FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

IE9 Işte Böyle Bir Şey

BURAK_X
Quote:
Internet Explorer 9'un ilk kez görüntüleri internete sızdı. Ancak ekran görüntülerinin resmi olmadığı ve geliştiriciler tarafından hazırlandığı öğrenildi.

Öyle görülüyorki GUİ lisansına göre düzenleme yapılıyor. Firefox'ta olduğu gibi butonlar eklenmiş ve gri şekilde keskinleştirilmiş arayüz hatları kullanılmış. Genel tasarıma bakıldığında; Windows 7 telefonunun arayüzüne benzer bir arayüze sahip.

Gereksiz butonlar ve araçlar arka plana sürüklenmiş. Kullanıcıya arama ve adres seçeneği ön plana sunulmuş. Aero teknolojisi kullanılarak tarayıcı yeniden dizayn edilmiş. Arama kutusu entegreli adres çubuğu ve ayrıca google translate entegreli adres çubuğu eklenmiş. Sayfa dolum göstergesi gene adres çubuğunda gösteriliyor.

darkeagle
Görsel olarak süper olacak gibi...
aligultekin34
güzel gibi gözüküyor.Bakalım diğer firefox,chrome gibi tarayıcılarda neler olucak Laughing Laughing
gerimter
hep aynı
BURAK_X
ne bileyim ben soğudum ie den. firefoxda kullanmıyorum artık. chrome cu oldum
gtaturkey
firefoxun download hatalarından bıktığım için operaya geçtim 10.60 sürümü çok iyi ama firefox 4 çıkacak yakında çıkınca ona geri dönebilirim bu arada verdiğin resim büyümüyor
ibrahim43
görünüm değisede yine kaliteli olmıyacak gibi.opera veya firefox kullanmanızı öneririm
efekancandan
Bütün tarayıcılar aynı özelliklere sahip olmasada temaları yine hepsinin güzel.
BURAK_X
efekancandan wrote:
Bütün tarayıcılar aynı özelliklere sahip olmasada temaları yine hepsinin güzel.

yinede chrome ! Very Happy
adminfatih
ie 9 betaları çıktı ama malesef ki böyle bir görünüm söz konusu değil ama belki beta olduğu içindir ileride olabilir tabii ki şu anda ileri ve geri tuşları bile yok zaten sadece motor geliştirilmiş ve yayımlanmış ve çok hızlı
darkeagle
Hız konusunda çok başarılı lakin beta'da bazı kodları çözümleme hataları bulunmakta
gerimter
ie 8 den nefret ediyorum hata üstüne hata veriyor.frefox dada eklenti dangalaklığı çok fazla crome ie nin kopyası ama hata daha az velhasılı bana göre bir tarayıcı yok kendim yapmam lazım.
darkeagle
gerimter wrote:
ie 8 den nefret ediyorum hata üstüne hata veriyor.frefox dada eklenti dangalaklığı çok fazla crome ie nin kopyası ama hata daha az velhasılı bana göre bir tarayıcı yok kendim yapmam lazım.

Yapınca bizimle de paylaş...
kemal44
şuan firefox kullanıyorum;
çünki geçmişi silmem zaman almıyor ve tertemiz oluyor:D;D
çünki çok hada hızlı
çünki dowload manageri fln daha hızlı indiriyor.

inşallah İE9 eskisigibi 1.liği yakalar eskiden İE vazgeçilmezdi kimse firefox felan kullanmazdıVery Happy
ultimatermof
kemal44 wrote:
şuan firefox kullanıyorum;
çünki geçmişi silmem zaman almıyor ve tertemiz oluyor:D;D
çünki çok hada hızlı
çünki dowload manageri fln daha hızlı indiriyor.

inşallah İE9 eskisigibi 1.liği yakalar eskiden İE vazgeçilmezdi kimse firefox felan kullanmazdıVery Happy

IE kullanıcı sayısının az olmasının bence tek sebebi öyle istediğin gibi kuramaman. FireFox'u Opera'yı vs. normal program kurar gibi kuruyorsun ama IE sisteme kuruluyor. Windowsla bütünleşmiş sanki. Sanki değil gerçekten bütünleşmiş.
Ama ben hala IE kullanıyorum. Hiçbir tarayıcı onun kadar gelişmiş olamaz. Ha hızlı olabilir tabi.
IE, web site temalarını da en düzgün şekilde görüntüleyebiliyor. Eski bir template, Opera'da hatalı göründüğü için, IE harici tarayıcılardan soğumuştum. Daha bir çok sebepten dolayı ben IE kullanırım.
codermage
Bu ie9 cıkacaksa cıksın artık da bir karar verelim yahu.
Bu arada bildiginiz uzere en hızlı tarayıcı olan chrome'a yeni ozellikler eklenip yeni bir tarayıcı olusturulmus:
"CHROME PLUS"...

