FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Bu Da Gözüstü Bilgisayar

BURAK_X
Quote:
ABD'de, 'CTIA wireless iletişimleri" fuarında Golden-i isimli göz bilgisayarı tanıtıldı.

Copin Corporation şirketinin yetkilisi Chris Parkinson’un Las Vegas kongre merkezinde önceki gün tanıttığı bilgisayar, göze doğrudan 15-inçlik bir dizüstü bilgisayarının görüntüsünü aktarıyor. Sesli komutlarla çalışan göz bilgisayarda, 800Mhz OMAP 3 işlemci bulunuyor. Bilgisayarda ayrıca bluetooth bağlantısı, WiFi, microSD hafıza kartı ve USB girişi var. 1 yıl içinde satışa çıkması beklenen Golden-i bilgisayarını Motorola firması üretecek.

darkeagle
Gereksiz, daha doğrusu fazla abartı...
Bu arada resimdeki ise adamın boynunda samsung yazması büyük çelişki...
ultimatermof
Kulak üstü deseler daha çok yakışırmış Very Happy
gerimter
bir zamanlar cep telefonu ilk çıktığında da böyle söylemiştik. Gereksiz saçma bir teknoloji demiştik. Şimdi ise telefonu olmayan tek kimse yok... Bu teknoloji ilerde çok çok iyi şeylere zemin hazırlayabilir.
dragonwx
gerimter wrote:
bir zamanlar cep telefonu ilk çıktığında da böyle söylemiştik. Gereksiz saçma bir teknoloji demiştik. Şimdi ise telefonu olmayan tek kimse yok... Bu teknoloji ilerde çok çok iyi şeylere zemin hazırlayabilir.

Ben hatırlamıyorum dediğimi:) Embarassed Rolling Eyes
BURAK_X
laptop rlz!
gtaturkey
olsa ne olacak kullanışlı olacağını mı sanıyorlar
codermage
ilk bilgisayar mini bir ev boyutlarındaymış. Yani pek kullanılabilirliği yokmuş. Ama gelecek için bir basamak olmuş. Bu da aynen öyle, bir kaç vücut girdisi(input) eklenirse ve işlemcileri geliştirilirse iş yapar. Tabi bu mini icadın nereye kadar gideceği de bilinmez..
aligultekin34
Daha ben laptopa geçemedim adamlara bak ya neler çıkarıyor.Bu ürün bize uymaz napcam.Adamın gözünü bozar bu ürün. Laughing
codermage
İnsanın dış dünyayla iletişimi kesildiği an, yani gözler sadece bir şeye baktığı anda olay biter. Beyni çok yorar ve biraz önceki yorumuma tezat düşerek tutmaz derim =) Gözünüze tıbbi mercekler(gözlük, lens) haricinde bir şeyler takmayın derim.
ultimatermof
Bu şeyin mouseu nerde? Bunla televizyon izlemekten başka bir şey yapılmaz ki. Televizyon izlerken de kanalı nasıl değişeceğiz? Bir de o var.

dzn: haa sesli komutla çalışıyormuş.