FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

DTP KAPATILDI!

BURAK_X
Quote:
Anayasa Mahkemesi, “eylemleri yanında, terör örgütüyle olan bağlantıları da değerlendirildiğinde devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne aykırı nitelikteki fiillerin işlendiği bir odak haline geldiği gerekçesiyle, DTP'nin temelli kapatılmasına” oy birliğiyle karar verdi.

Ahey ahey!!! Dancing
mr.emre
Quote:
oy birliği

Burası çok önemli. Oy çokluğu değil yani. DTP'nin kapatılması bir şeyi farkettirmeyecek. DTP kapanacak X Partisi kurulacak. Hatta hali hazırda yedek partileri var. Ama yine de iyi oldu bu kapama olayı. Bu arada demin NTV izliyordum. Şişman kadın milletvekili var ya DTP'li, adı her neyse. Mikrofonlar çevirmiş etrafını. Yarın açıklama yapacağız diyordu. Orada bir Allah belanızı versin duyuldu. Kadın durdu dudağını ısırdı. Cevap veremedi defoldu gitti.
cavbela
DTP Kapatıldı da ne oldu ?
Kapatılınca kardeş kanı akmaya devam mı edecek?
Bu kürtlere sizin "kendi fikirlerinizi savunacak" bir partiyi mecliste istemiyoruz, siz gidin dağa demekten başka bir anlama gelmiyor.
mr.emre
cavbela wrote:
Bu kürtlere sizin "kendi fikirlerinizi savunacak" bir partiyi mecliste istemiyoruz, siz gidin dağa demekten başka bir anlama gelmiyor.

DTP'nin kürt kökenli vatandaşların hakkını savunduğunu nereden çıkardığın?
cavbela
mr.emre wrote:
cavbela wrote:

DTP'nin kürt kökenli vatandaşların hakkını savunduğunu nereden çıkardığın?

En basitinden sahip olduğu oy potansiyelinden bunu çıkartabiliyorum.
Örgütlü mücadele içinde bulunan pek çok kürt arkadaşım var. Hiçde azımsanmayacak miktarda destekleri var.
mr.emre
cavbela wrote:

Örgütlü mücadele içinde bulunan pek çok kürt arkadaşım var. Hiçde azımsanmayacak miktarda destekleri var.

AKP %50'ye yakın oy aldığına göre, tayyip de benim hakkımı savunuyor o halde? Savunuyor mu sence?
Hayır tabi ki. O anca kendi hakkını savunur. DTP ülkemin doğusunun en büyük problemi olduğunu bile bile saçma sapan şeylerle uğraşmasa, bebek katilini öveceğine ülkemin topraklarını övüp yatırım sağlasa o zaman kürtler dediğin insanın hakkını savunmuş olurdu.
Şu da var. Her gün telefizyonların protestocu olarak tanımladığı teröristlerin yaptıkları ortada. Terörle, tehditle kepenk kapattırıp insanları sokağa döken insan(!), yine aynı yöntemle oy da toplar.
mr.emre
Quote:
Bulanık Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nın 10 yıllık Başkanı Mehmet Hanifi Koşuncu, "8 yıl yalvararak getirdiğimiz Halk Bankasını 10 dakikada yaktılar."

Bunlar önceden de böyleydi, bundan sonra da böyle olacaklar.
gerimter
Türkiye, Ortadoğu'ya açılmanın.İran ile işbirliğinin islam ülkelerinde yapmaya çalıştığı barış projelerinin bedelini ödeyecektir.İçerde yapmaya çalıştığı demokratim açılımın da bedelini ödeyecektir.hep ödemiştirde zaten.Kendi örgütlerinin çıkarını kürtlerin hakkından önemli tutan pkk ve apo 17 cm içinmi yapmaya başladı sokak eylemlerini.Asla öyle değil içerde barış projesi uygulanırsa örgüt nasıl ayakta kalacak.Milyon dolarlık paranın kontrolü ne olacak.taşeron bir örgüt haline gelen pkk açılımı asla desteklemez.Türkiye'yi eski noktaya getirmek için kılıçlar çekildi.Yüzde 30 u Türkiye dışından olan örgüt, kendini bile kontrol edememekte artık.Tokat eylemi zoraki olarak üslenildi ve izahı zor bir eylem.özalı kahveciyi ve birçok paşayı barış projeleri için kurban vermedik mi.Dtp ise sadece bir piyon olarak kaldı ve ilerisi zaten imkansız.
mr.emre
Quote:
MARDİN'in Kızıltepe İlçesi'nde otogarda düzenlenen operasyonda içinde A4 ve 3 el bombası, A4 patlayıcı ve fünye ile yakalanan 33 yaşındaki Abbas Kaya'nın, kapatılan DTP'nin Viranşehir Belediye Meclis üyesi olduğu ortaya çıktı.
cavbela
mr.emre wrote:
Quote:
MARDİN'in Kızıltepe İlçesi'nde otogarda düzenlenen operasyonda içinde A4 ve 3 el bombası, A4 patlayıcı ve fünye ile yakalanan 33 yaşındaki Abbas Kaya'nın, kapatılan DTP'nin Viranşehir Belediye Meclis üyesi olduğu ortaya çıktı.

