FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!


windows 8 geliyor

aligultekin34
Quote:
Kullanıcılar Windows 7'ye yeni alışmaya başlamışken, Windows 8 müjdesi geldi.

Microsoft Pazarlama Grup Müdürü Nuri Çankaya, şu an Türkiye'de 1 milyonun üzerinde bilgisayarda Windows 7 kullanıldığını söyledi.

Çankaya, Turkcell sponsorluğunda İstanbul'da gerçekleşen Microsoft ''İşte Yeni Verimlilik'' toplantısının ardından yaptıkları basın toplantısında, ''Windows 7'', ''Windows Server 2008 R2'' ve ''Exchange Server 2010'' yenilikleri hakkında bilgi verdi.

Ekonomik krizle beraber verimliliğin düştüğünü anlatan Çankaya, firmaların verimliliklerini artırmak amacıyla geçen yıl Ar-Ge'ye 9,2 milyar dolar, bu yıl da 9,5 milyar dolar yatırım yaptıklarını ifade etti.

Çankaya, Türkiye'de önemli adımlar attıklarını düşündüklerini dile getirerek, amaçlarının temelden dinamik sürece kadar kurumların bilişim teknolojilerinden yararlanmalarını sağlamak olduğunu söyledi.

Turkcell'in Windows 7'ye geçişiyle yüzde 20'lik tasarruf sağladığını belirten Çankaya, ''Şu an Türkiye'de 1 milyonun üzerinde bilgisayar, Windows 7 kullanıyor. Windows 7 ile tüm ekosistemde 14,5 milyar dolarlık iş hacmi oluşacağını düşünüyoruz'' diye konuştu.

Bir gazetecinin ''Windows Vista'nın başarılı olmadığı yönünde iddialar var. Windows 7'nin de bu sebeple çıkarıldığı söyleniyor. Bu konuda ne söyleyeceksiniz?'' sorusunu da yanıtlayan Nuri Çankaya, ''Windows Vista'yı çıkardığımız gün Windows 7'yi 3 yıl içerisinde çıkaracağımız sözünü vermiştik. Biz Windows 7'yi söz verdiğimiz gibi 3 yıl içerisinde çıkardık. Windows 8'i de 3 yıl içerisinde çıkaracağımız vaadinde bulunuyoruz'' şeklinde konuştu.

Microsoft Türkiye Sunucu Araçları Ürün Müdürü Selma Karaca ise, ''Windows Server 2008 R2'' hakkında bilgi vererek, bu yeniliğin, kullanıcılara doğrudan erişim özelliği, ''BrunchCache'' özelliği ile bant genişliği maliyeti azaltma, ''Remote App'' özelliği ile uygulamalara uzaktan erişim ve kurumsal firmalarda enerji maliyetlerinde yüzde 18'e varan enerji tasarrufu sağladığını dile getirdi.

Microsoft Türkiye Office Ürün Müdürü Onur Görür ise Microsoft'un ''Birleşik İletişim'' vizyonunu anlatarak, bu kapsamdaki uygulamaları sayesinde e-posta, sesli mesaj, SMS ve bunun gibi özelliklerin aynı ortamdan erişilmesinin sağlandığını ifade etti.

Görür, ''Exchenge server 2010'' uygulaması ile sürekli erişebilirlik, e-posta arşivleme, korumalı iletişim, gelişmiş güvenlik, mesaj yükünü yönetme, etkin birlikte çalışma, dağıtım esnekliği ve kolay yönetim gibi özelliklerin kullanıcılara sunulduğunu anlattı.

Microsoft tarihinde en çok denemesi yapılan ürünün ''Exchenge server 2010'' olduğunu bildiren Görür, ''Şu anda 4 milyon öğrenci mesajlaşmalarını 'Exchange Server 2010' üzerinden yapıyor'' dedi.

''İŞTE YENİ VERİMLİLİK'' TOPLANTISI

Microsoft'un, İstanbul'da gerçekleşen ''İşte Yeni Verimlilik'' İstanbul toplantısıyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada da, etkinlikte Windows 7, Windows Server 2008 R2 ve Exchange Server 2010 gibi yeni sürümlerin özelliklerinin paylaşıldığı bildirildi.

Microsoft Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çağan, konuya ilişkin şunları kaydetti:

''Dünyada Ar-Ge'ye en çok yatırım yapan ilk 10 küresel şirket içinde yer alan Microsoft geliştirdiği yenilikçi teknolojiler ile bireylerin ve kurumların verimliliklerini artırmayı hedefliyor. Özellikle ekonominin belirsizlik döneminde kurumların maliyetlerini azaltan, çalışanların iş verimliliğini ve genel tasarruf eğilimini artıran yenilikçi çözümleriyle Microsoft, işletmelerin küresel rekabet ortamında büyümeye odaklanmasını sağlıyor. Microsoft Türkiye olarak 'Türkiye Bilişimle Kalkınıyor' vizyonumuz doğrultusunda 7 bin iş ortağından oluşan geniş ekosistemimiz ve çözümlerimizle ortaya koyduğumuz yüksek katma değer ile ekonomiye destek oluyoruz. Bütün dünyada binlerce işletmenin ve milyonlarca kullanıcının deneyimlerini taşıyan ürünlerimiz ile Türkiye'de güzel işler gerçekleştiriyoruz.''

