FRIHOSTFORUMSSEARCHFAQTOSBLOGSCOMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Jakie filmy polecacie?

Nadin
Ja mogę polecić:

Stary człowiek i morze
Mechaniczna Pomarańcza
Lot nad kukułczym gniazdem
Czas zabijania (Tempo di uccidere)
Buntownik z wyboru
Zielona Mila
Zatoichi
Człowiek Słoń
Miasto Aniołów
Szczurołap
Jeniec
Szósty zmysł
Blady strach
Zmierzch
Gladiator
Dawno temu w Ameryce
Młode Wilki
Gra
Tańczący z wilkami
Wróg u bram
Sami Swoi
Siedem
Memories of a Geisha
Krol
Terminator 2
Sara
Chłopcy z ferajny
Efekt motyla
Samowolka
Gorączka
Wszystko za życie
Psychoza
Troja
Co gryzie Gilberta Grapea
Lista Schindlera
Indiana Jones
Psy
Skazani na Shawshank
Nic śmiesznego
Brat
Milczenie owiec
Rejs
Władca Pierścieni
Predator
Co mi zrobisz jak mnie złapiesz
Bourn - 3 części
Ostatni Samuraj
Katyń
Dracula
Hotel Ruanda
Donnie Brasco
Open Range
Brokeback Mountain
Wizja Mordercy
Negocjator
Szara strefa
Miasto Boga
Ojciec chrzestny
Ucieczka z Sobiboru
Epoka Lodowcowa
Pulp fiction
Requiem dla snu
Chłopaki z sąsiedztwa
Tam i z powrotem
Fabryka zła
Rambo
Goodbye Bafana
Siedem lat w Tybecie
Robin Hood książe złodziei
Fałszerze
Frontiers
Chłopaki ni płaczą
Łowca Jeleni
Ogniem i mieczem
Piła 1
Cztery pokoje
Podejrzani
Snajper
Wyścig z czasem
Vantage Point
The Blair Witch project
Pamięć Absolutna
Szeregowiec Ryan
The Da Vinci code
Stalingrad
Miś
300
Komórka
3:10 do Yumy
Wstrząsy
Matrix
Dziewczyna z sąsiedztwa
Ong Bak
Od zmierzchu do świtu
Żywot Briana
Tomaszydlo
Nie będę się rozpisywał Razz

http://www.sendspace.com/file/yj6l5c

To moja skromna domowa videoteka Razz Wszystkie obejrzałem, niektóre ciekawe, niektóre mniej. Jak kogoś zainteresuje jakiś tytuł to zachęcam do obejrzenia ^^
c'tair
Właściwie wymieniłeś większość dobrych filmów, Nadin, i chyba przez to nic nie dodam. Razz
czarulit
Właśnie ;]. Co prawda sporej części filmów wymienionych przez ciebie, Nadin, nie widziałem, ale te które znam i które wymieniłeś są naprawdę dobre. Z resztą pewnie jest podobnie ;D. Od siebie chciałbym dodać jeszcze kilka tytułów, które albo mi jakoś szczególnie zapadły w pamięci, albo niedawno je oglądałem:

- Wożonko - dosyć amatorska, ale za to według mnie bardzo udana polska komedia

- 13 dzielnica - ciekawy francuski film z elementami le parkour

- Gwiezdne wojny - obie trylogie według mnie świetne, szczególnie stara ma szczególny klimat, najlepszy film sci-fi jaki widziałem,

- Football factory - bardzo dobry brytyjski film o tamtejszych "kibicach",

- Symetria - świetny polski dramat o chłopaku, który niesłusznie trafił do więzienia.
mawa
Wczoraj ogladalem film The final destination polecam wszystkim
Nolt
Kilka tytułów które m.in. oglądałem i uważam za dobre Very Happy

