FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Microsoftun sitesi ve ona bağlı alt siteler

tufansaba
Sağolsun microsoft yaptığı değişiklikler ile zorla sürüm yükselttirmeye çalıştı , tabii haliyle msn şikayetlerine yetişemez oldum Smile yanlız şöyle bir hatayla karşılaştım ve hâlâ da çözüme ulaşamadım.

microsoftun sitesine giremiyorum xxxx.microsoft.com/xxx , xxx.exe vs.. gibi dosyalarıda haliyle indiremiyorum. msn indirmek istediğimde olmadı haliyle 1mblık o ufak dosyayı birşekilde elde edip denediğimdede yine microsofta bağlanıp dosya indirmeye çalıştığında yükleme olmuyordu

bunu dns istemcisi hizmetini durdurup bir dahaki yeniden başlatmaya kadar durumu çözüyorum ama tam olarak birşey yapamadım şuana kadar

spybot , ad-aware ile tarattım birşey çıkmadı , host dosyaları temiz , dns varsa iptal ediyorum yine birşey olmuyor , proxy yok :\

başka çözüm önerisi olan varmıdır ??
cavbela
TTNet dnslerinde sorun olabilir.
Başka bilgisayarlarda aynı sorunu yaşıyor musun?

OpenDNS dene bide.
Gerçi birkez bağlandıktan sonra ip adreslerini ön belleğe alıyor.
tufansaba
Dediğim gibi bazı bilgisayarlarda karşılaşıyorum sorunla , opendns kullansamda kullanmasamda sorun yok tunnel siteleri ile girebiliyorum ama normalde birşey yapamıyorum , anca çalıştıra services.msc yazıp dns istemcisini durdurduğum zaman işlem yapabiliyorum , dns ile ilgili bir sorun olabilir ama çözüm hala yok Laughing ayrıca msni kurduktan sonra msne girebiliyor ya microsoft.com veya com.tr adresiyle hiç bağlantısı yok yada bir şekilde messenger bunun üstesinden gelip hesabı açıyor. Think