FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Yerli ucuz hosting Binali yıldırım açıklaması

gerimter
Quote:
İnternette hosting servislerin yurt dışından alınmasıyla ilgili soru üzerine de Yıldırım, Türkiye`de bu verileri tutmanın, depolamanın, arşivlemenin pahalı olması nedeniyle internet kullanıcılarının bu hizmeti yurt dışından aldıklarını aktardı.

Binali Yıldırım, ``Bunun üzerinde ciddi bir çalışmayı Türk Telekom tamamlamak üzere. Yakında konu kurula gelecek. Kurul da kararını açıklayacak çok ciddi bir indirim söz konusu, yüzde 50`lere varan indirim olabilir. Böylece bu sadece verilerin saklanması, hosting ile ilgili değil, ayrıca veri güvenliği bakımından da önemsediğimiz bir konu. Zannediyorum 2-3 haftaya kadar burada çok ciddi bir iyileşmeyi hep beraber göreceğiz`` şeklinde konuştu.

Bakalım göreceğiz.
kaynak analiz merkezi.
selim06:lutfen alinti etiketleri kullaniniz.
darkeagle
Bedava verseler umrumda olmaz...
adminfatih
kendinize ait olmayan mesajları lütfen alıntı şeklinde yazınız
ultimatermof
adminfatih wrote:

Kesinlikle.

Haber için de teşekkürler. Şöyle Frihost gibi kaliteli bir Türk hostuna canım kurban! Ama nerdee. En iyisi hızlı bir internet al, kendi sunucunu kur... da elektrik parası nereye girer bilmem Very Happy
darkeagle
ultimatermof wrote:
adminfatih wrote:

Kesinlikle.

Haber için de teşekkürler. Şöyle Frihost gibi kaliteli bir Türk hostuna canım kurban! Ama nerdee. En iyisi hızlı bir internet al, kendi sunucunu kur... da elektrik parası nereye girer bilmem Very Happy

Kendime ait bir sunucum olduğu halde ben Frihost kullanıyorum.
selim06
darkeagle wrote:
ultimatermof wrote:
adminfatih wrote:

Kesinlikle.

Kendime ait bir sunucum olduğu halde ben Frihost kullanıyorum.

valla duydugum en ilginc seylerden biri ama hak da veriyorum. Bu altyapi problemi nasil duzelir bilmiyorum ama yurtdisi host kullanmak en mantikli cozum oluyor.
gerimter
Ben fri hostta 3 domain çalıştırıyorum gayet iyi gidiyor.
aligultekin34
yok kardeşim türkiyeden hosstingmi alınır.Habire sansüre uğrar google ve youtube gibi.
PoSSiBiLiTY
daha hostumu alamamama rağmen frihost dediğinize göre iyi bir hosta benziyor. daha önce kayyo.com vardı iyi bir siteydi gerçi 50 mb veriyordu ama işimizi görüyordu tabi o zamanlar. onun dışında mynet'in my site olayı var acemiler için iyi ama Türkiye'de ciddi manada bedava veya çok ucuza php hosting açılır mı işte orası işin düşündüren tarafı...

bekleyelim görelim Very Happy pek birşey olacağını sanmıyorum gerçi ama Confused
PoSSiBiLiTY
aligultekin34 wrote:
yok kardeşim türkiyeden hosstingmi alınır.Habire sansüre uğrar google ve youtube gibi.

Türk hostunu da engellemezler herhalde yasalara aykırı birşey yapılmadıkça?
ibrahim43
bekleyip görelim bakalım nasıl bi şey olcak.frihost sayseinde host lazım değil gerçi Laughing
tufansaba
Veriler kontrol edilebilir , sorgu-sualsiz uyarısız anında kapatılabilir bir sürü olumsuz durum oluşabilir Think
gerimter
Ben çözümü buldum benim pc yi hosting yapayım 1 terabaytta veri maliyetine satayım hostları oda ortalama ayda 1 dolar eder.100 müşteri lazım yaf
ultimatermof
gerimter wrote:
Ben çözümü buldum benim pc yi hosting yapayım 1 terabaytta veri maliyetine satayım hostları oda ortalama ayda 1 dolar eder.100 müşteri lazım yaf

Ayda 1 dolara host mu? Niye babanın hayrına mı Very Happy ?
darkeagle
100 müşteri ile kalkınılmaz...
aligultekin34
Fiyatı kim bilir ne olur.İnternet gibi olursa yandık.En yavaş ve en pahalı neti kullanıyoruz zaten.Artık frihost gibi bi sitenin verdiği alanı 200 Tlye alırız. Laughing
codermage
aligultekin34 wrote:
Fiyatı kim bilir ne olur.İnternet gibi olursa yandık.En yavaş ve en pahalı neti kullanıyoruz zaten.Artık frihost gibi bi sitenin verdiği alanı 200 Tlye alırız. Laughing

kesinlikle katılıyorum. Buraya yazıyorum 50 mb üstü alanın yanına yaklaşamayız. Onlar çok kaliteli insan ya hani. yine sigara, alkol muhabbetine başlarlar. "2 winston fiyatı. Az iç de al" gibi gibi. Smile
aligultekin34
Bi ara yerli arama motoru yapacaklardı ama ben yine söyliyeyim googledan vazgeçmem.Her türlü içeriği bünyesinde barındırıyor google.Mail,gtalk,adsense gibi vs. ücretsiz hizmetleri çok güzel kolay kolay vazgeçmem.
hardlove72
eee hani bizim yerli host ne zaman çıkaracaklar acaba Very Happy
ultimatermof
bence bosuna bekleme. 6 yildan once cikmaz bu ne derlerse desinler...
aligultekin34
gerimter wrote:

Harcadığın elektrik faturası çıkmaz senin.Türkiyede elektrikte pahalı internette.2-3 ay idare edersin sonra iflas edersin Laughing
aligultekin34
ultimatermof wrote:
bence bosuna bekleme. 6 yildan once cikmaz bu ne derlerse desinler...

Doru diyon bi ara arama motoru filan dendi şimdi bu bakalım daha sonra neler neler çıkıcak.Boş laflardan ibaret.Bide fiyat bakalım nasıl olucak.Çoğu yerden pahalıda çıkabilir.Tabi faailyete geçerse. Laughing