FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Her Eve 6 TL‘ye Internet

BURAK_X
Quote:
Türk Telekom, internet kullanımını yaygınlaştırmak ve abone sayısını 3.2 milyon kişi artırarak 10 milyona çıkarmak için ‘her eve internet’ adında yeni bir uygulama başlatıyor.

Habertürk'ten Olcay Aydilek'in haberine göre Türk Telekom, özellikle kırsal kesimi ve toplumun dar gelirli kesimlerini internetle tanıştıracak yeni bir uygulama başlatıyor. Aboneler, internet hizmetine erişim için aylık 3 TL sabit ücret ödeyecek. İnternete girdiği her gün için (500 MB kullanımla sınırlı) de 3 TL ödeyecek. 1 ay içinde yalnızca 5 gün internete giren bir abone, 15 TL kullanım, 3 TL’de sabit ücret olmak üzere 18 TL ödemede bulunacak. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) onayına sunulan ‘her eve internet’ projesi, yoğun biçimde internet kullananlardan daha çok ay içinde belli günlerde internete giren potansiyel aboneleri hedefliyor.

MEVCUT ABONELER DE YARARLANABİLECEK

BTK’nın, Türk Telekom’un teklifini en kısa sürede gündemine alması bekleniyor. Kurum’un onayının ardından uygulamaya geçilecek. Türk Telekom yetkilileri, bu uygulamadan, mevcut abonelerin de yararlanabileceğini belirterek, “Proje, her kesime ve her aboneye açık olacak” dedi. Türk Telekom yetkilileri, Türkiye’deki internet abone sayısını artırma hedefi doğrultusunda hayata geçirilecek olan ‘her eve internet’ projesinin çeşitli kampanyalarla da destekleneceğini açıkladı. Yetkililer, günde 3 TL’ye internet uygulamasının bilgisayar kampanyalarıyla birleştirilebileceğini kaydetti.

GÜNLÜK İNTERNET SİSTEMİ NASIL İŞLEYECEK

- Abone, piyasada faaliyet gösteren herhangi bir internet servis sağlayıcıya (ISS) başvuracak. Evine, internet bağlantısı yapılmasını talep edecek. Aboneye, internet bağlantısı 3 TL karşılığı yapılacak.

- Türk Telekom yetkilileri, projenin hedeflerinden birinin abonelerin internete erişimini sağlamak olduğunu belirterek, bu noktada internetin eve erişmiş olacağı ve abonenin istediği anda kullanabileceği internete sahip olmuş olacağını belirtiyor.

- Abone, uygulama çerçevesinde aylık 3 TL sabit ücret ödeyecek.

- Abone, internete her girdiği gün için (500 MB kullanımla sınırlı) 3 TL daha ödeyecek. Kota aşımı ayrıca ücrete tabi tutulacak.

- Abone, 1 ay içinde 5 gün internete girdi. 15 TL internet kullanım, 3 TL’de sabit ücret olmak üzere 18 TL ödeme yapacak.

Sık kullanan aboneler dikkat

Türk Telekom’un verilerine göre, Mart 2010 tarihi itibarıyla bir ADSL abonesinin ortalama aylık data kullanımı 11.2 GB’yi buluyor. Yani abone başına ADSL kullanımı iki katına yakın yükseldi. Bu nedenle interneti sık kullanan abonelerin yeni uygulamayı tercih etmeden önce dikkatli olması gerekiyor. Her gün internete giren bir abone için günlük 3 TL’den aylık ücret 3 TL’lik sabit ücretle birlikte 93 TL’yi buluyor.

Dar gelirli kesimle abone sayısı 10 milyona çıkacak

Türk Telekom, bu uygulamanın ‘yoğun internet’ kullanıcılarından daha çok özellikle kırsalı ve toplumun dar gelirli kesimlerini internetle tanıştırmayı amaçlıyor. Uygulamayla, internet abone sayısının 6.8 milyondan 10 milyona çıkması bekleniyor. Türk Telekom’un halen aylık 4 GB’lik en düşük tarifesinin ücreti 27 TL.
ultimatermof
Arkadaşım bu TurkTelekom; özelleştiğinden beri sadece kazıklama işine yoğunlaşmış. İndirim dediler, 9.99 TL dediler, yanında hediye var dediler, kurulum ücretsiz dediler: hepsi yalan! Dahası var; akşam 7'den sabah bilmem kaça kadar sabit arama ücretsiz dediler fatura geldi yok öyle birşey; Turk Telekom'u aramak bile para yazmış. İtiraz ettik; "Niye böyle?", dediler ki "Tarife değişikliği yaptığınızdan fatura böyle gelmiş" dediler. Yani anlayacağın TurkTelekom ne yaparsa yapsın, aldanmayın hemen! Vardır içinde bir ...luk.