Göze çarpan değişiklikler:
-Kendi içinde internet explorer sekmesi açabilme özelliği.
-Bulundugunuz sayfadaki linkleri tutup herhangi bir yere suruklediginizde yeni sekmede o linki açma.
-Bulundugunuz sayfadaki düz yazıları tutup herhangi bir yere suruklediginizde yeni sekmede google'da araması.

*Diğer özellikleri ve arayüzü google chrome ile aynı. Ben bu tarayıcıyı kullanıyorum ve bir siteye 2 üyelikle dahi girebiliyorum tek pencere ve 2 sekmede Wink
*Bir de mouse'umun scroll bar'ı bozuk ve sürükleme işi benim için biçilmiş kaftan.
ultimatermof
codermage wrote:
*Diğer özellikleri ve arayüzü google chrome ile aynı. Ben bu tarayıcıyı kullanıyorum ve bir siteye 2 üyelikle dahi girebiliyorum tek pencere ve 2 sekmede Wink

O nasıl oluyor yav? Çerezler tek sekmelik olarak m kaydediliyor?

codermage wrote:
*Bir de mouse'umun scroll bar'ı bozuk ve sürükleme işi benim için biçilmiş kaftan.

Aşşağı-yukarı tuşlarını kullan Smile Yoksa klavyen de mi bozuk Very Happy
codermage
ultimatermof wrote:
O nasıl oluyor yav? Çerezler tek sekmelik olarak m kaydediliyor?

Bir sekmede chrome, diğer sekmede ise ie sekmesi açabiliyoruz. Dolayısıyla 2 ayrı tarayıcıyı tek pencerede açmış oluyoruz. Yani tutulan çerezler vs. ayrı...

ultimatermof wrote:
Aşşağı-yukarı tuşlarını kullan Smile Yoksa klavyen de mi bozuk Very Happy

scrollbar ile kullanabildigimiz "yeni sekmede aç" işlevini mouse'um tam anlamıyla yerine getiremiyor. Bir kez bastığımda 6-7 yeni sekme açılıyor Smile) Yani teknik olarak sorunlu. O yüzden sürükleme özelliği işime yarıyor
meseloz
codermage wrote:
Bu ie9 cıkacaksa cıksın artık da bir karar verelim yahu.
Bu arada bildiginiz uzere en hızlı tarayıcı olan chrome'a yeni ozellikler eklenip yeni bir tarayıcı olusturulmus:
"CHROME PLUS"...

Göze çarpan değişiklikler:
-Kendi içinde internet explorer sekmesi açabilme özelliği.
-Bulundugunuz sayfadaki linkleri tutup herhangi bir yere suruklediginizde yeni sekmede o linki açma.
-Bulundugunuz sayfadaki düz yazıları tutup herhangi bir yere suruklediginizde yeni sekmede google'da araması.

Bu bahsettiğin "Chrome Plus" ı gene Goole mı çıkarmış yoksa Google'ın çıkardığı tarayıcıya mı
insanlar eklentiler yapmışlar?
darkeagle
codermage wrote:
scrollbar ile kullanabildigimiz "yeni sekmede aç" işlevini mouse'um tam anlamıyla yerine getiremiyor. Bir kez bastığımda 6-7 yeni sekme açılıyor Smile) Yani teknik olarak sorunlu. O yüzden sürükleme özelliği işime yarıyor

Firefox'taki gibi Ctrl+Mouse gibi bir kombinasyonu yok mu ki?
codermage
darkeagle wrote:
codermage wrote:

Firefox'taki gibi Ctrl+Mouse gibi bir kombinasyonu yok mu ki?

aslında var ama metinleri suruklerken ctrl + mouse ise yaramıyor.
Firefox ve diğer tarayıcılarda(chrome da dahil), metni sec + kopyala + google aç + yapıştır + arama tusuna bas Very Happy 5 asamayı tek tıkla yapıyorsunuz plus'ta.

Bu arada chrome açık kaynak kodlu bir tarayıcı. Açık kaynak(opensource) dünyasından sizin bizim gibi arkadaşlar yapmışlar plus'ı.