FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

En iyi antivirüs Programı...

yu1136
En iyi antivirüs programı hangisi hiç merak ettinizmi? İşte size piyasada yapılan bir derecelendirme raporu, bu raporda ülkemizde kullanımı revaçta olan Norton Antivirüs geri sıralara düşmüş pek kullanılmayan Bitdefender antivirüs programı ise sıralamada ilk sırayı almıştır. Kaspersky antivirüs ise 2. sırayı alsada yeni çıkan sürümü ile yapılacak testlerde zirvede olacağı kesindir.

aligultekin34
bitdefenderın ne özelliği varmışta birini sırad yer alıyor.Şöyle bakınca kaspersky ile bitdefenderda hepsi mükemmel yazıyor ama.Bana göre kaspersky birinci sırada.Nod 32 yi ben kullandım ama virüsleri gözden kaçırıyordu.Bende kaspersky internet securty kurdum herşey tıkırında.Şuanlık bi problem yok hemen yakalıyor virüsleri. Laughing Laughing Laughing Laughing
darkeagle
Bitdefender ticari sürümü gerçekten de en iyisi fakat sistem kaynaklarını çok kullandığı ve ülkemizde satış ve desteği yaygın olmadığı içi Kaspersky önermekteyim.
nester
Kaspersky Kaliteli Ama Kasıyor
aligultekin34
ee okadar olucak artık.Gülü seven dikenine katlanır hesabı. Laughing
meseloz
Arkadaşlar hepiniz ücretli antivirüsler mi kullanıyorsunuz yoksa ücretsiz versiyonları mı kullanıyorsunuz? Yoksa ikisi de değil mi? Bir de ücretli versiyonlarla ücretsiz versiyonlar arasında ne fark var. Yani bazılarında internet taraması e-mail taraması vs. gibi ek özellikler var tabi onu biliyorum fakat öğrenmek istediğim. Örneğin tarama yaparken aynı davranışları sergileyip sergilemedikleri. Virüs tanımlamaları veri tabanlar vs. aynı zamanlarda aynı şekilde mi güncelleniyor mesela?
Bilgisi olan arkadaşlar varsa tecrübelerinden faydalanmak isterim.
ankarakasaba
meseloz wrote:
Arkadaşlar hepiniz ücretli antivirüsler mi kullanıyorsunuz yoksa ücretsiz versiyonları mı kullanıyorsunuz? Yoksa ikisi de değil mi? Bir de ücretli versiyonlarla ücretsiz versiyonlar arasında ne fark var. Yani bazılarında internet taraması e-mail taraması vs. gibi ek özellikler var tabi onu biliyorum fakat öğrenmek istediğim. Örneğin tarama yaparken aynı davranışları sergileyip sergilemedikleri. Virüs tanımlamaları veri tabanlar vs. aynı zamanlarda aynı şekilde mi güncelleniyor mesela?
Bilgisi olan arkadaşlar varsa tecrübelerinden faydalanmak isterim.

arkadaşım ücretsiz(beta) versiyonlar 1000 tane virüs buluyosa ücretliler 5000 tane buluyo ayriyetten ücretlilerde eş zamanlı koruma özelligi oluyo ücretsizin yeni çıkan virüslere karşı 1 tane güncellemesi oluyosa diğerinin 5 tane oluyo fark bu ben bütün antivirüs programlarını neredeyse her versiyonunu denedim en iyileri ESET SMART SECURİTY VEERSİYONLARI - NORTON İNTERNET SECURİTY - BİTDEFENDER KULLANACAKSAN BUNLARIN SON SÜRÜMLERİ KULLAN
ibrahim43
Eset Smart Security veya KiS'i tavsiye ederim.Onun dışındakiler mükemmele yakın değil.Sisteminiz iyiyse Kis sizi son derece iyi koruyacaktır.
meseloz
Eset Smart Security'i indiriyorum. 30 günlük deneme sürümünü bir kullanayım bakalım. AVG Free kurulu idi şimdiye kadar. Bakalım farklı sonuçlar verecek mi. Tavsiyeler için teşekkürler.
gtaturkey
ben norton 360 tam sürüm kullandım çokta güzel bilgisayarıma hiç virüs bulaşmadı bence bu sıralamada hata var kim yaptıysa gerçekçi bir sıralama olduğunu düşünmüyorum
meseloz
meseloz wrote:
Eset Smart Security'i indiriyorum. 30 günlük deneme sürümünü bir kullanayım bakalım. AVG Free kurulu idi şimdiye kadar. Bakalım farklı sonuçlar verecek mi. Tavsiyeler için teşekkürler.

Eset Smart Security şu ana kadar farklı bir virüs bulduğunu veya temizlediğini söylemedi. Tam tarama da yaptırdım sonuç aynı. Bu tabi aynı kalitedeler manasına gelmez. Belki de muhtemel fark oluşturacak virüs bulaşmadı bilgisayharıma...
aligultekin34
ya halen tartışıyonuzmu kaspersky açık ara önde gidiyor onu deneyin Laughing
selim06
Bir Mac kullanıcısı olarak pek anti virus sıkıntısı yaşamıyorum. iAntiVirus kullanmaktayım her ihtimale karşı. Windows platformunda da Kaspersky 64 bit versiyonunu tercih ediyorum. eğer bilgisayarınız güçlüyse size de öneririm.
ultimatermof
selim06 wrote:
Bir Mac kullanıcısı olarak ...

Hiç Mac kullanmadım. Acaba nasıl bişey? Virüs tehlikesinin düşük olduğunu duymuştum ama Windows programları, oyunları çalışıyor mu? Sıkıntı çekmiyor musun?
darkeagle
ultimatermof wrote:
selim06 wrote:
Bir Mac kullanıcısı olarak ...

