FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

windows 7 deneyimleri

gerimter
Wİndows 7 kullanan arkadaşlar deneyimlerinizi ve sorunlarınızı burada paylaşsak.Artık windows 7 ye geçme zamanı ben 64 bit sürümünü kurmakla başlıyorum.
darkeagle
Daha indirmeye fırsatım olmadı Smile
hidenangel
kurtarın kendinizi bu microsoftun agından diyorum ben Smile
gerimter
windows7 64 bit ultimate denememde ilk verilerim şunlar.64 bit vistaya göre daha fazla pil tüketti.görsel olarak ve perfornması daha iyi.sürücü sorunu ufak tefek oldu.ama susmak bilmeyen fan başımı ağrıttı doğrusu.Microsoftan kurtulmayı bende isterim ama aynı şeyleri yakalayabilirmiyim bilmiiyorum.
aligultekin34
bence güzel bana göre ama 3,6 puan verdi yalnız bana ama olsun yenilik her zaman güzeldir.driverları otomatik olarak kendi kurdu update stesinden
gerimter
bana 5.7 verdi demekki dandik hp iyi imiş.Yada ortakları oldundandır kimbilir.
tufansaba
Celeron 2.8e kurdum xpye oranla çok çok daha iyi verim aldım.

Vista kurulu dizüstüne (2.2 x2) kurdum artık fan seslerinden rahatım Laughing

Vista kurulu masa üstüne (amd 4400+) kurdum ram kullanımı olsun diğer program çalışmaları (ripleme ve solidworks) işlem süreleri daha da kısaldı kısacası diğer işletim sistemlerine göre çok daha iyi performansı var.Gerçi hâlâ alışma sürecindeyim neyin nerde olduğunu bulmaya çözmeye çalışıyorum Laughing
aligultekin34
bikere dandik hp yoktur ama fiyatı yükektir millet boşunamı toplama alıyor fiyat/performansı yüksek olur toplamaların ve de ekonomik olurlar niye dersen hp ye verdiğin para ile daha iyi bi pc alısın toplama Smile)))))))))
gerimter
hp pavilion 6000 serisi var bende öyle bir ısınıyorki bazen diyorum bunun erimesi gerekmezmi.Sese gelince 240 lık traktörün sesi daha hoş gelir kulağa.
aligultekin34
hidenangel wrote:
kurtarın kendinizi bu microsoftun agından diyorum ben Smile

napalım alışmışız artık bundan sonra biraz zor değiştiririz bu alışkanlığımızı sen gel microsoft a Laughing Laughing
gerimter
Bizim arkadaşın notbuna acer marka celeron 64 bit kurdum yanlışlıkla ve çalıştı. hala anlayamadım 64 bit explorer bile var şimdi makinada.Bu nasıl iştir ağalar.
gerimter
evet millet artık herkes windows 7 ye geçsin .Ben boş laf konuşmam.Her şeyiyle daha iyi bir sistem.Rem pil serilik falan ne ararsan onda.Linux şimdilik geri kaldı.
darkeagle
3.0 GHz P4 işlemci, 128 Mb Gfx 5200 ekran kartı ve 1280 mb ram ile xp ye oranla daha hızlı çalıştı Windows 7 Ultimate.

Bundan sonra hangi işletim sistemi olursa olsun Windows 7 den sonra yüzüne bakmam...
BURAK_X
ben hala vistadayım Very Happy
darkeagle
BURAK_X wrote:

Anında 7'ye geç derim...
cavbela
darkeagle wrote:
BURAK_X wrote:

Anında 7'ye geç derim...

Arkadaşlardan deneme fırsatım oldu, vistaya beş basar:) Ama niyeyse bi türlü alışamadım şu windowsa:D
darkeagle
cavbela wrote:
Arkadaşlardan deneme fırsatım oldu, vistaya beş basar:)

Bence Vista'ya beşten fazla basar Smile
BURAK_X
darkeagle wrote:
cavbela wrote:

yok mu arttıran? Very Happy
cavbela
BURAK_X wrote:
darkeagle wrote:
cavbela wrote:

yok mu arttıran? Very Happy

7 diyelim düz olsun Smile
gerimter
basarmı evet basar. Vista gibi hantal sistemlere basmalıda zaten.Düşük sistemlerede kurabilirsiniz perfornmansı gayet iyi lite versiyonu düşük sistemlere iyi gider.