminde kablosuz veri transferi için geliştirilen çipsetin adı WUSB.

S3C2680/S5M8311 WUSB platformu 480Mbps hızında veri aktarımını, 300mW'ın altında enerji tüketimiyle yapabiliyor.

Samsung sözcüsü Yiwan Wong bu çipsetin gelecek nesil yüksek çözünürlükü kameralar, TV'ler, PC'ler, tabletler, yazıcılar, projeksiyon cihazları, Blu-ray oynatıcılar, taşınabilir sabit diskler ve elbette cep telefonlarında kullanılacağını söyledi.

65nm üretim teknolojisiyle üretilen bu çipset ARM 9 çekirdeği kullanıyor. WiMedia v1.2, PHY ve SDIO, SD kart, SD host, NAND flash kontrolcü, 2 yüksek hızlı USB 2.0 bağlantı ve 128 bit AES şifreleme algoritmasına sahip olan WUSB, SD kart, USB dongle ve gömülü olarak da sistemlere dahil edilebilecek.
aligultekin34
güzel bi gelişme ama kim bilir ne kadar olur o çipseti kullanan hafıza ürünleri.Daha biz usb 3 e geçmedik adamlar wusb çıkardı.Harddisk desen yine aynı ide den sata birimine geçemedik.Ssd yi saymıyorum bu arada...

Laughing
darkeagle
Ben bunu düşünmüştüm kablosuz yapmak zor birşey değil ama çok bilgisayar ortamda nasıl çözüm olacak merak ediyorum.
gerimter
bu aleti alamak lazım