Hiç Mac kullanmadım. Acaba nasıl bişey? Virüs tehlikesinin düşük olduğunu duymuştum ama Windows programları, oyunları çalışıyor mu? Sıkıntı çekmiyor musun?

Boşver merak etme Smile
adminfatih
kaspersky antivirüs pure 9 kullanıyorum gayet iyi çok memnunum sistemi kasmıyor
ribozon
avira antivirus bana gore kullanışlı ve şimdilik yetiyor ^^
meseloz
Acaba Pardus'ta veya diğer Linux tabanlı iletim sistemlerinde durum nasıl. Bilgisayarımda Pardus da kurulu. Onu da kullanamaya çalışıyorum. Bu tür işletim sistemleri için de antivirüs gerekiyor mu selim06 MAC kullanıyormuş ama yine de Antivirüs kullanıyormuş her ihtimale karşı da olsa... MAC lerin daha güvenli olmasının sebebi ne bunlara virüs neden daha zor bulaşıyor?
darkeagle
meseloz wrote:
Acaba Pardus'ta veya diğer Linux tabanlı iletim sistemlerinde durum nasıl. Bilgisayarımda Pardus da kurulu. Onu da kullanamaya çalışıyorum. Bu tür işletim sistemleri için de antivirüs gerekiyor mu selim06 MAC kullanıyormuş ama yine de Antivirüs kullanıyormuş her ihtimale karşı da olsa... MAC lerin daha güvenli olmasının sebebi ne bunlara virüs neden daha zor bulaşıyor?

Mac veya linux işletim sistemlerini kullananlar az olduğu için virüs üreticilerinin ilgisini çekmiyor. Kullanıcıları artması durumunda bu sistemler için de virüsler yaygınlaşmaya başlayacaktır.
PoSSiBiLiTY
kaspersky hiç acımıyor ama direk sistem dosyası da olsa virüs bulaşmışsa sistem falan dinlemiyor Smile kaç arkadaşımın sistei çöktü öyle Smile nod32 derim başka da bişi demem Smile
PoSSiBiLiTY
darkeagle wrote:
meseloz wrote:

Mac veya linux işletim sistemlerini kullananlar az olduğu için virüs üreticilerinin ilgisini çekmiyor. Kullanıcıları artması durumunda bu sistemler için de virüsler yaygınlaşmaya başlayacaktır.

bunların dışında linux'un open source yani açık kaynak kodlu olması onun yanında bedava da olması kullanıcılara cazip geliyor ama windows kullanıcı başına sistem parası alıyor. bu nedenle de en çok saldırı windows'a gerçekleşiyor Smile
codermage
Allah allah yaf avast neden yok burada :S
aligultekin34
Bi ara avast vardı ne oldu acaba.Pc dergilerinde hediye olarak gelen cdlerde bulunuyordu.Kullanan varmı acaba.Ne kadar güvenli bir program acaba.
kemal44
ben ordaki çoğunu denedim ama hiç biri nod32 gibi süper değil bitdefender bilmem çok kasıyor ve virüs olmayanı virüs olarak tanıyor vsvs en iyisi nod32
ultimatermof
kemal44 wrote:
ben ordaki çoğunu denedim ama hiç biri nod32 gibi süper değil bitdefender bilmem çok kasıyor ve virüs olmayanı virüs olarak tanıyor vsvs en iyisi nod32

Evet. Antivirüs deyince Nod32yi tek geçerim. Eski versiyonları çok yavaşlatıyordu bilgisayarı. Şimdi ki versiyonu süper. Hergün virüs imza veritabanı falan güncelleniyor. Hatta öyle bir program ki; devre dışı bıraksam bile trojanimsi dosyaları çalıştırmama izin vermiyor (ya da benim nod bozuldu Very Happy).
codermage
aligultekin34 wrote:
Bi ara avast vardı ne oldu acaba.Pc dergilerinde hediye olarak gelen cdlerde bulunuyordu.Kullanan varmı acaba.Ne kadar güvenli bir program acaba.

Evet dostum ben yıllardır avast kullanıyorum ve gercekten cok etkin calısıyor. Bunu nereden mi anladım?: Anti-Virüs kullanmadıgım zamanlar 10 gün dayanmıyor bilgisayarım(Günde 10 saat pc basındayım ve meslegimi de onunla icra ediyorum). Sistemi çöküyor virüsler yüzünden . Ama avast sayesinde çok rahatım. Ayrıca fazla sistem kaynağı tüketmiyor. Free oldugunu da bilmeyeniniz yoktur..
kemal44
ben avast ı pek önermek kardeş hem virüs bulmuyor hemde kasıyor ben sanardım nod32 kasar denedim nod 32 ondan daha iyi şimdi:D

ve kime dersen de sana nod32 daha iyi der ve bende avastı sil:D
aligultekin34
Aslında sistemi kasmıyor virüs programları o kadar.Bizim kullandığımız sistemler biraz eski kalıyor herşey ondan oluyor.Kaspersky kullanıcısı olarak kaspersky in kastığını söyliyemem.Bazı durumlarda kasıyor ama sistemde tabiki yüklü miktarda virüs olursa.Tabi böyle durumlarda hepsi kasar.Nod 32 bence o kadarda kaliteli bir virüs programı değil.Ben her türlü siteye kasperskye güvenerek girebiliyorum.Pure sürümü konuşulana göre gerçekten iyiymiş.Deneme şansım olmadı ama. Kaspersky internet securty virüs programını 1-1,5 senedir kullanıyom sistemde virüs denilen birşey yok. Laughing
hardlove72
valla ben karspersky kullanıyorum e bence çok iyi bide zırt bırt alarm vermese Very Happy