FRIHOSTFORUMSSEARCHFAQTOSBLOGSCOMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Wynalazek

abikor
Jaki wynalazek byłby przez Ciebie najbardziej pożądany? Czego jeszcze nie ma, a dobrze, żeby było (chodzi mi bardziej o coś materialnego, a nie pokój na całym świecie - choć i tu można sobie wymyślić jakiś wynalazek).
mtx
bardziej rozbudowana VR - kask, czujniki i jedziemy w gry Very Happy wyobrażam sobie walkę w Herosów kiedy fizycznie trzeba machać mieczem (albo takie Diablo Very Happy).
NfS za kierownicą - czujecie te wszystkie wibracje? (ciekawe co zrobili by w przypadku spektakularnych wypadków :p)
albo taki Thief - MRU! - wspinać się po ścianach, kraść, strzelać z łuku..
a jakie zdrowe by to było! wreszcie byśmy się ruszyli sprzed kompów :p
c'tair
Bezprzewodowa energia na rynku komercyjnym. Już mnie wqrwia całe to kłebowisko kabli, a to ładowarka do mp3, a to do telefonu, a to do laptopa a to do drukarki... i jeszcze cudownie jest jak trzeba coś przenieść, przepinać, dopinać, chryste panie, ostatnio tak miałem to poza milionem śrubek właśnie kable najbardziej mnie irytowały.
mtx
tak! plątanina kabli jest straszna! a jakie to siedlisko bakterii i brudu!
ale myślę, że to wszystkie kable - usb również (to usb do drukarki, myszki, klawiatury, HUBa czy jeszcze czegoś innego?)
czarulit
Jakaś wszechobecna i darmowa sieć komunikacyjna, np. żeby wszędzie był dostęp do bezprzewodowego Internetu. Albo soczewki, które mogą wyświetlać obraz (a co za tym idzie rozwinięcie technologi rzeczywistości rozszerzonej). Świat bez kabli też byłby bardzo ciekawy Wink .
abikor
W życiu spotykałem się wielokrotnie z sytuacjami, kiedy czy ja, czy ktoś inny mówił: szkoda, że czegoś takiego jeszcze nie wymyślono. Świat wokół pełen jest jeszcze tajemnic i myśl technologiczna z jednej strony naśladuje coś co w rozwoju ewolucyjnym natura już dawno "wymyśliła", np. wytrzymałe pancerze oparte na chitynie chrząszczy, czy z tej samej grupy zwierząt wydajne koparki, maszyny przemysłowe o potężnym udźwigu. Wiele jednak nie ma swoich odpowiedników więc ze swej strony chciałbym rzucić kilka pomysłów:
- inteligentny "wszystko mający" tłumacz, w postaci zminiaturyzowanej, przełamujący bariery językowe między ludźmi (bez polskawego tłumaczenia z którego wynika że Chiny to porcelana)
- urządzenie do kontaktowania się ze zwierzętami (nie wchodźmy w szczegóły techniczne)
- bezkolizyjny autopilot transportowy (eliminacja pijanych kierowców)
- interaktywna holografia - to przypomina pomysł mtx
- teleportacja (trochę już było na forum) - jakby się przydała do eliminacji zagrożenia powodziowego! wystarczyłoby przeteleportować wodę od nas do jakiegoś innego kraju borykającego się z suszą
- automatyczny domowy diagnosta (urządzenie bada nas i sygnalizuje problemy) - precz z kolejkami do lekarzy!
- podręczny zestaw "zrób to sam" do hodowania własnego zęba (implantacji) z własnego kodu genetycznego (nie sztuczny z plastiku, nie metalowy ale nowy własny) - sam mam ubytki więc doceniam coś takiego.
- pochłaniacz/niszczarka zanieczyszczeń powietrza, wody, gleby z różnego rodzaju świństw
No to na razie tyle.
ajitha999
Jaki wynalazek byłby przez Ciebie najbardziej pożądany? Czego jeszcze nie ma, a dobrze, żeby było (chodzi mi bardziej o coś materialnego, a nie pokój na całym świecie - choć i tu można sobie wymyślić jakiś wynalazek). Evil or Very Mad Evil or Very Mad
abikor
- urządzenie do poprawy humoru (choć to może być ryzykowne, bo wyobraźmy sobie, że wszyscy są szczęśliwi, nawet jak sobie utnie rękę?!) - zresztą zwolennicy marychy mogliby powiedzieć, że to już jest...
- zdalny uspokajacz psów (dla listonoszy)
- ekologiczne tworzywa sztuczne, które po dodaniu jakiegoś składnika - rozpuszczają się na niegroźne substancje (idealne na opakowania)