FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Microsoft Yeni Cep Telefonunu Çıkardı

BURAK_X
Quote:
Yazılım devi Microsoft, özellikle gençlere yönelik olarak geliştirdiği iki yeni cep telefonunu ABD'de kullanıcılarına tanıttı. İŞTE MICROSOFT'UN YENİ TELEFONLARI İki farklı

model cep telefonuyla kullanıcılarının karşısına çıkan Microsoft'un ürün yetkilisi Robbie Bach, "Kin One" ve "Kin Two" adını taşıyan yeni telefonlarının Vodafone, Verizon ve

Sharp'ın ortak çalışmasıyla geliştirildiğini ve genç kullanıcılarla yapılan görüşmeler sonucunda bu iki yeni telefonun ortaya çıktığını ifade etti. Kin One ve Kin Two'nun

özellikleri 5 megapiksel dahili kameraya sahip olan ve 4 GB'lık hafızasıyla dikkat çeken Kin One, sürgülü yapısıyla öne çıkıyor ve sürgüsü açıldığında dokunmatik ekranı

dışında QWERTY klavyesi de kullanılabiliyor. Kin Two ise tasarımı itibariyle daha çok iPhone'a benziyor. Sürgülü yapısıyla dikkat çeken Kin Two, QWERTY tuş takımına da

sahip. Kin One'a göre 8 megapiksel dahili kameraya ve 8 GB'lık bir hafızaya sahip olan Kin Two, diğer modelde olduğu gibi Windows Phone 7 işletim sistemini kullanıyor.

Microsoft'un popüler MP3 çaları Zune'un fonksiyonlarını da içeren ve Mayıs ayı itibariyle Verizon aracılığıyla ABD'de satışa sunulması planlanan Microsoft'un yeni telefonlarının

güz döneminde de Almanya başta olmak üzere İngiltere, İtalya ve İspanya'da Vodafone aracılığıyla satışa sunulacağı sanılıyor.
darkeagle
Bir an önce ülkemize gelmeli...
aligultekin34
darkeagle wrote:

bence gelmemeli yeter bu kadar telefon gelicekse googleın telefonu gelsin hiç olmazsa uygun fiyata satılır burda.Microsoft un telefonu burada olsa kimbilir fiyatı ne olur. artık 2 milyar olur benim tahminimce.
darkeagle
aligultekin34 wrote:
darkeagle wrote:

bence gelmemeli yeter bu kadar telefon gelicekse googleın telefonu gelsin hiç olmazsa uygun fiyata satılır burda.Microsoft un telefonu burada olsa kimbilir fiyatı ne olur. artık 2 milyar olur benim tahminimce.

Fiyatı umrumda değil eğer ki ekranı tahmin ettiğim kadar kullanışlı ise, özellikle yazılımından dolayı benim için tek tercih olacaktır...
ultimatermof
Microsoftun bi telefon üretmediği kalmıştı, hah işte onu da yaptı.
selim06
http://www.kin.com/
Site'ye goz attim, fena gorunmese de 1.modeli Motorola'nin modellerini andiriyor. Fiyatlandirmada bir ilginc dogrusu,
Kin1 - $49.99 (+2 yillik zorunlu data paketi uyeligi aylik $29.99)
Kin2- $99.99 (+2 yillik zorunlu data paketi uyeligi aylik $29.99)
Bu fiyatlarla iPhone karsisinda is yapmasi baya bir zor gorunuyor. Zaten iPhone'u iPhone yapan yuzbinlerce uygulama yuklenebilmesi. Microsoft bu destegi saglamadikca, prototip gibi gezinir ortalikta. Google Android isletim sistemli telefonlarla iPhone'un tahtini sallamaya calisiyor ve cok da uzak degiller. Bence kritik nokta gecen haftalarda Adobe Flash firmasinin iPhone'la artik ugrasmayacagini ve iPhone'larda Flash desteginin olmayacagini aciklamasiydi. Firma yeni vizyonunu Android'e cevirdi. Google bundan iyi yararlanabilirse, ruzgari arkasina alabilir.