FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Top10.com 1 Milyon Dolar

TurkeyxHosting
İngiliz fiyat karşılaştırma şirketi Idealab dan 1 milyon dolar nakit ve hisse senedi için etki alanı adı Top10.com satın aldı.

Kaynak: http://domainnamewire.com/2010/03/30...for-1-million/
ibrahim43
Bi site için o kadar para verilirmi yahu. Aslında domainleri zamanında kapıp sonra açık artırımda satmak gerekirmiş moda oldu bu şeyler artık
ultimatermof
Bu sitede duzgun bisey yok! Benim sitede bile bir suru sey var yav Smile
ibrahim43
ultimatermof wrote:
Bu sitede duzgun bisey yok! Benim sitede bile bir suru sey var yav Smile

Valla banada ole geliyor benim siteyi satayım o kadar para istemez bin tl Laughing
aligultekin34
valla veren veriyor demekki. Laughing
ibrahim43
aligultekin34 wrote:
valla veren veriyor demekki. Laughing

Parayı nereye harcayacağını bilmiyorlar yada fazla geliyor saçmak istiyorlar Laughing
meseloz
İnternet tabanlı çalışan firmalar için trafik bir numaralı (kelimenin tam manasıyla) etken olduğu için böyle büyük meblağlar ödenmesi normal. Çünkü trafik olan bir sitenin tasarımı içeriği vs. kötü de olsa oradan gelir elde edilebilir. Nitekim ne kadar sinir bozucu olsa da bir çok forumda bunu görüyoruz. Trafik için de alan adları önemli bir faktör olduğundan ciddi paralar ödeniyor bazı domainlere. top10 gibi bir domain için de zannediyorum değecek bir tutar olabilir. Muhtemelen insanlar "top 10 stocks" "top 10 XXXX" vs. gibi birçok arama yaptığından bu domain google gibi arama motoru sıralamalarında önemli bir avantaj elde edecektir. Bu da bedava reklam vermek gibi birşey.
Bu haberle beraber domain alıp satmak ve bu işten kar etmek isteyen arkadaşlarımızın daha da motive olacağını tahmin etmek de zor değil Smile
gerimter
yuh yani