Ne bekliyordunuz ki, bu ülkede kürtler hep yok sayıldı inkar edildi. Kürt diye birşeyin olmadığı, bunların dağ türkü olduğu, karda yürürken çıkan kart kurt seslerinden kürt adını aldığı söylendi. Kürtçe diye bir dilin olmadığı iddia edildi. En basitinden Ahmet Kaya kürtçe bi albüm çıkartacağım dediği için linç edildi.

Bunları düşününce neden yaptıklarını anlayabiliyorum.

Evet bende DTP nin yaptığı birçok şeyi kabul etmiyorum, ama bu ülkede bir sorun var ve bu sorunu çözmeye yaklaştığımız bir dönem içindeydik. DTP nin kapatılması bizi daha da geriye attı.
mr.emre
cavbela wrote:

Gerçekten çok özgürlükçüsün. Ama özgürlüğü daha çözememişsin.
Adamlar yıllardır benim askerimi haince pusularla şehit düşürüyor, şehirlerde malıma canıma kastediyor. Sen 'haklılar' a getiren bir anlayabiliyorum sözcüğünü kullanabiliyorsun.
gerimter
Dtp nin kapatılması yıllarca süren pkk eylemlerini bitirecekmi sizce ? daha önce kaptıldı terör bittimi ? Bunun yerine Kişileri cezalandırsaydı . Karardan önce tokat eylemi yapıldı zaten pkk kapatılmasını istiyordu.tek yol silahlı mücadele demek için.bence daha akıllı siyaset yapılmalı.
Kürtlerin temsilsinin dtp olmadığı gerçeğini artık görmek gerekiyor.Doğuda dayatılan bir dtp var aksini idda eden Diyarbakırda pkk yı sokakta eleştirsin anında infaz edilir.
genckalemsor
BURAK_X wrote:
Quote:
Anayasa Mahkemesi, �eylemleri yanında, terör örgütüyle olan bağlantıları da değerlendirildiğinde devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne aykırı nitelikteki fiillerin işlendiği bir odak haline geldiği gerekçesiyle, DTP'nin temelli kapatılmasına� oy birliğiyle karar verdi.

Ahey ahey!!! Dancing

vatana millete hayırı olsun
mr.emre
http://webtv.hurriyet.com.tr/category.aspx?cid=2&vid=2774&bid=1
tufansaba
kapatıldıda ne oldu ismi lazım değile sordular açın demiş açtılar yenisini hemen emreninde dediği gibi yedek partileri çoktur ne olacağını biliyorlardır zaten , geçende gazeteleri okuyorum yine sevmediğim birisi dtp kapatılır daha güçlü gelirler diye koca başlıkta yarım sayfa yazı yazmıştı.... Mad
genckalemsor
yıllardır aynı şey. parti kapatmakla hiçbişey değişmiyor görüyoruz...
ultimatermof
Quote:

Quote:
Ne bekliyordunuz ki, bu ülkede kürtler hep yok sayıldı inkar edildi. Kürt diye birşeyin olmadığı, bunların dağ türkü olduğu, karda yürürken çıkan kart kurt seslerinden kürt adını aldığı söylendi. Kürtçe diye bir dilin olmadığı iddia edildi. En basitinden Ahmet Kaya kürtçe bi albüm çıkartacağım dediği için linç edildi.

Bu konuşmanın daha ilerisi olmasa iyi olur. Seni düşündüğümüzden. Bize bişe olacağı yok da. (Sakın yanlış anlama)

Hem "azımsanamayacak miktarda destekleri var" ne oluyor. PKK mı var arkasında diyosun? PKK yada her ne halt varsa onun karesi kadar da, onları pekleyecek insan var bu ülkede. Bak sadece bu ülkedekileri saydım. Tüm dünyayı biz Türkler sarmış durumda.

Hem Kürtçe albüm yapmak istiyorsa gitsin kendi ülkesinde yapsın (daha doğrusu yapsaydı)
(K. Irakta felan)

(Ayrıca; forumda siyaset konuşmak yasak olsun.)
ultimatermof
Quote:
Kürtlerin temsilsinin dtp olmadığı gerçeğini artık görmek gerekiyor.Doğuda dayatılan bir dtp var aksini idda eden Diyarbakırda pkk yı sokakta eleştirsin anında infaz edilir.

Kim kimi infaz ediyo? Tam anlamadım Question
nester
Hatırlarsanız Dtp Kapatılması Yeni Bir Parti Kurmalarına Zemin Hazırladı Aynı Zamanda Oy Sayısı Artı Benim Kanatimce

not:dtp resmi siteside Kapanmıstı Yani Hacklendi Smile