FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Sahibini 4 Saatte Zengin Etti

BURAK_X
Quote:
İnternet üzerinden oynanan ve dünya genelinde büyük ilgi gören World of Warcraft oyunu için geliştirilen bir sanal at, sadece 4 saatte sahibine servet kazandırdı.

Dünya çapında milyonlarca kullanıcısı olan World of Warcraft, internetüzerinden oynanabilen fantastik bir strateji oyunu... Blizzard Pet Store ise bu oyun için geliştirilen ve

oyun içinde kullanılabilen eşyaların satışa sunulduğu bir pazar.

Geçtiğimiz günlerde bu pazarda satışa sunulan Celestial Steed isimli sanal at,oyunculardan büyük ilgi gördü.

25 dolarlık bir fiyat etiketiyle satışa sunulan ve satışa sunulduğu andan itibaren 4 saat içinde 80 bin adet satılan sanal at, World of Warcraft'ın yapımcısına bu kısa sürede 2

milyon dolar kazandırdı. 24 saati doldurduğunda ise bu rakam 3.5 milyon doları buldu.

Bu sanal atın özelliği ise daha hızlı koşması ve düşmanlara karşı daha dayanıklı bir yapıda olması.

bu da resmi: http://i42.tinypic.com/wcfuyw.jpg
darkeagle
Ne manyaklar var yaa...
selim06
darkeagle wrote:
Ne manyaklar var yaa...

Valla haklisin, kardesim oynuyordu ve benim kartim uzerinden oduyordu. Baktim at alicam yok araba alicam diye isteklerde bulunup duruyor, bagimlilik kivamina gelmis. Gecen ay oyunu biraktirdim, hem o hem ben rahatladim. Artik bir hayati var Razz
darkeagle
selim06 wrote:
darkeagle wrote:
Ne manyaklar var yaa...

Valla haklisin, kardesim oynuyordu ve benim kartim uzerinden oduyordu. Baktim at alicam yok araba alicam diye isteklerde bulunup duruyor, bagimlilik kivamina gelmis. Gecen ay oyunu biraktirdim, hem o hem ben rahatladim. Artik bir hayati var Razz

Kardeşin şanslı imiş bırakabilip hayata dönebilmiş tebrik ederim. Ama ne var ki bu oyun bağımlılığının sigaradan farkı yok öyle bir an geliyor ki yeniden başlıyorsunuz eskisine göre daha çok abartarak. Umarım kardeşin tekrar başlamaz...
BURAK_X
selim06 wrote:
Artik bir hayati var Razz

Laughing
mutlu mu bari Very Happy
dragonwx
Aslında çok da iyi bir oyun değil [Grafikler Açısından..]Nasıl oluyorda bağımlılık yapıyorsa artıkSmile
BURAK_X
oyun olsunda sürüklesin mantığıyla o hooo
gtaturkey
ben anlamıyorum bu insanları oyuna para mı verilir ya bu kadar da olmaz bir kaç yıl önce bir yerde okumuştum knight isimli bir oyundaki karakter için adam 50 bin lira vermiş bu kadar da olmaz

arap yağı bol bulmuş hikayesi gibi
ribozon
Bu oyun gerçekten inanılmaz ve bence de hak ediyor tüm bunları, bir çok insan der wow>gerçek hayat.

artık o derece bağımlılık noktasına getiriyor mmorpg oyunlar özellike world of warcraft. ^^
ultimatermof
ribozon wrote:
Bu oyun gerçekten inanılmaz ve bence de hak ediyor tüm bunları, bir çok insan der wow>gerçek hayat.

artık o derece bağımlılık noktasına getiriyor mmorpg oyunlar özellike world of warcraft. ^^

Yakında yeni bir online oyun çıkacak. Sen o zaman gör! Cool
Bir-iki aya anlarsınız Wink
ibrahim43
Yahu ne var şu online oyunlarda yok knighttır yok şudur budur. Şöyle bi aktım da çocuk oyunu bunlar hep. Ne oynadğın belli değil. Bir de üstüne paraveriyorlar galiba. Oyun manyağı olmuş bizim millet. Türklerin googlede en çok aradığı kelimeler "oyun,facebook,msn" gibi şeylermiş. İnterneti kullanmayı da bilmiyoruz...
ribozon
^ Ibrahim bahsettiğin bu oyunun bir çok ülkede yetişkin delileri var çocuk oyunu demek gerçekten yanlış veya büyük world of warcraft'ı daha önce hiç denemediğin için düşüncelerin böyle. Oyun bir tutkudur bence asla çocuk oyuncağı gibi şeylerle kıyaslanamaz. Ayrıca knight online gibi bir oyun world of warcraft ile asla kıyaslanamaz zaten.

Bizim Türk insanı genelde internetten chat/kız bulma türü şeylerle uğraşsalar da yabancı ülkelerde bunların bağımlıları daha fazla, bağımlı olmak iyi bir şey demiyorum ama adamlar yetişkinleri bile bağımlı yapacak bir proje geliştirmiş ve buna çocuk oyuncağı demek saçma olur.