21, 100 feet, Pulse, The Jacket, Anger Management, Number 23, Cloverfield, Crazy Eights, Mirrors, Pitch Black, Seven Pounds, Sunshine, The Uninvited, The Bank Job, Dark Knight, Lazarus Project, Untraceable, Watchmen
kubacz
dzis odswiezylem sobie "Gladiatora" - swietna gra aktorska R. Crowe'a Cool

polecam go, takze ze wzgledu na dobra rezyserie i ciekawy scenariusz. wersja rozszerzona trwa prawie 3h, ale zawsze mozna tez obejrzec wersje podstawowa Wink
misioooo
Ja mogę polecić nieco ambitnego kina. Wszelkie filmy Davida Lyncha. Moje ulubione to "Zagubiona autostrada" oraz "Mullholand Drive".
Filmy są nieco... Dziwne na pierwszy rzut oka i warto obejrzeć je kilka razy zwracając uwagę na różne szczegóły - zupełnie jakby się oglądało inny film jak wiemy na co zwracać uwagę!
kubacz
a prawdziwa klasyka to np. Ojciec Chrzestny w rezyserii Coppoli i z A. Pacino i M. Brando w rolach glownych. polecam wszystkie czesci, kawal dobrego kina! Wink
Nolt
Farmhouse - polecam film zaskoczy każdego, niby niewinna młoda para jest torturowana przez małżeństwo w swoim domu na środku pustkowia... niby niewinna para a jednak okazuje się że owa para popełniła straszliwą rzecz. Na początku było mi ich szkoda ale po pewnym czasie gdy film pokazał co zrobiła owa młoda matka uh. Chyba właśnie o to chodziło reżyserowi filmu pomijając brutalne tortury (osobiście uważam że widziałem w innych filmach brutalniejsze), ale celem było ukazanie jak widzowie współczują ofiarom a gdy dowiadują się prawdy to tych ofiarach współczucie znika. Nie zdradze co zrobiła matka, obejrzyjcie sami film i oceńcie.
gecko
Jakoś nie lubię filmów pokazujących tortury. Wolę bardziej subtelne filmy... Choć np Szeregowiec Ryan jest przekonywujący. Bo nie czuję odrazy, tylko współczucie i złość (na tych, co wywołują wojny).

Szeregowiec Ryan
2001: Odyseja Kosmiczna
Guzikowcy
Armaggedon
Dzień Świra

Coś tam jeszcze było ale nie nie potrafię sobie przypomnieć tytułów...
Sachi
Pomijając wymienione już powyżej filmy...
Z horrorów: Mgła, Oszukać przeznaczenie ^^
Z komedii: Nie zadzieraj z fryzjerem, (Dirty Dancing i Pretty Woman - bardziej dla kobiet Razz)

I film, który bardzo dobrze oddaje Amerykanów i to, co się z nimi stanie za kilkadziesiąt lat (każde dziecko w ameryce powinno to obejrzeć): Wall-e.
mtx
Najnowszy Tarantino jest super.

Byłam też na epoce lodowcowej 3 - bardzo fajny.

Wrogowie publiczni - trochę przydługi, ale warto obejrzeć
Nolt
District 9 dość ciekawy film I wg mnie kolejna część na pewno wyjdzie może pt. District 10 Razz i btw. nikt nie wymienił świetnego filmu Pokój 1408 Surprised najnowsza część Oszukać Przeznaczenie też zaskakuje i nie jest ot nową częścią. Polecam warto obejrzeć Wink
splitu007
Hooligans 1
Green Street Hooligans 2 ( tak jakby kontynuacja)
Godzilla Smile) Wszystkie części
Oko
The grudge Smile
Nienarodzony
Stary, gdzie moja bryka?
Death Race
Super Zioło
nie dam rady wszystkiego wymienić Smile)
mtx
oglądam "kobiety pragną bardziej" - jak na razie bardzo ciekawy film Wink
Nolt
Ja natomiast widziałem 9 Tima Burtona... jak zawsze jego produkcję mnie nie zawiodły. Film jest po prostu świetny, warty obejrzenia i warty polecenia Wink
mtx
oglądam "burn after reading".. i jakoś nie.. nie podoba mi się, nie pasuje.. może nie rozumiem braci, ale tego filmu nie polecam..
abikor
Oglądałem w swoim życiu ogromną ilość filmów i nadal to lubię Razz
Nie potrafię tak od razu podać wszystkich arcydzieł (wg mnie), które warto obejrzeć, wiele już wymieniono wcześniej, ale na pewno filmy Stanley'a Kubricka, które oglądało się z przyjemnością, ale dodatkowo pozostawiały wiele pytań. Wartościowy film to nie ten który przeżywamy intensywnie w trakcie pokazu, ale taki, który pozostawia w nas uczucia na dłuuugo.
Szczególnie:
2001: Odyseja kosmiczna
Mechaniczna pomarańcza
Oczy szeroko zamknięte
Obiecuję, że przejrzę swoją filmotekę i uzupełnię propozycje.
cha0s
Zmierz - super film o wampirach, polecam Smile
abikor
cha0s - chyba chodziło ci o "Zmierzch" (TWILIGHT)
misioooo
cha0s wrote:
Zmierz - super film o wampirach, polecam Smile

