FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!


Tuzlu Su Benzine Alternatif Olabilir Mi?

BURAK_X

Quote:
Tuzlu suyun yanmasının mümkün olmadığını düşünen bilim adamları, John Kanzius'un, icat ettiği bir radyo dalgası üreteciyle tuzlu suyu yaktığını açıkladığında onun bir aldatmaca olduğunu sandı. Ancak hiç de öyle değildi.

Yakılan tuzlu suyla Stirling motoruna güç sağladıklarını söyleyen Kanzius, sistemin otomobillere güç sağlaması veya verimli bir yakıt olarak kullanılıp kullanılamayacağının araştırma sonuçlarına bağlı olduğunu söylüyor.

Tuzlu sudan alternatif yakıt üreten ve eski bir radyo yayın mühendisi olan 63 yaşındaki John Kanzius, inanılmaz bir şey buldu. Doğru koşullar altında tuzlu suyu yüksek sıcaklıkta yakmayı başardı.

YAKALANDIĞI LÖSEMİ HASTALIĞINA ÇARE ARARKEN KEŞFETTİ

Kanzius'un sürpriz bir ilhama uzanan yolculuğu, 2003 yılında teşhis edilen lösemiyle başladı. Kemoterapiyle yüzleşen Kanzius, kanser hücrelerini öldürmek için daha bir alternatif bulmaya karar verdi. Radyo dalgası üreteciyle- RFG (radyo dalgaları üreten ve onları yoğunlaştırılmış bölgeye odaklanan makine) gündeme geldi. Vücuduna enjekte ettiği bazı sıvı metallere radyo frekansları yollayan bu cihaz kanserli hücreleri sağlıklı hücrelere zarar vermeden yok etti. Bu cihaz tuzlu su üzerine yoğunlaştırıldığında suyu parçalayarak ortaya normalden çok daha fazla enerji açığa çıkaran bir yanma reaksiyonu meydana getirdi.

İlk testi boyunca, Kanzius şaşırtıcı bir yan etkinin farkına vardı. John Kanzius sınama amacıyla kanaldan aldığı tuzlu suyu deney tübünün içine koydu ve bir tutam kağıt havluyla tüpün ağzını tıkadı ve cihazın içine yerleştirdi. Cihazı çalıştırdığında hiç tahmin etmediği bir şey oldu ve tuzlu su dolu deney tüpünü tıkayan kağıt parçası alev aldı. Kanzius aynı deneyi tüpün ağzına kağıt havlu koymadan denedi ve aynı sonucu aldı --deney tüpünün içindeki tuzlu su yanıyordu. Test tüpü alev aldı ve RFG cihazı açıkken yanık kaldı.

Penn Eyalem Üniversitesi'nden kimyacılar, cihazı aldılar, kendi deneylerini yaptılar ve bunun gerçekten doğru olduğunu buldular. RFG tuzlu suyu tutuşturdu ve yaktı. Alevlerin sıcaklığı 1648 dereceye ulaşıyor.

TUZLU SU NASIL YANABİLİYOR?

Suyun yanması hidrojenle oluyor. Normal durumda, tuzlu su, öyle görünmesine karşın kendiliğinden yanmaz. Radyo dalgaları aslında tuzlu suyu oluşturan bileşenler arasındaki bağları zayıflatıyor-Sodyum Klorür,Hidrojen ve Oksijen- serbest kalan hidrojen, bir kez ateşlendiğinde, radyo dalgalarına maruz kaldıkça açığa çıkmayı sürdürerek yanmasını devam ettiriyor.
darkeagle
Tuza zam Laughing
cavbela
darkeagle wrote:
Tuza zam Laughing


Smile) bizdeki erke dönergeci gibi bir asparagas olmasın sakın Very Happy
BURAK_X
darkeagle wrote:
Tuza zam Laughing

normale %10, iyotlu tuza%20, rafine tuza %30 zam Very Happy
tufansaba
Tuzu o hale getirinceye kadar ki işlemler hakkında bir bilgi yok , ayrıca miktarı ne kadar bunlar hakkında bir bilgi yok 1 avuç için 1 gün uğraştıysa alternatifin yanından bile yaklaşamaz , he ilerde olurda geliştirilir o ayrı.
gerimter
Ben inönü üniversitesi proje yarışmasına katıldım.Suyun hidroliziyle hidrojen yakıt takviyesi.Adamlar değerlendirmeye bile almadı sora bir mühendis aynısını yaptı ve lisansını aldı.Su yanıcı ve yakıcıdan oluşuyor.Hibrit otolar bu oluyorlar.Bana labratuvar ve 2 tane kaliteli motor ustası ver alasını yapayım.
tufansaba
Statüsü yetkisi olmayanı es geçiyorlar zaten , geçmiş senelerde ilkokul mezunu bir adam çıkıp yakıtsız uçak kendi ürettiği enerjisiyle uçabilen uçak projesiyle televizyonlara programlara çıktı ama ne oldu okumuş elinde diploması olanlar yediremediler 2 gün içinde örfbas eder gibi ortadan kaldırıldı bir dahada ses seda çıkmadı.
cavbela
tufansaba wrote:
Statüsü yetkisi olmayanı es geçiyorlar zaten , geçmiş senelerde ilkokul mezunu bir adam çıkıp yakıtsız uçak kendi ürettiği enerjisiyle uçabilen uçak projesiyle televizyonlara programlara çıktı ama ne oldu okumuş elinde diploması olanlar yediremediler 2 gün içinde örfbas eder gibi ortadan kaldırıldı bir dahada ses seda çıkmadı.


Diplomadan kaynaklı değil bence, Petrol ve diğer yakıtlar hala büyük bir rant kapısı. O kaynaklar tükenmeden bu tarz icatlar pek tutmaz.
Related topics
Mejor Pelicula
Que prefieres?
[var]Chiste Médico
[var] Que harias si un hijo te sale gay??
[var]inmigrantes en usa un delito federal
[var]Chistes diarios.
[var]has conocido a un famoso?
Japonlar düşünmüşler ve kıyamet senaryosunu çekmişler
Türkiye haritası gökyüzünde
Google adsense ile ilgili bilmek istedikleriniz
[VAR] ¿Quienes aquí son ricos?
Emre Aydın (Yeni şarkıcı
ADSL faturaları abartılı mı geliyor?
Ayudame con mi web, que opinas?...
Reply to topic    Frihost Forum Index -> Language Forums -> Turkish

FRIHOST HOME | FAQ | TOS | ABOUT US | CONTACT US | SITE MAP
© 2005-2011 Frihost, forums powered by phpBB.