Açıklamada, ''Windows 7''yi kullanan şirketlerin deneyimleri de anlatıldı.

Windows XP işletim sistemini kullanan Teknosa'nın, merkez ve mağazalarda yer alan binin üzerindeki kullanıcısını yeni teknolojilerle ve kullanım kolaylığı ile buluşturmak için Windows 7'yi tercih ettiği belirtilen açıklamada, firmanın, ''Windows Server 2008 R2''yi de sunucu işletim sistemi standardı olarak kabul ettiği duyuruldu.

Teknosa Bilgi Sistemlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ve İcra Kurulu Üyesi Önder Kaplancık, teknoloji işi yapan bir kuruluş olarak, daha güvenli, daha ileri teknolojileri kullanmayı ve bunu yaparken ''yeşil IT'' anlayışıyla hareket etmeyi önemsediklerini ifade ederek, bu doğrultuda, Windows 7'nin yeni özelliklerinden büyük fayda elde edeceklerine inandıklarını dile getirdi.

Yakında yeni merkez binalarına taşınmaya hazırlandıklarının altını çizen Kaplancık, merkezdeki 400 bilgisayarı tamamen Windows 7'ye geçirmeyi hedeflediklerini bildirdi.

Kaplancık, mağazalarında yer alan 600'ün üzerinde bilgisayarın geçişini ise Ocak 2010'a kadar tamamlamış olacaklarını ifade etti.

Windows 7'nin erken uygulayıcılarından biri olmayı kabul eden Turkcell'in, yeni işletim sisteminin gelişmiş birçok özelliğini iş kazancına dönüştürmeyi başardığı ifade edilen açıklamada, sadece Windows 7'nin sistem açılış ve kapanışlarındaki hızı nedeniyle Turkcell'in çalışan verimliliğinde haftada 830 saatin üzerinde bir kazanç elde edildiği belirtildi.

''Exchange 2010''un daha test aşamasındayken yüksek sayıda kullanıcı tarafından kullanıldığı vurgulanan açıklamada, yaklaşık 10 milyon kişinin ürünü internet sitesinden indirerek denediği bilgisine yer verildi.

AA
BURAK_X
biri microsoftu durdursun artık Very Happy
darkeagle
Bu ne yahu yetişemez olduk...
tufansaba
Geçen ay microsoftta çalışan birisi demişti win8 alpha için testerlar alacak diye , yakında buda düşer nete Very Happy
cavbela
Windows linuxu takip etmeye başladı desenize Smile
Yeniden kurulum gerektirmeseler sık sürüm çıkarmak iyi birşey fakat windowsun bu konuda linuxu yakalayabileceğini sanmıyorum.

Bilgisayarımda daha düne kadar windows yoktu fakat okul için mecburen windows kurmak gerekiyor. Gerçi sanal makinede herzaman XP bulunduruyorum fakat orjinal kurulum gibisi yok.

XP şimdilik ihtiyaçlarımı karşılıyor. Belki windows 7 kullanırım, ama günlük en fazla yarım saat kullanacağım bi işletim sistemi için diskimden hiç mi hiç yer ayıramam Very Happy
my93
ben wındows7 ye geçene kadar wındows8-9 piyasada olur artık.
BURAK_X
çok hızlı gidiyorlar ya
genckalemsor
aman allahım. windows 7 deki kaliteyi ileri taşıyabileceklerse muhteşem olur. umarım vista gibi bir felaketle karşılaşmayız..
ultimatermof
Zırt pırt windows çıkaracaklarına şööle bir tane tam çıkarsınlar daha iyi.

Bunların hepsi para kazanmak için. Bill Gates paraya doymuyor ki kardeş!
Related topics
Windows 8 in 2012!
WINDOWS 8
Windows 8 Yolda
Algunas novedades de Windows 8
Qualcomm’dan Windows 8 Atağı
Windows 8'in Kopyala/Yapıştır ekranı açıklandı!
Microsoft Yeni Windows 8 Dosya Kopyalama Ve Taşıma Arayüzünü
Windows 8 Developer Preview
Windows 8 Kaç Kez İndirildi?
Did you try windows 8?
Windows 8 Arayüzünde Yeni Değişiklikler Olaca
Windows 8‘de Güncelleme
Windows 8 Logo
"Yeni Windows 8 çok heyecan verici"!
Reply to topic    Frihost Forum Index -> Language Forums -> Turkish

FRIHOST HOME | FAQ | TOS | ABOUT US | CONTACT US | SITE MAP
© 2005-2011 Frihost, forums powered by phpBB.