FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

yeni domain

gerimter
frihosta 2. bir domain ekledim ama çalışmadı yönlendirmeleri aynı dns lere yaptım.Bigisi olan varmı acaba.
mr.emre
DNS'ler henüz yönlenmemiş olabilir. Acele etmemek lazım.
gerimter
doğru geceikme olmuş.Ftp adresi eski adrsinkinimi kulanıyoruz yeni domainde acaba.eskisini kullandım smf de paket yüklemede ftp kabul etmiyor
gerimter
While trying to retrieve the URL: http://site.com/

The following error was encountered:

Unable to determine IP address from host name for site.com
The dnsserver returned:

Server Failure: The name server was unable to process this query.
This means that:

The cache was not able to resolve the hostname presented in the URL.
Check if the address is correct.
Your cache administrator is webmaster.

gibi hata alıyorum ve sayfa açılmıyor neydeceğiz böyle bilmiyorum
mr.emre
Bu siteyle ilgili değil senin bağlantınla ilgili. Şu şekilde bir arama yaptım ama tam çözebilmiş değilim.
tufansaba
server hangi server yazmıyor mu ben mi göremedim Smile

cpanele göre ilk domain parka alınıyor diğer domainler add domains kısmından eklenip alt klasör oluşturuluyor , domain panelindende ns adreslerini yönlendirince 1 günde yönlendirilmiş oluyor
gerimter
tufansaba wrote:
server hangi server yazmıyor mu ben mi göremedim Smile

cpanele göre ilk domain parka alınıyor diğer domainler add domains kısmından eklenip alt klasör oluşturuluyor , domain panelindende ns adreslerini yönlendirince 1 günde yönlendirilmiş oluyor

Parka alınıyor deken anlamadım.İstediğim kadar domain ekleyemiyor muyum?
gerimter
başka domain yönlendirdim sorun aynı 2. bir domain eklendiğinde dns ler bazan cevap veriyor bazan vermiyor.Bu forumda yetkili biri yokmu bu sorunu çözecek arkadaşlar.Bir de dns ler standart değilmi değişiklik falan yok burada.
cavbela
gerimter wrote:
başka domain yönlendirdim sorun aynı 2. bir domain eklendiğinde dns ler bazan cevap veriyor bazan vermiyor.Bu forumda yetkili biri yokmu bu sorunu çözecek arkadaşlar.Bir de dns ler standart değilmi değişiklik falan yok burada.

Ben sorunlarımı genelde bondings'e bildiriyordum. Ona danışmalısın.

Hangi serverda seninki. domainini söylersen yönlendirme olmuş mu olmamış mı söyleyebilirim.
2 serverda başıma hiç böyle birşey gelmedi.
Dnsler sabit, fakat ip değişme ihtimaline karşı alan adını kullanman daha mantıklı.

Gerçi en son ip değişimi 2008de olmuş.
genckalemsor
kullandığın domain şirketiylr ilgilidir. mesela turkticaret kullanıyorsan domainin çalışması saatler hatta günler alabilir. ya da ihs telekom la çalışıyorsan yönlendirmeyi yaptıktan 1 dk sonra çalışmaya başlar... domain sağlayıcınla irtibata geç bence
ultimatermof
Dedikleri gibi biraz beklersen olacaktır. Hem parked domain ekstra domain gibi bir şey. Bir hosting'de birden fazla domain kullanabilmek için kullanılır.
gerimter
diğer domainler çalıştı sorun çözüldü nasıl oldu bende anlamadım