FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Crysis 2, 3 Boyutlu Olacak!

BURAK_X

Quote:
Crytek, yeni yapımda bir ilki gerçekleştirmeyi planlıyor.

FPS türünün medari iftiharı Cyrsis, yepyeni bir yapımla taçlanıyor. Üstelik bu tacın üzerinde pek çok elmas var: Crysis 2, 3 boyut desteğiyle hazırlanıyor.

Elbette yeni harikanın nimetlerinden faydalanmak istiyorsanız, 3 boyutlu bir ekran kartı ve Nvidia 3D Vision benzeri gözlüklere sahip olmalısınız. Yine de, düşüncesinin bile adrenalin depoladığını söyleyebiliriz.
darkeagle
3d gözlük deyince ilk bilgisayarım geldi aklıma. Ekran kartım 3d gözlüklü idi, hala duruyor, iyi ki saklamışım Crysis oynarım şimdi onla Razz
aligultekin34
Bizim ekran kartları kaldırmıyacakmı şimdi bu oyunu Confused Confused
darkeagle
aligultekin34 wrote:
Bizim ekran kartları kaldırmıyacakmı şimdi bu oyunu Confused Confused

Kullandığın ekran kartını bilmiyorum ama güncel modeller arasında ise 3D özelliğini açmadığın sürece oyunu normal olarak oynayabilirsin.
BURAK_X
ultimatermof
3D gözlüğün felan ne işe yaradğını bilmeyenlerin "Crysis zaten üç boyutlu değilmi be" dediğini buradan duyuyorum sanki Very Happy

Ayrıca o yaşlı ninenin gözündeki 3D göslük değil. Güneş tutulmalarını izlemek için o. Bari resmi indirip bi boyasaydın paintte kırmızı-maviye Very Happy
darkeagle
ultimatermof wrote:
3D gözlüğün felan ne işe yaradğını bilmeyenlerin "Crysis zaten üç boyutlu değilmi be" dediğini buradan duyuyorum sanki Very Happy

Ayrıca o yaşlı ninenin gözündeki 3D göslük değil. Güneş tutulmalarını izlemek için o. Bari resmi indirip bi boyasaydın paintte kırmızı-maviye Very Happy

Ayrıca 3D gözlük kırmızı-mavi değil...
Bildiğin şeffaf gözlük normal bir yere baktığında dalgalanmalar olmakta.
BURAK_X
darkeagle wrote:
ultimatermof wrote:

Ayrıca 3D gözlük kırmızı-mavi değil...
Bildiğin şeffaf gözlük normal bir yere baktığında dalgalanmalar olmakta.

aman iyi ki bi resim koyduk, espri yapalım dedik niye yüzüme vuruyonuz şimdi Very Happy
ultimatermof
Ya bazıları espriden hiç anlamıyo. Bazıları dedim yani sözüm meclisten dışarı
kleistenes
ya bu gözlükleri taktığımız da direk oyun 3d oluyor mu yoksa ekran falan değiştirmeye gerek var mı. benim ekran kartı oyunda 75 C heralde bi de 3d oynasam 100 C cıkar sonrası ne olur acaba?
meseloz
kleistenes wrote:
ya bu gözlükleri taktığımız da direk oyun 3d oluyor mu yoksa ekran falan değiştirmeye gerek var mı. benim ekran kartı oyunda 75 C heralde bi de 3d oynasam 100 C cıkar sonrası ne olur acaba?

Bildiğim kadarıyla monitör değiştirmeye gerek yok. Fakat zannediyorum ekran kartının 3D desteği olması gerekiyor. Sinemada olduğu gibi 3D gözlük takarak oynamalısın yoksa görüntü ikili olarak bozuk görünür. Yanlışım varsa konuyu daha iyi bilen arkadaşlar düzeltsin lütfen...
selim06
meseloz wrote:
kleistenes wrote:

Bildiğim kadarıyla monitör değiştirmeye gerek yok. Fakat zannediyorum ekran kartının 3D desteği olması gerekiyor. Sinemada olduğu gibi 3D gözlük takarak oynamalısın yoksa görüntü ikili olarak bozuk görünür. Yanlışım varsa konuyu daha iyi bilen arkadaşlar düzeltsin lütfen...

Soyle bir durum var, bildigim kadariyla kullanilan teknolojiler degisiyor. Yani sinemada izlediklerimiz Real D teknolojisi kullaniyor, ki bu da projeksiyonla araya ozel bir filtre konulmasini gerektiriyor. Su an icin bu teknolojide calisan bir monitor bilmiyorum Smile . Bununla birlikte 10larca cesit 3 boyut gozlugu ve 3 boyut izlenimi verebilecek teknik var bunlardan birini secerlerse biraz dusuk kaliteli olsa da normal monitorle oynanabilir.
BURAK_X
ultimatermof wrote:
Ya bazıları espriden hiç anlamıyo. Bazıları dedim yani sözüm meclisten dışarı

peki Very Happy
aligultekin34
hiç denemedim ama bizim emektar hd 2400 pro 512 mb ekran kartı.Bunda çalışmaz sanırım 3 sene önce almıştım param anca buna yetti Very Happy
darkeagle
aligultekin34 wrote:
hiç denemedim ama bizim emektar hd 2400 pro 512 mb ekran kartı.Bunda çalışmaz sanırım 3 sene önce almıştım param anca buna yetti Very Happy

Kesinlikle çalışmaz gözlük desteği yok
ribozon
Yeni crysisin kesinlikle mükemmel olacağını düşünüyorum, bakalım bu oyunlar bize daha kaç kere sistem toplatıcak Very Happy