FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Telefonsuz Adsl Dönemi Başlıyor

BURAK_X
Quote:
Türk Telekom A.Ş Genel Müdürü Paul Doany, sabit telefon bağlantısız ADSL (yalın ADSL) hizmetini gelecek yıl hizmete sunmaya hazır olduklarını, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) ile görüşmelerin sürdüğünü bildirdi.

Doany, Antalya Mardan Palace Otel'de bir grup basın mensubuyla bir araya geldiği sohbet toplantısında soruları yanıtladı. “Yalın ADSL konusundaki çalışmalarının” sorulması üzerine Doany, şöyle konuştu:

“Gelecek yıl BTK'nın kararını beklemeden yalın ADSL hizmetini 2010'da sunmaya hazırız. BTK ile şartları görüşüyoruz. Biz hala ara bağlantı fiyatı üzerinden regüle edilen bir şirketiz.

Tarife değişikliğindeki düzenleme ile gelecek yıldan itibaren ses tarafında istediğimiz tarifeleri müşterilerimize sunabileceğiz. Mobil operatörlerin şu ana kadar yapabildiği şeyi biz de yapabileceğiz. Bizim en büyük problemimiz fiyatlarımızın regüle ediliyor olmasıydı.

Mobil operatörler tarifelerini sunduktan 6-7 gün sonra işleme koyabiliyor, biz tarife için regüle ediliyor olmaktan dolayı 5-6 ay bekliyoruz. Bu bizim için de BTK için de kötü. 1 Ocak 2010'dan itibaren tarife ve kampanyaları hızlı şekilde verebiliyor olacağız. 1 Ocakta 'geleceğin başladığı gün bugün' diyeceğiz.”
tufansaba
Bir başlayamadı gitti şu dönem , başlasada boşa ödediğimiz paraları artık başka lazım olan yerlere harcasak Confused
mr.emre
Her ay 10 lira vermekten kurtulacağız.
my93
sadece internet için ev telefonu almak zorunda kalanlar vardı bu geç kalmış bir uygulama bana göre
meseloz
http://www.tuketiciler.org/?com=files.read&ID=1&pID=113
Linkinde konu ile ayrıntılı baya açıklama var. Konya Tüketici Mahkemesi Mayıs ayında her iki hizmetin ayrı ayrı verilebileceğine ve birinin satılmasının diğerinin alınmasına bağlanamayacağına hükmetmiş ve bu yönde bir karar vermiş zaten. Şimdi tekrar yazının tamamını okumadım ama yanlış hatırlamıyorsam tek karar da bu değil. Uğraşmak isteyen varsa hiç durmasın bence sonuç alabilir... Şimdiden kolay gelsin...
aligultekin34
kurtulduk lanet olası telefondan desene Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
gerimter
ben müşteri hizmetlerine sordum öyle bir bilgi gelmedi dediler.
genckalemsor
konuyla ilgili emsal bir dava var. o dava sonuçlarıyla ttelekom müdürlüğüne giderseniz telefon aboneliği olmadan internet aboneliği alabiliyor muşunuz. böylece fazldan 10 tl yi ödemiyormuşunuz. böyle bir dedikodu var yani Smile)
burakb2
sonunda kurtuluyoruz Very HappyVery HappyVery HappyVery HappyD: Very Happy
aligultekin34
ee ne zaman kurtuluyoz bu zıkkımdan.Bu davadada sanırım türktelekomdan yanalar baksanıza bir türlü sonuçlanmadı.Bu arada google da istanbula internet yayacamış.Acaba mevcut hatlardanmı yoksa kendi alt yapısınımı kurrucak.Alt yapıyı kurarsa çok iyi olur.Türk telekomdan tamamen kurtuluruz.Bırakmak istemiyenler olmasa bilene net biraz daha ucuzlar.Google'u bilmeyenler yoktur.Her türlü hizmeti bedava.Nettede böyle bir güzellik yapıcağına eminim.Türk telekomda ister istemez fiyatları düşürücek. Very Happy Very Happy Laughing Laughing
darkeagle
aligultekin34 wrote:
Bu arada google da istanbula internet yayacamış.Acaba mevcut hatlardanmı yoksa kendi alt yapısınımı kurrucak.Alt yapıyı kurarsa çok iyi olur.Türk telekomdan tamamen kurtuluruz.Bırakmak istemiyenler olmasa bilene net biraz daha ucuzlar.Google'u bilmeyenler yoktur.Her türlü hizmeti bedava.Nettede böyle bir güzellik yapıcağına eminim.Türk telekomda ister istemez fiyatları düşürücek. Very Happy Very Happy Laughing Laughing

Sınırlı ve belirli kişilere sunacak diye biliyorum ben...
ultimatermof
"ben müşteri hizmetlerine sordum öyle bir bilgi gelmedi dediler"

Ben de bir TTNET bayiine sordum onlar da öyle dedi ama onlar telefona insanları kaydettirmek için yapıyorlar. Böylece daha çok kazanacaklar. Yoksa insanlar bu özelliğin devreye girmesini bekleyene kadar internet almaz, onlar da parasız kalır.

"Haber yalan olamaz mı?" diye sorarsanız: Bence böyle bir şey olur ilerde çünkü çoğu gazete de yazdı bu haberi.