Ayrıca ; imzandaki o söze katılıyorum Very Happy
TurkeyxHosting
Turk Telekomdan Pek Hayır Gelmez Ama Ben Data Kablosu Aracılıgıyla Ayda 8 TL Ye Sınırsız Internete Giriyorum Smile
ultimatermof
TurkeyxHosting wrote:
Turk Telekomdan Pek Hayır Gelmez Ama Ben Data Kablosu Aracılıgıyla Ayda 8 TL Ye Sınırsız Internete Giriyorum Smile

Shocked

O nasıl bişey? Herkes kullanabiliyor mu o yöntemi? ( Twisted Evil )
meseloz
TurkeyxHosting wrote:
Hakkaten bu nasıl oluyor? Paylaşıyor musunuz başkaları ile? Başka nasıl ayda 8 TL ye sınırsız internete girebiliriz ki? Uydu netin limitsiz tarifesi bile -o da yarım mb- 17-18 TL falan. Bağlantını nasıl sağladığını bizimle paylaşırsan seviniriz.
ultimatermof
Quote:
Hakkaten bu nasıl oluyor? Paylaşıyor musunuz başkaları ile? Başka nasıl ayda 8 TL ye sınırsız internete girebiliriz ki?

Haa galiba öyle; paylaşıyorlar bir interneti.

TurkeyxHosting arkadaşımızın bunu burda söylemesi ne güzel oldu Very Happy IP'ler kayıt ediliyor zaten; bi tespit ederlerse (Allah korusun)... İlk önce şöyle olur: Anxious , sonra böyle; d'oh! Brick wall

Bence mesajı düzeltsin Wink
hattory44
Muhtemelen bir kar amacı vardır. bir kısıtlama,yavaşlama buna benzer birşeyler vardır 6 tl ye kim internet verir ki.gerçi mısır da internet bedava türkiye de neden olmasın ki? Smile
ultimatermof
hattory44 wrote:
Muhtemelen bir kar amacı vardır. bir kısıtlama,yavaşlama buna benzer birşeyler vardır 6 tl ye kim internet verir ki.gerçi mısır da internet bedava türkiye de neden olmasın ki? Smile

Kesin israil sağlıyordur interneti. Neutral
aligultekin34
6 liralık internetin hayrımı olur.30 liralık internetten zaten kimse faydalanamıyor adam akılllı bide 6 liraya internet çok gülünç bi olay Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
BURAK_X
aligultekin34 wrote:
6 liralık internetin hayrımı olur.30 liralık internetten zaten kimse faydalanamıyor adam akılllı bide 6 liraya internet çok gülünç bi olay Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Hop! Burası Türkiye Very Happy
gtaturkey
turk.net e geçmeyi düşünüyorum 8mbitse kadar tarife 50 tl yanında harddisc hediye ama tabi tamaen 8mbit olmuyor normal 8mbit 99 lira ama ben 8mbitse kadar olanı düşünüyorum zaten normal 1mbit e de o kadar veriyorum en azından 2 mbite çıksam yeter
darkeagle
gtaturkey wrote:
turk.net e geçmeyi düşünüyorum 8mbitse kadar tarife 50 tl yanında harddisc hediye ama tabi tamaen 8mbit olmuyor normal 8mbit 99 lira ama ben 8mbitse kadar olanı düşünüyorum zaten normal 1mbit e de o kadar veriyorum en azından 2 mbite çıksam yeter

TTNetten hiçbir farkı yok. Harddiskinde değeri 12 ay taksitle faturana yansıyor. Hız olarakta TTNetten fazlası olmayacaktır çünkü TTNet ile aynı altyapıyı paylaşıyorlar. Bir de zaten ana sağlayıcı TTNet olduğu için 15 GB kotasını aştığın zaman hızın 512 Kbps hızına düşüyor...
gerimter
uydu interneti geliştirmeleri lazım bir ara ben kullanıyordum köyde ne güzeldi ya
gtaturkey
darkeagle wrote:
gtaturkey wrote:

