FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Sitelerinize ulaşılıyor mu?

meseloz
Merhaba arkadaşlar,
Fri Host üserindeki sitelerinize ulaşılabiliyor mu? Benim siteme dün akşam saatlerinden beri ulaşılamıyor. Ondan önce 1 gündür falan ulaşılabiliyordu. Gayet düzgün çalşıyordu. Şimdi ise ne ftp den açılıyor ne de sitemin sayfaları açılıyor. Devamlı olarak DNS hatası veya sunucu bulunamadı diyor. Sizin de eğer fri host üzerinde siteniz varsa çalışıp çalışmama durumunu belirtirseniz sevinirim. Veya sorunla alakalı başka muhtemel çözümü olanlar paylaşırlarsa çok memnun olurum.
darkeagle
meseloz wrote:
Merhaba arkadaşlar,
Fri Host üserindeki sitelerinize ulaşılabiliyor mu? Benim siteme dün akşam saatlerinden beri ulaşılamıyor. Ondan önce 1 gündür falan ulaşılabiliyordu. Gayet düzgün çalşıyordu. Şimdi ise ne ftp den açılıyor ne de sitemin sayfaları açılıyor. Devamlı olarak DNS hatası veya sunucu bulunamadı diyor. Sizin de eğer fri host üzerinde siteniz varsa çalışıp çalışmama durumunu belirtirseniz sevinirim. Veya sorunla alakalı başka muhtemel çözümü olanlar paylaşırlarsa çok memnun olurum.

Benim sitelerim gayet güzel çalışıyor. Hangi serverdasın ve domainlerin ne?
meseloz
www.silsewpazarlama.net ve server 4 olması lazım. Az önce yönetici ye mesaj atmıştım. Onun ardından birkaç dakika çalıştı. Şimdi gene çalışmıyor. Bilmiyorum ne yapacağım... Sad
darkeagle
meseloz wrote:
www.silsewpazarlama.net ve server 4 olması lazım. Az önce yönetici ye mesaj atmıştım. Onun ardından birkaç dakika çalıştı. Şimdi gene çalışmıyor. Bilmiyorum ne yapacağım... Sad

Şu an gördüğüm kadarı ile çalışıyor.
meseloz
Şimdi gene çalışıyor. Sağolsun Bondings birşeyler yaptı. Gerçi O zaten bugün için de sitenin çalıştığını söylüyordu ama ben hiç giremiyordum. Başka proxyler altından falan da denedim. Sonuç alamadım. Şu anda iyi durumda site Smile Umarım bundan sonra sorun çıkmaz. İlgilendiğin için çok sağol...
aligultekin34
arada bir benim sitede göçüyor acaba nedenki.Ben server 3 kulanıyom.
selim06
aligultekin34 wrote:
arada bir benim sitede göçüyor acaba nedenki.Ben server 3 kulanıyom.

Su anda Server 2 ve Server 3 size daha iyi hizmet verebilmek icin yeni yerlerine tasiniyor. Bu surecte anlayisiniza siginiyoruz. Tasinma islemiyle ilgili basligi takip edebilirsiniz:
http://www.frihost.com/forums/vt-114140.html
gerimter
birincisi hangi serverde olduğumu nasıl anlarım.İkincisi çok stabil bu aralar.www.balabani.co.cc
selim06
gerimter wrote:
birincisi hangi serverde olduğumu nasıl anlarım.İkincisi çok stabil bu aralar.www.balabani.co.cc

Su anda 4.serverda bulunuyorsunuz. Hangi serverda oldugunuzu anlamanin en kolay yolu sub-domaininiz olsa gerek ya da size gelen hosting bilgilerinizi iceren mesajda da bulabilirsiniz:
ornek.frihost.net - Server 1
ornek.frih.net - Server 2
ornek.frih.org - Server 3
ornek.frihost.org - Server 4
selim06
bu arada hesabinizla ilgili tum detaylari Frihost panelindeki (hemen sayfanin ust kismi) ACCOUNT sekmesine tiklayarak gorebilirsiniz. Bulundugunuz Server, iliskili nameserver lar, ftp adresiniz vs.
Buna ek olarak,
Sadece 250 Frih$ odemek suretiyle Frihost Forumlarindan reklamlari 1 yillik kaldirabilir, ya da aylik ya da 6 aylik kaldirma seceneklerini kullanabilirsiniz. Frih$ puanlari zaten her mesajiniz karsiliginda aldiginiz puanlardir bu nedenle kullanicilarimiz bu yeni uygulamadan herhangi bir zarar gormeyeceklerdir. Forumlardaki aktiviteyi arttirmak hem de Frih$ puanlarinin anlamsiz kalmasini onlemek icin boyle bir degisiklige gidilmistir.

