FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Abiye kuzudan özlü sözler

dragonwx
Quote:
Ekranın yeni fenomeni Türk Malı'nda başarılı oyuncu Binnur Kaya canlandırdığı Abiye Kuzu, her hafta yaptığı söz yanlışlarıyla izleyenleri gülmekten kırıp geçiriyor.

'Kültürü'nü göstermek büyük çaba harcayan Abiye, işte böyle gaflara da imza atıyor:

İstemek başarmanın karısıdır

Adale mülkün temelidir

Temizlik İran’dan gelir

Ağaç yaşken emilir

Hayatımı yazsam orman olur

Erkeğin midesine giden yol kalbinin yakınından geçer

Yalancının mumu yansıyana kadar yanar

Komşu komşunun gülüne muhtaçtır

Moda, insanın üstüne yapışanı giymesidir

Piyasadaki vurgunluk emişen ülkelerin hisse senetlerini feci vurdu dibe fırlattı

En bozuk saat bile günde iki kez yanılabilir

Kitabı en iyi şekilde emmeliyiz

Kitap insanın en iyi tostudur

Söz sükütse gümüş altındır

Az önce gıravata kravat dedin de ay ben bu yanlış söylemlere çok gülüyorum ya

Oğlum Dede Efendi mi o? Gerçekten ne kadan da efendiymiş

Ekspresko sıcak içilir lütfen

Ben lisedeyken Aykut Testi yaptırmıştım. Benim ki üstün bi alt sınırı çıkmıştı benim hemen üstümdekiler, Ünlü ressam Albert Einstein ile Ünlü Bilim Adamı Pascal Numan mış

Sana tebrik koyuyorum Erman

Mikro Dalgalı Fırın

Biz gayet misafirparkır bi aileyiz

Ekspressolarımızı koltuklarımıza yayılıp televizyon karşısında höpürdetelim

ADB doları aldı başını gidiyo

Yemekler zaman hışımına uğramasın

Biz de Boğaziçi'nde okurken “boyfirenkimiz” vardı

Üzüm üzüme baka baka kamaşır

İki kişinin bindiği tır değildir

Aşkın kaşı yoktur

Aşkı bulmak zor değildir onu koruklamaktır

Santranç benim ata sporumdur

Galiba Şah Mart oldu

Kulplu beygir dalında pek çok madalya ve ödüllüm vardır

Uzun lafın sopası

Her koyun kendi bacanağıylan basılır

Hayat gömme dolap gibidir inişleri ve çıkışları vardır
ultimatermof
Herkes mi izliyor bu diziyi be? Very Happy

Ayrıca bazılarını iki defa yazmışsın
darkeagle
Puan için yazmış olduğun bu mesaj spamdan başka birşey değil. Lütfen başlık açmadan önce forum kurallarını okuyunuz...
dragonwx
of ne puanı puanda gözüm olsa yazardım mesajlaramı SadSad yanlışlıkla olmus alın puanları ya
Bunların hepsini ben yazdım nette araştırabilirsiniz tüm konu açanların adı dragonwx burdada paylasmak istedim suçmu işledim?
hattory44
Şafak sezer hadi neyse de bu kadının espirileri pek iyi değil.ve sağda solda herkes bunu taklit ediyor.bir ara da şahika olmuştu bu kadın. o zaman da taklit ediliyordu. demekki halk bu kadını seviyor ama ben sevmiyorum o zaman ben halk değil miyim? Very HappyVery Happy
ultimatermof
hattory44 wrote:
Şafak sezer hadi neyse de bu kadının espirileri pek iyi değil.ve sağda solda herkes bunu taklit ediyor.bir ara da şahika olmuştu bu kadın. o zaman da taklit ediliyordu. demekki halk bu kadını seviyor ama ben sevmiyorum o zaman ben halk değil miyim? Very HappyVery Happy

Ben de Şafak Sezere çok gülüyorum, ama bu kadına hiç gülmüyorum, komik gelmiyorki artık; "Ay Erman sana çok büyük bir tebrik koyuyorum." cümlesini bir bölümde evire çevire en az on defa söyledi be! Yiter ya. Bıktık onun bayat esprilerinden Sad
gtaturkey
yabancı damat dizisinde de oynamıştı o zamanlar bu kadar popüler değildi ama 2 diziden sonra müthiş popülerlik kazandı
efekancandan
nerden buluyorlar bunları !
ibrahim43
Özellikle deyim ve atasözlerini bozarak bi komedi yaratılmaz.Kadının bi suçu yok.Ona gelen metin öyle.Artık kim yazıyorsa dilimize de zarar veriyor.Millet de buna özeniyo...
selim06
Biraz basit komedi gibi geliyor bana. Televizyonun karşısına güleyim diye oturursanız bazen gülümsetiyor yani bombardıman içinde başarılı olan bi kaç atışları oluyor. Eğer ki eleştirmek için oturursanız gülmeden kalkarsınız başından çünkü çoğu düşük kalite komedi aslında can sıkıyor.
ribozon
^ Arkadaşın da dediği bunlar basit komediler, bence mizah üzerinde daha fazla durmalıyız ve yeni şeyler üretmeye çalışmalıyız. Görüyorum bazen bir repliği her bölümde defalarca tekrarlıyor. Haliyle karakterden sıkılıyor insan ve dizi sahip olduğu mizahı kaybediyor.

Ayrıca dizi saatleri de çok önemli, sırf boşluk doldurmak için çekilmiş diziler olduğundan 1-2 saatlik bölümlere gereksiz ne varsa yerleştiriliyor.

Şu ana kadar avrupa yakası, tatlı hayat gibi başarılı pek bir komedi dizisi görmedim(aklıma ismi gelmeyen 1-2 tane daha olabilir) ama bence bu olaylar daha geliştirilmeli hazır olan bir repliğe her hafta gülmek yerine yeni şeyler üretilmeli, sırf boşluk doldurmak için yapılmış bölümler yerine yararlı ve komik şeyler hazırlamakta fayda var.
ibrahim43
Valla arkadaşların da dediği gibi sıktı bu tarz komediler.Biraz farklı şeyler denemek lazım.Recep İvedik tuttu diye ona benzeyen bir Erman Kuzu yaratmanın mantığı reytingdir.Başka bi sebep yok.Tek tip espiri anlayışıyla işliyor dizi bu sürerse uzun ömürlü olmaz gibigeliyor bana.
selim06
Rtuk'ten uyari almislar, 2 bolumde Turkce'de yeri olmayan 81 kelime kullandiklari icin. gerci Gani Mujde'nin guzel bir tespiti oldu bunun ustune kimse Zugurt Aga'dan sonra onun gibi konusmaya baslamadi diye.