TTNetten hiçbir farkı yok. Harddiskinde değeri 12 ay taksitle faturana yansıyor. Hız olarakta TTNetten fazlası olmayacaktır çünkü TTNet ile aynı altyapıyı paylaşıyorlar. Bir de zaten ana sağlayıcı TTNet olduğu için 15 GB kotasını aştığın zaman hızın 512 Kbps hızına düşüyor...

ben araştırdım sınırsız tarifelerde harddiscin parasını almıyorlar ama sözleşmeyi fes edersen 75 lira alıyorlar hemde ttnet netlimitsiz gibi 15 gb den sonra hız düşmüyormuş, o anki hat hızına göre hız değişiyormuş yani sabit olarak 8mbits değil
darkeagle
gtaturkey wrote:
darkeagle wrote:
gtaturkey wrote:

ben araştırdım sınırsız tarifelerde harddiscin parasını almıyorlar ama sözleşmeyi fes edersen 75 lira alıyorlar hemde ttnet netlimitsiz gibi 15 gb den sonra hız düşmüyormuş, o anki hat hızına göre hız değişiyormuş yani sabit olarak 8mbits değil

1 yıl boyunca indirimli faydalandığın takdirde harddisk hediye edilmekte ama ekononomik telefon hizmetinden de faydalanman zorunlu bu durumda 1 sene dolduktan sonra sözleşme 2 senelik olduğu için diğer sene başın ağrıyacaktır. Eğer 6 aylık indirim seçersen harddiski ödüyorsun. Harddisk ise en dandiğinden 6 aya kalmaz elinde patlar. Bir de TTNet ana sağlayıcı olduğu için hiçbir farkı yok. Adil Kullanım limiti tabii ki bunda da olacaktır ki açıklamalar kısmında belirtilmiş zaten.

http://adsl.turk.net/bahar_kampanyasi.asp
Okumakta fayda var...
gtaturkey
şunu bir incele:
https://adsl.turk.net/adslbasvuru/Default.aspx?b=8192&q=0&c=1740&a=H&d=H&ref=visitlog

8mbe kadar kotasız seç
açılınca kapmanyadan birinciyi seç
darkeagle
gtaturkey wrote:
şunu bir incele:
https://adsl.turk.net/adslbasvuru/Default.aspx?b=8192&q=0&c=1740&a=H&d=H&ref=visitlog

8mbe kadar kotasız seç
açılınca kapmanyadan birinciyi seç

İşlemler sonucunda kesin bir fiyat belirtilmemekte sitenin heryerinde 1 yıl ekonomik telefon hizmeti ile yazarken formda hediye demeleri kesin olarak bedava anlamına gelmez. Sen yine de iyi araştır madem ki bu kadar çok istiyorsun sonradan pişman olmanı istemem...
gtaturkey
yok ben herkesin fikrini aldım sonunda superonline a geçmeye karar verdim 10mbit sınırsız internet 49 lira sizinde oturduğunuz yerden fiber optik kablo geçiyorsa superonline ı tavsiye ediyorum 100mbit a kadar internet verebiliyorlar evinize
darkeagle
gtaturkey wrote:
yok ben herkesin fikrini aldım sonunda superonline a geçmeye karar verdim 10mbit sınırsız internet 49 lira sizinde oturduğunuz yerden fiber optik kablo geçiyorsa superonline ı tavsiye ediyorum 100mbit a kadar internet verebiliyorlar evinize

Ben gayet memnunum şansın var madem hiç bekleme Smile
BURAK_X
finlandiyada 1mbps vatandaşlık hakkı olarak ücretsiz veriliyor.
ibrahim43
TurkeyxHosting adlı arkadaşın dediği vodafonenin cepnet paketi olsa gerek.Ayda 7.99 a sınırsız internet veriyor.Bluetooth veya usb ile telefonu modem yapıp kullanabiliyorsun.3gli,edgeli veya gprsli bir telefonunuz olması lazım.ilk 100mb adil kullanım hakkı oluyor ve 7mbit hızında,sonrasında hız düşüyor ama sınırsız Very Happy download hızın 20-40 kbs arası oluyor.(bağlandığın cihaza göre ve çekim gücüne göre değişir) msn,skype,face,web her şey yapılıyor bu hızla ama download ederken biraz sabırlı olmak gerekiyor.Yani sadece 8 tl ye aylık sınırsız internet bu Wink
liberta
Harbiden arkadaşlar o nasıl oluyor ben türk telekomdan memnunum ama biraz lag , loss var gibime geliyor bilgilendirme için çok teşekkürler