FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Google Asıl Şimdi Korksun

BURAK_X
Quote:
Bing çok hızlı girdiği arama motoru piyasasında emin adımlarla ilerliyor ama ilerleyişin yavaşlamış olması Microsoft'u alternatifler üretmeye yöneltiyor. Bu arayışların son örneği olarak ise Bing, son derece kapsamlı sonuçlar üretebilen ünlü arama motoru Wolfram Alpha ile iş birliğine gitme kararı aldı.

Bu yeni iş birliği artık Bing'in son derece karmaşık matematiksel sorunlara çözüm sunabileceği veya basit bir arama sonucunda sadece o içeriğe sahip internet siteleri değil, aranan kelimelere ait bilimsel bilgiler de aktarabilecek. Wolfram Alpha'nın ardındaki dahi bilim adamı Stephen Wolfram ise bu gelişmeyi şu sözlerle yorumladı: "Microsoft ve Bing ile gördüğümüz şey, bilgisayar ile toplanmış bilginin bir uygulamaya, bu örnekte bir arama motoruna, aktarılmasının ilk adımları".

Bing ise aralarında Wolfram Alpha iş birliğinin de bulunduğu önemli yenilikleri tanıtmak için özel bir web sitesi hazırladı.

ben hala google dayım
darkeagle
Bi Bing olmaz Smile
BURAK_X
darkeagle wrote:
Bi Bing olmaz Smile

Laughing Laughing Laughing
banada öyle geliyor
cavbela
Kullanıcı über fantastik özellikler istemiyor ki, kulanıcı kelimeyi yazdığında aradığı şeyi bulmak istiyor. Bunu sağlamadıktan sonra evrenin sırrınıda verse kimse dönüp bakmaz binge.

Ha bu özelliği eklediği zaman onlarca kişi bing kullanmaya başlar fakat binge milyonlar gerek Very Happy
aligultekin34
google a bişe olmaz adam alt yapıyı oturtmuş bir kere.Alt yapı sağlam olduğu için ufak tefek işlerle yine de sollar bing i filan.Bing daha emekliyor bana göre.Soruyorum size en çok hangi arama motorunu kullanıyorsunuz vr de aradığınızı google da mı yoksa bing vs. demi. buluyorsunuz ?
my93
gereksiz sözcük ve konuları çıkarmayan bir arama motoru yeter bize
meseloz
Bir ara da başka bir arama motoru çıkmıştı Google ın yerini alacak diye. Adını hatırlamıyorum şimdi. (Demek ki iz bırakmamış Very Happy) Ben de ara sıra girip deneme falan yaptım bazı çok bariz bulması gereken siteleri falan bulamıyordu. google ın yerini tutmadığına kanaat getirmiş idim. Bence google ın yeri şimdilik oldukça sağlam görünüyor arama motoru olarak. Ama IT alanı çok hızlı değişiyor. Yine de kesin konuşmamak lazım.
reyyancemre
aramak istedigim bir kelime ,bilmedigim bir konu icin google da kelime veya cumleyi yazdigim zaman,alakali,alakasiz o kadar cok sonuc ile karsilasiyorum ki,

cogu siteler,anahtar kelime tuzaklari ile sitelerine cekiyorlar fakat ,aradigimiz hicbirseyi ilgili adreslerde bulamiyoruz

google in bunu cozmesi gerekiyor ya da bunu cozecek bir arama motorunun olusturulmasi gerekiyor,

bir de seo hizmeti var tabi ki,

google search de ust siralarda cikabilmek icin siteler adeta birbirleri ile yarisiyor ,cogu zaman ,kullanicilar icin ilk sayfalarda goruntulenen adresler ,aramis olduklari konular ile ortusmeyen cok fazla icerik ihtiva ediyor.
aligultekin34
reyyancemre wrote:
aramak istedigim bir kelime ,bilmedigim bir konu icin google da kelime veya cumleyi yazdigim zaman,alakali,alakasiz o kadar cok sonuc ile karsilasiyorum ki,

cogu siteler,anahtar kelime tuzaklari ile sitelerine cekiyorlar fakat ,aradigimiz hicbirseyi ilgili adreslerde bulamiyoruz

google in bunu cozmesi gerekiyor ya da bunu cozecek bir arama motorunun olusturulmasi gerekiyor,

bir de seo hizmeti var tabi ki,

google search de ust siralarda cikabilmek icin siteler adeta birbirleri ile yarisiyor ,cogu zaman ,kullanicilar icin ilk sayfalarda goruntulenen adresler ,aramis olduklari konular ile ortusmeyen cok fazla icerik ihtiva ediyor.

dediğin doğru.Aradığın zaman alakalı alakasız herşey çıkıyor.Ama google napsın.Herkes sitesinin üst sıralarda çıkması için yapmadığını bırakmıyor.Google da nihayetinde tek tek siteleri ekliyemeyeceği için google'q itirazımız olmamalı.İtirazımız olacak tek kişiler site kurucuları.
genckalemsor
google hükümranlığını yıkacak bir rakip yok. ben görmüyorum...şimdilik en azından