FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!


3G hız rekoru yeniden kırıldı

aligultekin34
Quote:
Ticari ürünlerde dünyanın ilk 42Mbps HSPA hızına erişildi.

HSPA teknolojisine dayalı mobil genişbant hizmetleri gelişmeye devam ediyor. Daha yüksek hızlara olan talep sürekli artarken, müşterilerine çok daha iyi deneyimler yaşatmak isteyen sektörün lider kuruluşları şebekelerini güncellemeye devam ediyor. Ericsson, Stockholm yakınlarında yapılan tanıtımında mobil genişbant teknolojisinde 42Mbps hıza ulaşırken, Avustralyalı telekom operatörü Telstra da bu rekora eşlik etti. Dünyada ilk kez böyle yüksek bir hız, ticari olarak sunulan ürün olma başarısını da yakalamış oldu. Bugüne dek tüketicilere sunulan en yüksek hız 28Mbps idi.

Telstra operasyon başkanı Michael Rocca konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Telstra Next ağı, sunduğu hızı kapasite ve kapsama alanıyla zaten Avustralyalılar'ın yaşam ve çalışma şekillerini değiştirmişti. HSPA Dual Carrier (Çift Taşıyıcı) testleriyle, uyumlu cihazların gelişi ile mümkün olan çok yüksek hızlı bir mobil genişbant çözümünün, kayda değer verimlilik, kapasite ve hız sunacağını keşfetmiş olduk.”

Ericsson Başkan Yardımcısı Ulf Ewaldsson ise konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı: “Yaptığımız araştırmalar, tüketicilerin daha yüksek bağlantı hızlarını talep ettiğini ve makul bir ücret karşılığında en iyi performansı sunan operatörleri tercih ettiklerini gösteriyor. 42Mbps hıza sahip HSPA teknolojimiz ise, artık adapte edilebilir bir durumda.”

Sunulmaya başlanan bu yüksek bağlantı hızı tüketicilere gerçek anlamda bir “anında erişim” duygusu hissettiriyor. Yeni çift taşıyıcı teknolojisi, sadece bir yazılım güncellemesi ile uygulanabiliyor ve mobil telefon şebeke hücresine bağlı tüm kullanıcıların – hatta performansın en düşük olduğu, hücrenin en uzak köşesindeki kullanıcıların bile – hızını ikiye katlıyor. Kapasite ve operatörlerin baz istasyonu başına sunduğu gigabayt miktarı artacak, böylece müşterilere sunulan mobil genişbant hizmetinin maliyetlerinde düşüş yaşanacak.

Ticari olarak sunulan donanım ve yazılım, 42Mbps çift taşıyıcı teknolojisinde bulunan ilk ticari çip setinde kullanıldı. Düzenlenen tanıtım toplantısında yapılan demo sırasında ulaşılan ortalama veri indirme hızı ise 41.5Mbps oldu.
BURAK_X
kıran kırana, nereye gidiyor bu iş ya
mr.emre
Bu günlerde ağ teknolojisinde büyük gelişmeler yaşandı.
tufansaba
3g nin son hızı nedir ki sürekli kırılıyor tabii bunlar boş hatta testler ama bi hava oluyor biz başardık yaptık gibi Laughing
Related topics
free 3G mail account!
what is 3g
Looking for a new mobile phone.. 3G
Arkadaslar artik sinirlar kalkiyor
[news] GSMA: "La banda de 3G podría ampliarse"
Osmanlı Yeniden Geliyor.........
DNS Değiştirme ve Bilgisayarı Yeniden Başlatma Zorunluluğu
Yoksa Var mı?
3G iPhone in Australia
3G iPhone
3g nedir?
3G Gelmeden Turkcell 4Gde 170 Mbpsi Gördü
Sonunda 3G Yi De Kırdılar!
Corsair Bellek Hızı Rekoru Kırdı; 3467MHz
Reply to topic    Frihost Forum Index -> Language Forums -> Turkish

FRIHOST HOME | FAQ | TOS | ABOUT US | CONTACT US | SITE MAP
© 2005-2011 Frihost, forums powered by phpBB.