FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

3G İller ve deneyimler

gerimter
Ben erzincanda vodafon 3g aldım çekmedi turkcell 3g çok iyi çalışıyor Vodafonla sadece edge bağlanıyorum diğer iller nasıl deneyen varmı.
darkeagle
gerimter wrote:
Ben erzincanda vodafon 3g aldım çekmedi turkcell 3g çok iyi çalışıyor Vodafonla sadece edge bağlanıyorum diğer iller nasıl deneyen varmı.

İstanbul, Bursa ve Kocaeli'de bir sıkıntı yaşamadım.
meseloz
gerimter wrote:
Neden çalışmadığı hakkında bir bilginiz var mı? Sordunuz mu müşteri hizmetlerine? Her yerde çalışması lazım değil mi? Kafam karıştı şimdi...
darkeagle
meseloz wrote:
gerimter wrote:
Neden çalışmadığı hakkında bir bilginiz var mı? Sordunuz mu müşteri hizmetlerine? Her yerde çalışması lazım değil mi? Kafam karıştı şimdi...

Her yere 3g destekli şebeke kurmak istemediklerinden çekmez...
gerimter
malatya da denedim yine turkcell rahat çekti ama vodafon sıkıntılı yine edge dışında bağlanamadım.malatya ilçeleri hiçbirinde 3g yok .maliyetli heralde ilçelere koymuyorlar.
ultimatermof
Vodafone, ilk çıktığı zaman (Telsimi aldığı zaman) bir çok yerde EDGE problemi de vardı. Yakında 3G gelcek diye uzun bir süre EDGE kurulmadı istasyonlara bazı yerlerde. Şimdi 3G geldi bu sefer de sorun 3Gde. Bu Vodafone hep böyle.

Bence Turkcell kullanın. Reklamları falan abartı değil son sürat çekiyor. Tek bir kere yavaş çalıştığını gördüm. O da heralde çok kişi bağlanıyordur o anda, ondandır.
meseloz
darkeagle wrote:
meseloz wrote:
gerimter wrote:

Her yere 3g destekli şebeke kurmak istemediklerinden çekmez...

Hadi ya ben de şebeke olan heryerde bağlanıyor sanıyordum. Demek 3g kullanacaksak söz konusu bölgede hangisinin iyi çalıştığı hakkında bir ön araştırma yapmak gerekiyormuş. Hattımızı değiştiremeyecek olsak bile bazı durumlarda ayrıca modem alarak 3g'si iyi performans gösteren sağlayıcıyı kullanmak daha mantıklı olacak gibi görünüyor.
gerimter
ben vodafon modem aldım 1gb data verdiler bide turkcell data hattı aldım 4gb vını kurdum aynı modemle çalıştı .gezdiim heryeri deniyorum.Herşeye rağmen seyyar internet güzel.
ultimatermof
gerimter wrote:
ben vodafon modem aldım 1gb data verdiler bide turkcell data hattı aldım 4gb vını kurdum aynı modemle çalıştı .gezdiim heryeri deniyorum.Herşeye rağmen seyyar internet güzel.

Tabi yav, mobilnet gibisi var mı? Smile
gerimter
mobilnette ne seyyarnet daha iyi
ultimatermof
gerimter wrote:
mobilnette ne seyyarnet daha iyi

Mobil derken cep telefonundan bağlanmayı kastetmedim zaten Smile
Mobil zaten seyyar demek (yoksa ben mi yanlış biliyorum Very Happy)
aligultekin34
geçen 1. yıl diye bedavaydı denedim se c903 telefonum vardı taktım pcye modem modunda girdim bazen çok hızlıydı facebookta video bilene izliyordum.Ama yinede yavaş geldi bana.
gerimter
cep telefonunun modemini kullanmak çok stabil olmuyor.3g cihazları 21 m destekliyor.gerçi benimki 3 mbitlik ama yine 1mbit lik adslden daha hızlı velhasılı turkcelle 3g ye girebildim çok hızlı 1.5 mbiti gördüm biraz ucuz olsa adsl yi millet bırakır.
aligultekin34
bizde sorun yok günlük 50 kuruşa internet paketşnden arada sırada alıp takılıyom.Saat 12 ye kadar geçerli oluyor şimdi ben 3 g ile giriyom ama hızı 96 kbps ye indiriyo 5 mb tan sonra ama yeterli sayılır video açamayız ama diğer paketlerde iyidir bu durum. Surprised Laughing