Bence verdiğimiz her parayı sonuna kadar hakediyor böyle oyunlar, kim ne düşünürse düşünsün. Wink
adminfatih
saçma sapan oyunlara para veriyorlar bence bir oyuna para vermek hiç mantık işi değil
ribozon
Dediğim gibi size mantıksız gelen bir şey bir çok insana göre mantıklıdır, ben bir çok kez oyunlara para verdim ve hakedeni yine parayla alıp destekleyeceğim, sonuçta bu da bir sektör.

Türkiyede oyun sektörünün fazla ilerlememiş olmasıda bu sebeplerden, insanlar oyunu çocuklar için ve mantıksız buluyor. Aslında bir çok oyun (çocuklar için zararlı) koskoca etiketlerle +18 olarak etiklenmiş. Bence görüş açımızı değiştirmeliyiz.
ibrahim43
ribozon wrote:
^ Ibrahim bahsettiğin bu oyunun bir çok ülkede yetişkin delileri var çocuk oyunu demek gerçekten yanlış veya büyük world of warcraft'ı daha önce hiç denemediğin için düşüncelerin böyle. Oyun bir tutkudur bence asla çocuk oyuncağı gibi şeylerle kıyaslanamaz. Ayrıca knight online gibi bir oyun world of warcraft ile asla kıyaslanamaz zaten.

Bizim Türk insanı genelde internetten chat/kız bulma türü şeylerle uğraşsalar da yabancı ülkelerde bunların bağımlıları daha fazla, bağımlı olmak iyi bir şey demiyorum ama adamlar yetişkinleri bile bağımlı yapacak bir proje geliştirmiş ve buna çocuk oyuncağı demek saçma olur.

Bence verdiğimiz her parayı sonuna kadar hakediyor böyle oyunlar, kim ne düşünürse düşünsün. Wink

Ben oyunlara karşı değilim sen yanlış anlamışsın.Ben de bir yetişkin olarak oyun oynuyorum.Demek istediğim faklı.Kos koca adamlar oturup knight,klan gibi oyunlar oynuyo hatta oyun olduğunu unutum ciddi paralar kaptırıyor.Ben oyuna grafik olarak,ses olarak,serüven olarak vb. bakarım kaliteliyse oynarım.Ama çoğu online oyun da bunlar basit.Bilmeyen biri oynayanları izleyince gülüyor.Bağımlılık yapması kaliteli olduğunu göstermez.Bağımlı olmak bi nevi hastalık.Bir Japonun bir Almanın bir çinlinin bunlara bağımlı olması bizi enterasa etmez.Biz genç nüfusa sahip potansiyel bir ülkeyiz ve bunlara bağımlı kalarak geçirecek vaktimiz olmamalı.Kaldıkı bu oyunları onlar üretiyorlar, para kazanıyorlar.Bizimde önce üretme sonra keyfini sürme gibi bi hakkımız olmalı.Lafı fazla uzattım ama kafelerde gençlerin çoğunun bu oyunlarla vakit geçirdiğini görmek beni üzüyor Crying or Very sad
adminfatih
ribozon wrote:
Dediğim gibi size mantıksız gelen bir şey bir çok insana göre mantıklıdır, ben bir çok kez oyunlara para verdim ve hakedeni yine parayla alıp destekleyeceğim, sonuçta bu da bir sektör.

Türkiyede oyun sektörünün fazla ilerlememiş olmasıda bu sebeplerden, insanlar oyunu çocuklar için ve mantıksız buluyor. Aslında bir çok oyun (çocuklar için zararlı) koskoca etiketlerle +18 olarak etiklenmiş. Bence görüş açımızı değiştirmeliyiz.

benim para verdiğim tek bir oyun var o da istanbul kıyamet vakti adlı oyun ( http://istanbuloyun.com/ ) başka hiç birine para vermem para verdiğim oyun da Türk oyunu ve güzel, çocuklar fazla oynamadığı için sıkıntı da olmuyor(oyun ismi yasak
meseloz
adminfatih wrote:
ribozon wrote:

benim para verdiğim tek bir oyun var o da istanbul kıyamet vakti adlı oyun ( http://istanbuloyun.com/ ) başka hiç birine para vermem para verdiğim oyun da Türk oyunu ve güzel, çocuklar fazla oynamadığı için sıkıntı da olmuyor(oyun ismi yasak

Bu oyunda tek server mı var? Yani bu oyuna sahip olan herkes aynı platformda mı oynuyor? Bir karakteri mi canlandırıyorsunuz oyunda sadece farklı karakterler açabiliyor musunuz? Güzel bir oyuna benziyor... Siteden biraz baktım da hikayesi ilginçmiş Smile
ultimatermof
meseloz wrote:
Güzel bir oyuna benziyor... Siteden biraz baktım da hikayesi ilginçmiş Smile

