FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

30 dolara Windows 7 ! Ama...

aligultekin34
Quote:
Henüz Türkiye için bir açıklama yok; ama İngiltere ve Amerika bu habere çok sevinecek.
Dokunmatik ekranı tam olarak destekleyen, gelişmiş oyun tecrübesi sunan ve ileri seviye güvenlik özellikleri ile donatılmış yepyeni bir işletim sisteminin fiyatı bugünlerde pek de ucuz değil. Hele ki arkasında Microsoft varsa ve adında da Windows geçiyorsa...

Gerçekten de Windows 7'ye geçiş konusunda pek çok kullanıcıyı düşündüren en büyük sorun, yeni işletim sisteminin fiyatı. Ama eğer öğrenciyseniz ve (ne yazık ki) İngiltere'de ya da Amerika'da yaşıyorsanız bu konuda çok büyük bir avantaj kazanabilirsiniz. Microsoft, Windows 7 almak isteyen öğrencilere yeni işletim sistemini sadece 30 dolara (ya da İngiltere'de 30 sterline) sunmaya karar verdi. Üstelik bu fiyat Home Premium ve Professional sürümleri için geçerli...

Windows 7'nin resmi piyasaya çıkış tarihi 22 Ekim olarak duyuruldu. Öğrencilere özel indirim ise 3 Ocak 2010 tarihe kadar geçerli. Bu tarihten sonra gerçekleşecek satın alımlarda normal fiyat ödenmek zorunda kalınacak.

tufansaba
O fiyata tabii ki çok güzel ama ultimate altı kurtarmıyor Razz Umarım Türkiye'de de adım atılır uygulamaya geçilir.
meseloz
Bazı üniversitelerde akademik lisans oluyor. Böyle olunca öğrenciler falan bedava kullanabiliyorlar bildiğim kadarıyla hem de sürekli olarak son çıkan versiyonları kullanabiliyorlar. Üniversitenin akademik lisans alması lazım tabi ki önce. Bununla ilgili ayrıntılı bilgi de işte burda;
Quote:
Kimler Akademik Ürün Kullanabilir?

Örgün Eğitim kurumları (Okul öncesi, İlköğretim, Lise, Yükseköğretim)
Yaygın Eğitim Kurumları (Özel Kurslar, Dersaneler, Halk Eğitimi Merkezi vs)
Milli Eğitim Bakanlığı ve bağlı birimleri, (İl Milli eğitim Müdürlükleri)
TÜBİTAK ve bağlı birimleri
ULAKBİM
Yüksek Öğretim Kurumu
Üniversite Hastaneleri
Eğitim ve Araştırma Hastaneleri
Öğretmenler, Akademisyenler
Öğrenciler
Resmi Kütüphaneler
Resmi Müzeler
Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu
Kızılay
SHÇEK ve bağlı kuruluşlar
Atom Enerjisi Kurumu
Mesleki Yeterlilik Kurumu
Türk Hava Kurumu
Akademik Ürünler

Microsoft Eğitim kurumlarının, bilişim teknolojilerindeki gelişmeleri takip ederek, eğitim altyapılarını düzenleyebilmelerine ve öğrencilerine yeni teknolojilerin ışığında eğitim sunabilmelerine yardımcı olmak amacı ile, ürünlerini çok özel koşullarla sunmaktadır.

Sadece eğitim kurumları, öğrenciler ve öğretmenlerin kullanabileceği bu ürünler, piyasada akademik kullanım dışında kalan kullanıcılara sunulan ürünler ile özellik ve içerik bakımından tamamen aynıdır. %70’e varan indirim oranları ile sunulan Akademik ürünlerde “Academic Edition” veya “Eğitim Kurumları içindir. Ticari ortamda kullanılamaz” ibareleri açıkça belirtilmektedir.

Microsoft Akademik ürünleri de diğer Microsoft ürünleri gibi satış kanalı aracılığı ile sunulmaktadır. Farklı kullanıcı gruplarının ihtiyaçlarına yönelik olarak, çeşitli ekonomik avantajlar içeren lisans yöntemleri mevcuttur:

Kişisel Kullanıcı için Akademik Kutu Ürün

Akademik kullanıcıların, bireysel kullanımları için Microsoft ürünlerinin özel paketlenmiş şeklidir. Kutu ürün satın alındığında bir adet lisansa sahip olunur. Birden fazla bilgisayara sahip olunması sözkonusuysa, her biri için ayrı bir ürün lisansı olması gerekmektedir.

Eğitim Kurumları için Akademik OPEN Lisans

Tüm eğitim kurumları bu lisanslama yönteminden yararlanabilirler. Kurumun tüm kişisel bilgisayarlarının kolayca lisanslanmasını sağlayan Microsoft'un OPEN lisans (isme özel lisans) uygulamasıdır.

Eğitim Kurumlarına Yönelik Yıllık Lisans Anlaşması
Eğitim kurumlarının kişisel bilgisayarlarında Microsoft ürünlerinin en son sürümlerini kullanabilmelerine olanak sağlayan yıllık lisans anlaşmasıdır. Kurum, yıllık bir ücret ödeyerek anlaşma kapsamında lisans kullanım hakkı elde ettiği ürünleri ve bunların anlaşma süresi içerisinde çıkacak sürümlerini ek ücret ödemeden kullanabilme hakkı elde ederler. Yıllık lisans anlaşması ile;

Kurumunuzda kullanılan yazılımların en son sürüm olmasını sağlayabilir ve teknolojik güncelliğinizi koruyabilirsiniz
Lisans yönetiminizi en kolay ve en etkin şekilde, tek bir planlama ile çözebilir ve kurumunuzda bir yıl boyunca lisanslı yazılım kullanım hakkını sağlayabilirsiniz
Eğitim kurumlarına zaten indirimli olarak sunulan Microsoft ürünlerini çok daha özel fiyatlarla yıllık kullanım hakkını elde edebilir, bütçenizi daha da verimli kullanabilirsiniz.
Okul ve Kampüs Anlaşması

Okul Anlaşması : Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Okulların son teknolojiden yararlanabilmeleri için fiyat avantajı ve cazip koşulların sunulduğu yıllık lisans anlaşmasıdır. Okullar , bu anlaşma ile Microsoft ürünlerinin en son versiyonlarını yıllık kullanım hakkı çerçevesinde kullanabilmektedirler.

Kampüs Anlaşması : Üniversitelerin, güncel Microsoft teknolojilerini en uygun koşullarla lisanslamasına olanak sağlamaktadır. Bu anlaşma ile üniversiteler, belirlenen Microsoft ürünlerinin yıllık kullanım hakkını elde etmektedirler. Yıllık kullanım hakkı, ürünlerin en son versiyonunu içermektedir.

Siz de öğrenci iseniz bununla ilgili taleplerinizi kurumunuza iletirseniz belki sonuç alabilirsiniz. Hem sizin için hem de üniversitede/okulda okuyan ve okuyacak çok sayıda öğrenci için çok faydalı bir adım olur.
my93
wındows 7 30 dolara türkiyede satılmaz gibime geliyor