FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

ATI Adı Piyasadan Silindi

BURAK_X
Quote:
İşlemci devi AMD'nin ATI'yi satın almasının üzerinden henüz olay unutturacak kadar uzun zaman geçmedi.

AMD, ATI markasını kendi ismiyle birlikte AMD_ATI olarak kullanıyordu. 5.4 milyar dolarlık yatırımından büyük geri dönüşler alan ve başarılı olan AMD, yeni bir açıklama yaptı. AMD, ATI markasını ortadan kaldıracağını ve artık sadece AMD isminin kullanılacağını belirtti.

Şirketin kendi araştırmalarına göre AMD markasının ATI markasından daha güçlü olduğu ortaya çıkınca, daha iyi markayı kullanma kararı alınmış. Radeon ve FirePro gibi alt markaların ise ATI ismi olmadan tanındığı ortaya çıkmış.

Ekran kartı piyasasındaki ezeli rekabette Nvidia'nın karşısında ATI değil, AMD-ATI değil, sadece AMD ismini göreceğiz.
selim06
bir devrin sonu olsa gerek, nvdia 'e rakip olduklarindan hep sempati duymustum su an kurumsal varligi da sonlandirilmis. neyse AMD'nin karari yine de yerinde gorunuyor bence de. taninan modelleri de uretici firma degil, model olarak biliniyordu.
darkeagle
AMD ve ATI ikisi de ilk başından beridir uzak durduğum markalar, AMD'ni ATI'yi satın aldığını duyunca, hah şimdi tam oldu demiştim. Yaptığı tüm girişimler bende hep iyice soğumama sebep oluyor nedense...
BURAK_X
darkeagle wrote:
AMD ve ATI ikisi de ilk başından beridir uzak durduğum markalar, AMD'ni ATI'yi satın aldığını duyunca, hah şimdi tam oldu demiştim. Yaptığı tüm girişimler bende hep iyice soğumama sebep oluyor nedense...

sen alma diye uğraşıolar darkXD
ribozon
yakın zamanda yine nvidia kartlarından almayı düşünüyorum
aligultekin34
darkeagle wrote:

Eee geriye ne kaldıki o zaman.Sen tümleşik ile idare ediyon o halde.Artık sis mi yoksa intel gma mı eğer o da değil ise via mı kullanıyon.

Bende ati kullanıyom ama nwida daha iyi gibi geliyor bana.Ati güç kaybetmeye başladı gib geliyor.
codermage
Bunu yapmaları şarttı. ATI'nin AMD markası olduğunu ilk öğrendiğimde garipsemiştim isimden dolayı. Tuhaf ama şu an alınan kararın düşünürü oluvermişim Smile Gerekliydi yani bence..
aligultekin34
codermage wrote:
Bunu yapmaları şarttı. ATI'nin AMD markası olduğunu ilk öğrendiğimde garipsemiştim isimden dolayı. Tuhaf ama şu an alınan kararın düşünürü oluvermişim Smile Gerekliydi yani bence..

Önceden AMD nin değildi ama sonradan bir satın alma ile ATİ yi bünyesine kattı.
darkeagle
aligultekin34 wrote:
darkeagle wrote:

Eee geriye ne kaldıki o zaman.Sen tümleşik ile idare ediyon o halde.Artık sis mi yoksa intel gma mı eğer o da değil ise via mı kullanıyon.

Bende ati kullanıyom ama nwida daha iyi gibi geliyor bana.Ati güç kaybetmeye başladı gib geliyor.

Nvidia hakkında olumsuz bir yorum yapmadığıma göre Nvidia kullanıyorum, Nvidia'nın Ati'den çok daha iyi olduğu kesin...
codermage
Kesinlikle Nvidia derim ben de. Linux'a karşı kapalı olması da ATI'nin en kötü yanı. Bir de baktığımızda ATI ve Nvidia'nın aynı sınıf chipsetleri arasında dağlar kadar fark var. Ama tabi ATI'nin daha ucuz olması da en büyük tercih sebebi :/
adminfatih
ben de ati kullanıyorum windowsta sorun yok ta arkadaşın dediği gibi linux için sürücü sorunları var bir kere pardus yüklemiştim ama 3d efektlerini açamamıştım
ibrahim43
Ben nvidia ekran kartı kullanıyorum.(Geforce 240M).Sorun yaşamadım şu ana kadar.nvidia varken zaten ati falan pek tavsiye eden olmadı.AMD nasıldır nedir ne değildir açıkçası bilmiyorum.