FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

En Riskli Ülke Türkiye

BURAK_X

Quote:
Dünya'nın önde gelen antivirus firması AVG, Türkiye'yi internet alanında dünyanın en riskli ülkesi ilan etti.

144 ülkede ve 127 milyon kullanıcı ile gerçekleştirdiği araştırmada, firma Türk internet sitelerinin virüs ve türevi kötü yazılım yayma riski taşıyan en önemli ülke olduğunu tespit etti.

10 siteden en az birinin virüs veya istenmeyen yazılım bulaştırdığını belirten AVG şirketi, dünya sıralamasında ikinci konumda Rusya'nın bulunduğuna işaret ediyor. 15'de bir'lik bir oranla Rusya'nın da internet alanında çok tehlikeli bir ülke olduğuna dikkat çekiyor. Ermenistan 24'te bir ile üçüncü sırada yer alırken, Azerbaycan 39 'da birlik bir oran ile 4üncü sırada yer alıyor. 5inci sırada da Bangladeş bulunuyor.

Dünyanın en güvenilir olan ülkeleri ise, internetin henüz yaygın olmadığı ülkeler olduğuna dikkat çeken AVG şirketi, Arjantin, Fransa, Japonya ve Tayvan gibi ülkelerin de çok güvenilir olduğuna işaret ediyor.

Bu çerçevede dünyanın en güvenilir ülkeleri arasında Japonya, Tayvan, Arjantin ve Fransa bulunuyor.

Kıtalararasi risk haritasına gelince, Amerika kıtası virus saldırıları konusunda en riskli kıta olarak görünüyor. Saldırı oranı 54'de 1 olarak hesaplandı.

Avrupa kıtası en riskli ikinci kıta olarak görünüyor 72'de birlik bir saldırı ihtimali ile. Güneydoğu Asya ülkeleri ile Latin Amerika ülkeleri ise saldırı riskinin düşük bulunduğu kıtalar olarak değerlendiriliyor.
ultimatermof
Quote:
Dünyanın en güvenilir olan ülkeleri ise, internetin henüz yaygın olmadığı ülkeler olduğuna dikkat çeken AVG şirketi, Arjantin, Fransa, Japonya ve Tayvan gibi ülkelerin de çok güvenilir olduğuna işaret ediyor.

Japonyada internet yaygın değil mi yani? Yahu bu haberin kaynağı nere yahu Very Happy, Japonyada 100 mbps internet var haberiniz var mı?
BURAK_X
ultimatermof wrote:
Quote:

Japonyada internet yaygın değil mi yani? Yahu bu haberin kaynağı nere yahu Very Happy, Japonyada 100 mbps internet var haberiniz var mı?

tahribat.com Very Happy
darkeagle
ultimatermof wrote:
Quote:

Arjantin, Fransa, Japonya ve Tayvan gibi ülkelerin de...
tufansaba
Antivirüs program(lar)ı ne yapar sistemi yorar/kasar onun için kurmamıza gerek yok.
gerimter
ilk virüsümü yazdığım bat dosyasını hatırlıyorum bayağı bilgisayar çöktürmüştüm.Sora sayfa saldırıları 300 kadar site göçmüştü.Bizler meraklıyız bu işlere nedense.
ultimatermof
@tufansaba, çok doğru. Pek gereği yok gibi. En iyisi deep freeze. Kurdum deepfreezi kafam rahat. ama yine de html virüsler için nod32 kullanıyorum.
aligultekin34
Valla benim arkadaşlara bakıyorum çoğunda dandik virüs programı var.Bazılarında ise hiç yok bi süre sonra formatı basıyorlar.Aynı alışmış kudurmuş muhabbeti gibi.Bide çok değişik sitelere giren oluyor oradanda virüs kapıyor pc.

Ben avg,eset,antivir ve kaspersky denedim.İçlerinden en iyisi bana kaspersky internet securty geldi bana.Eset kullandım ama oda virüs kaçırıyor.Kaspersky i kullandım çoğu kişi çok kasıyor filan diyor ama ben fazla kasmadığını söyliyebilirim.Ama eski pcye kurarsanız tabi kasar. Laughing Laughing