Geçen kuzenim gösterdi oyunu, bi bakalım dedim ben de. Biraz girdim bir camu avlusu gibi bir yerde doğdum. Oyunun kontrollerini kavayamadım bi türlü, oyun kasıyordu PC'yi ondan galiba. Ama şöyle bir şey vardı ki; herkes benim gibi bi sağa, bi sola, salak gibi Very Happy hareket ediyordu. Herkesin mi bilgisayarı yavaştı Very Happy?
adminfatih
3gb ram tavsiye ediyorum bir de internet hızınız 2 mbit olsa yeterli
adminfatih
meseloz wrote:
adminfatih wrote:
ribozon wrote:

Bu oyunda tek server mı var? Yani bu oyuna sahip olan herkes aynı platformda mı oynuyor? Bir karakteri mi canlandırıyorsunuz oyunda sadece farklı karakterler açabiliyor musunuz? Güzel bir oyuna benziyor... Siteden biraz baktım da hikayesi ilginçmiş Smile

hayır oyun ilk çıktığında tek bir sunucu vardı adı Eminönü olan ama şimdi sunucu sayısı artırıldı kaç olduğunu hatırlamıyorum format attığım için oyun yüklü ama açılmadı baştan kuracağım

oyuna ilk başladığınızda kendinize bir karakter yaratıyorsunuz yüz, saç , küpe , kolye , sakal değiştirebiliyorsunuz, ve 3 karakter sınıfından birini seçiyorsunuz bunlar savaşçı , şifacı , büyücü
oyunda satıcı karakterler var bazıları mısır çarşısında bazıları sokakta seyyar satıcı bazıları da diğer oyun haritalarında bulunuyor

ben teşkilat sunucusunda oynuyordum ancak karakterim çalındığı iğçin bir süre oyuna girmedim belki bazı yenilikler yapılmış olabilir oyuna başladığın zaman teşkilatta oyuna başlamanı tavsiye ediyorum ikinci sunucu olduğu için 1. sunucu kadar kalabalık değil sunucularda fazla lag olmuyor ve eşyaların fiyatı uygun teşkilatta bir karakter açıp oyuna başlamaya karar verirsen özel mesaj olarak bu forumdan karakterinin adını bana yollarsan sevinirim
meseloz
Bu ara biraz meşgulüm ama oyuna gierecek olursam sana haber veririm inş. Uzun cevabın için de teşekkür ederim.
codermage
Çok tuhaf yahu:S Ben de oynamıştım bu tarz bir oyun ve acayip para saçanlara şahit oldum. Dikkat ederseniz şöyle bir durum var. Oyuna verilen değer sosyal hayattaki yoğunlukla ters orantılı. Ne kadar asosyalseniz oyuna da o kadar ehemmiyet gösteriyorsunuz ve sonra bir bakmışsınız ki oyun sizin herşeyiniz olmuş. En son safhada da "Bu kadar vaktimi veriyorum, biraz para harcasam onun yanında ne ki?" diyorsunuz ve gitsin paralar =)
meseloz
Katılıyorum. Bağımlılık düzeyine geldikten sonra para vermek sıkıntı olmaz. Smile Saçılabilir. Çünkü o bireyi sosyal hayattan daha fazla mutlu eder hale gelmiş olabilir. Bağımlılık kriterlerinden bahsediliyordu biryerlerde bir zaman okumuştum.Bir kitapta da olabilir tam hatırlamıyorum. Sadece bilgisayar için değil herhangi bir mevzu ile alaklı olmak üzere;
Arrow Eğer o işle meşgul olmayınca huzursuz oluyorsan,
Arrow O işin başında değilken bile, ne zaman başına geçeceğini düşünüyorsan.
Arrow Birçok planında öncelikli olarak yer alıyorsa (bilinçli olması şart değil-mesela bilgisayar için konuşursak dışarı çıkmak istemiyor. Niye? Büyük ihtimalle bilgisayarda oynadığı oyun daha zevkli geldiğindendir ama birey bunu bilinçli olarak farketmeyebilir.)
Arrow Etrafındaki insanlar onu bu konuya fazla ilgi gösterdiği konusunda uyarıyorlarsa
falan gibi şartları vardı. Bunları sağlayan insanları o konuda bağımsız sayabiliriz deniyordu. Bunlar bir fikir verebili tabi ama sadece bunlara dayanarak birilerine veya kendimize "bağımlı" yaftası da vurmamak lazım Smile Eğer şüpheli bir durum varsa uzmanına danışmak en iyisi.
aligultekin34
Adamlar oyunun müptelası olmuş bırakamıyorlar.Ama kafayı kullanan para bilene kazanıyor. Laughing
kemal44
bu haberi çok önce duymuştum adamlar ne para kazanıyorlar bendemi böyle oyun yapsam milyoner olurum artık bunlarda iş var:D
xxrapp3rxx
oyuna paramı verilir ya ... allah akıl fikir versin.
BURAK_X
bondingsde oynuyor mudur acaba Laughing