FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Google'a yasak darbesi!

ibrahim43
Quote:
Yeter artık dedirtecek yasaklama yüz binlerce kullanıcıyı çıldırtmış durumda!

Son günlerde Google servislerinde yaşanan yavaşlamalaın ve bağlantı sorunlarının Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı'nın (TİB) yeni bir yasaklama dalgası olduğu ortaya çıktı.

Yakın zaman önce kendi içinde bazı servislerin IP adreslerini değiştiren Google'ın bu hamlesine karşılık vermeye çalışan TİB tam anlamıyla işi eline yüzüne bulaştırdı! Youtube yasağını devam ettirmeye çalışan TİB'nin yasaklanması istediği yeni IP numaraları diğer pek çok Google servisini de etkiledi.

TİB'nin ADSL servis sağlayıcı firmalara, bazı Google servislerine ait IP numarlarını göndererek erişimin engellenmesini istemesi tam anlamıyla bir karmaşaya yol açtı.

ADSL firmalarının kullanıcılarına gönderdiği bilgi notunda, Google'a erişimde sorun yaşanması, Google Analytics, Google Maps, Google Translate gibi Google uygulamalarına erişimin yavaşlayabileceği uyarısı yapıldı.

Google Toolbar yüklü bilgisayarlarda bazı sitelere, internet siteleri dahilinde “Google Search” kullanan alan adlarına erişimde yavaşlama olabileceği ifade edildi.

selim06: lutfen alintilarda Quote tagi kullanininiz.
darkeagle
Şaka gibi ya. Yakında internette hiçbir siteye girememekten korkuyorum.

Bu arada alıntı yapmış olduğun yazıları quote kodları içinde yazarak alıntı olduğunu belirtmiş olman daha doğru olacaktır.
gerimter
google kapanmaz birsürü para kazanıyorlar anlaşırlar
darkeagle
gerimter wrote:

Google TİB ile anlaşmakla da uğraşmaz...
BURAK_X
darkeagle wrote:
gerimter wrote:

Google TİB ile anlaşmakla da uğraşmaz...

di mi o da var
ultimatermof
Ben de diyorum niye çeviri çalışmıyor. Girmeye çalıştığımda hata alıyordum son zamanlarda. Ama şimdi çalışıyor.
TurkeyxHosting
Biz Sadece Giremiyoruz Diger Herkez Girebiliyor Ama Biz Giremiyoruz Smile
meseloz
gerimter wrote:

"Bir sürü para kazıyor olmaktan dahi iyi bir şey varsa o da daha çok sürü para kazanmaktır." diyebilirsek eğer. Bildiğim kadarıyla Google şu anda bir çok hizmetini belki de hepsini yurt dışından hallediyor. Muhtemelen çoğu İrlanda merkezli. Dolayısıyla vergilerini de oraya veriyor. Bu yüzden Google'ı zorlamak istiyor olabilirler diye düşünüyorum. Smile Farklı düşünceler olabilir tabi...
selim06
meseloz wrote:
gerimter wrote:

"Bir sürü para kazıyor olmaktan dahi iyi bir şey varsa o da daha çok sürü para kazanmaktır." diyebilirsek eğer. Bildiğim kadarıyla Google şu anda bir çok hizmetini belki de hepsini yurt dışından hallediyor. Muhtemelen çoğu İrlanda merkezli. Dolayısıyla vergilerini de oraya veriyor. Bu yüzden Google'ı zorlamak istiyor olabilirler diye düşünüyorum. Smile Farklı düşünceler olabilir tabi...

Evet bence de durumun buyuk kismi bundan kaynakli. Google tam 20 ulkede vergi odeyen bir sirket, bu ulkeler Turkiye gibi hukuksal yaptirimlar uygulayacagini soyledikten sonra Google sube acmak zorunda kaldi. Bu 20 ulkenin cogunun Server'i hala Irlanda (Dublin) ve Londra merkezli. Turkiye'nin yapmaya calistigi da buyuk ihtimalle bu.
darkeagle
selim06 wrote:
meseloz wrote:
gerimter wrote:

Evet bence de durumun buyuk kismi bundan kaynakli. Google tam 20 ulkede vergi odeyen bir sirket, bu ulkeler Turkiye gibi hukuksal yaptirimlar uygulayacagini soyledikten sonra Google sube acmak zorunda kaldi. Bu 20 ulkenin cogunun Server'i hala Irlanda (Dublin) ve Londra merkezli. Turkiye'nin yapmaya calistigi da buyuk ihtimalle bu.

Türkiye'de bunu düşünecek mantık yok yaptıkları tek şey yobazlık...
aligultekin34
web masterların bir tek davasına bakar bu iş.Google hayatın bir parçası haline geldi artık.Bütün reklamlar burada.Web site sahipleri bir sürü para vererek sitesinin reklamını yaptırıyoor.reklam alanlar da var.
meseloz
Benim ahımı aldılar ondan oldu bence bunlar Smile Ben de reklam veriyordum. Benim hesabımı kapattılar ertesi gün bakan açıklama yaptı Google ın Türkiye de şube açması gerektiğiyle ilgili. Smile Almayacaksın mazlumun ahını...