Edit: mesajimin ilk sekli, sanki kullanici websitelerine reklam konuldugu gibi anlasilacak sekildedir. Bu yanlis anlatim icin ozur dilerim. darkeagle'a dikkati icin tesekkur ederim
darkeagle
selim06 wrote:
bu arada hesabinizla ilgili tum detaylari Frihost panelindeki (hemen sayfanin ust kismi) ACCOUNT sekmesine tiklayarak gorebilirsiniz. Bulundugunuz Server, iliskili nameserver lar, ftp adresiniz vs.
Buna ek olarak,
Sadece 250 Frih$ odemek suretiyle websitenizden reklamlari 1 yillik kaldirabilir, ya da aylik ya da 6 aylik kaldirma seceneklerini kullanabilirsiniz. Frih$ puanlari zaten her mesajiniz karsiliginda aldiginiz puanlardir bu nedenle kullanicilarimiz bu yeni uygulamadan herhangi bir zarar gormeyeceklerdir. Forumlardaki aktiviteyi arttirmak hem de Frih$ puanlarinin anlamsiz kalmasini onlemek icin boyle bir degisiklige gidilmistir.

Sitenizdeki reklamlar derken?
genckalemsor
ben şu ana kadar herhangi bir kesintiyle karşılaşmadım..
selim06
darkeagle wrote:
selim06 wrote:
Buna ek olarak,
Sadece 250 Frih$ odemek suretiyle websitenizden reklamlari 1 yillik kaldirabilir, ya da aylik ya da 6 aylik kaldirma seceneklerini kullanabilirsiniz. Frih$ puanlari zaten her mesajiniz karsiliginda aldiginiz puanlardir bu nedenle kullanicilarimiz bu yeni uygulamadan herhangi bir zarar gormeyeceklerdir. Forumlardaki aktiviteyi arttirmak hem de Frih$ puanlarinin anlamsiz kalmasini onlemek icin boyle bir degisiklige gidilmistir.

Sitenizdeki reklamlar derken?

Afedersiniz, tamamen benim ifade hatam. Frihost Forumlarindaki reklamlari kaldirmak icin alim yapabilirsiniz. Frihost basta vaat ettigi gibi, hic bir sekilde kullanici websitelerine reklam koymayacaktir. Sabah dalginligim. (Gerci son yapilan degisikle, reklamlar kayitli kullanicilar icin neredeyse tamamen kaldirildi ama sadece bir kac ozel foruma reklam koyulmasi soz konusu olabilir, bundan da rahatsiz olursaniz alabilirsiniz.)
gerimter
uzun zamandır hangi serverde olduğumu bilmiyordum.İlk defa doğru dürüst bir açıklama gelince şok oldum.
darkeagle
Server 1 de herhangi bit yavaşlama söz konusu mu?
meseloz
Benim sitem herhalde artık çoğunlukla ulaşılabilir bir durumda. En azından son zamanlarda hiç çevirimdışı olduğu bir ana denk gelmedim. Server 3 'teyim. Zannediyorum taşıma işi ile alakalı ulaşılamama durumları sona erdiğinden beri düzgün çalışıyor.
Hem de zannımca biraz daha hızlı açılıyor artık. Selamlar...
aligultekin34
sitede arada bir göçüyor.Frihostun sitesi.
gerimter
server 4 te sorun yok.
BURAK_X
yav birde arada bir frih çöküyor mu backup mu alıyor nedendir; frihost.com ve dolaylı olarak siteye ulaşılamıyor
loserk
Server 1'de sıkıntı vardı, Bondings'e sorduğumda iki hesapta bulunan forumlara spam mesaj atıldığını ve bunun da 1. server'ın kaynaklarını fazlaca tükettiğini söyledi. Şu an o iki hesabı kapatmış, ve server 1 gözle görülür şekilde ferahladı. şuradan da takip edilebiliyor:

meseloz
Uzun süredir sitemi hiç çökmüş halde görmedim. İstatistikler de öyle söylüyor. Son zamanlarda oldukça iyi gibi server 3. Diğerlerini de hiç çökmüş görmedim yakınlarda. İnşallah böyle devam eder....