FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

İran`dan savaş çıkartacak açıklama

gerimter
Haber mısır gazetesinden
Quote:
İran`dan yapılan açıklamada Gazze`ye gönderilen gemilere İsrail müdahale ettiği takdirde karşılık verileceğini duyurdu.

İran`dan yapılan açıklamada Gazze`ye gönderilen gemilere İsrail müdahale ettiği takdirde karşılık verileceğini duyurdu.

MISIR İRAN FİLOSUNU DURDURMAYI REDDETTİ

İsrail`in, Gazze ablukasını delmeyi amaçlayan İran gemilerinin, Süveyş kanalından geçmesini önlemesi talebi, Mısır tarafından geri çevrildi.

Kahire`de yayımlanan "A-Dar" gazetesi, Mısırlı yetkililere dayanarak, İsrail`in, İran`ın, Mısır`a karşı Hamas`a yardım ettiğini öne sürerek İran gemilerinin, Süveyş kanalı üzerinden Gazze`ye ulaşmasını önlenmesi talebinde bulunduğunu yazdı . Ancak , İsrail basınına da yansıyan bu talebin, Mısır tarafından "uluslararası hukuka aykırı" olacağı gerekçesiyle kabul edilmediği belirtildi.
gerimter
Bu arada 10 askerimiz şehit edildi ve azeri ermeni çatışmasında 4 ermeni ve 1 azeri asker öldü.Aklıma israil ve Abd nin iranı vuracağı geliyor.
darkeagle
Umarım İsrail müdahale eder ve İran bizler gibi boş durmaz...
aligultekin34
Abd ve İsrailin gözü bizim topraklarımızda.Bizim topraklar çok verimli 4 mevsimin geçtiği bir yer.Ve de Çıkarılmayı bekliyen bir çok madenimiz var.Başta bor olmak üzere.Bor bana göre petrolden sonra en değerli bir yakıt olucak.Bir avuç bor ile 100 kilometre gidilebildiğini duymuştum.Kullanım alanıda bi hayli geniş.Su desek gelecekte su savaşlarının olacağı bi kaçınılmaz gerçek.Amerikanın yükseltisi bi hayli yüksek değil ve de su yükselince tuzlu su tatlı suya karışıcakmış bir yerde okumuştum.Bu da su savaşları gelecekte büyük tehlikedir.
ultimatermof
Dünyanın en eski, en yenilmez, en cesur milletiyiz! Fakat İran bizden cesaretli gözüküyor (ama sadece gözüküyor mu, göreceğiz)

aligultekin34 wrote:
Abd ve İsrailin gözü bizim topraklarımızda.Bizim topraklar çok verimli 4 mevsimin geçtiği bir yer.Ve de Çıkarılmayı bekliyen bir çok madenimiz var.Başta bor olmak üzere.Bor bana göre petrolden sonra en değerli bir yakıt olucak.Bir avuç bor ile 100 kilometre gidilebildiğini duymuştum.Kullanım alanıda bi hayli geniş.Su desek gelecekte su savaşlarının olacağı bi kaçınılmaz gerçek.Amerikanın yükseltisi bi hayli yüksek değil ve de su yükselince tuzlu su tatlı suya karışıcakmış bir yerde okumuştum.Bu da su savaşları gelecekte büyük tehlikedir.

Zaten bunu bilen Abd çoğu madeni (özellikler petrol) kapattırmış "Burda petrol metrol yok." diyerek.
BURAK_X
İran cesur çıktı