Może raczej "Zwierz"? Choć nie słyszałem o takim filmidle...

Polecam Potwory kontra Kosmici (Monsters vs Aliens) - taki krótki filmik z okazji święta halołin. Ogląda się przyjemnie, jest zabawnie i co najważniejsze - nie ma obawy, że po 45min trzeba będzie wyłączyć, bo coś nam wypadło. Filmik trwa ok 40min Smile
Nolt
2012 - super efekty, trzyma w napięciu... mam nadzieję że będzie w 3D Very Happy
abikor
Uważam, że film 2012 jest wart obejrzenia, ale tylko i wyłącznie dla efektów specjalnych. Widziałem sporo filmów, ale tu widać warsztat mistrzowski - niestety tylko tu. Reszta filmu ma tyle mankamentów zarówno wobec gry aktorskiej, jak i scenariusza, że lista byłaby baaardzo długa - nie będę ich wymieniał, niech publiczność sama dokona oceny.
Co do tego trzymania w napięciu to lekka przesada...
Ale powtórzę jeszcze raz efekty specjalne - super!
paulina
Wg mnie pomysł na film '2012' był dobry, tylko strasznie przewidywalny zwłaszcza w drugiej połowie. Efekty specjalne - trzeba przyznać że niezłe. Film jak dla mnie przeciętny Wink

Dodam kilka swoich ulubionych filmów (jeżeli będę się powtarzać to przepraszam, choć staram się tego uniknąć ):
efekt motyla
zapach kobiety
step up (każda następna część i podróba to już nie to samo Wink)
zaklinacz koni - jak dla mnie piękna, wzruszająca psychologiczna historia, nie tylko o koniach
grease
ciekawy przypadek benjamina buttona - fajny pomysł, chociaż czasem się dłuży to naprawdę oryginalne i sympatyczne
pożegnanie z afryką
forrest gump
porozmawiaj z nią (hable con ella) - nieco ciężki film bo almodovara, ale szczerze polecam
kill bill
teksańska masakra piłą mechaniczną - klasyk ;D
pianista
szeregowiec ryan
między piekłem a niebem

oczywiście: władca pierścieni. niesamowite efekty specjalne, napięcie. To jest chyba jedyny film, którego sequele nie są gorsze od 1 części Wink

No i resztę wymieniliście już. Jak coś sobie przypomnę to jeszcze dodam Wink
a-r-t-u-r
->Underworld Trylogia - Nie ma to jak wampiry i wilkołaki od wieków walczące ze sobą.

->Resident Evil - Jeden, a właściwie to jedne z moich ulubionych filmów.

->Taken - Całkiem fajnie się oglądało.

->Teoria Chaosu - Za tą zagmatwaną fabułę, gdy już mi się zdawało że wiem o co w tym wszystkim chodzi, końcówka filmu pokazała, że jednak nie było tak jak myślałem. Uwielbiam takie filmy, gdzie historia wyjaśnia się dopiero w samej końcówce filmu.

->XIII: The Conspiracy - Ciekawa fabuła i szybka akcja. Aż chce się oglądać Very Happy

-> Felon(Skazaniec) - Facet broniąc swojej rodziny przypadkowo zabija napastnika, za co trafia do więzienia. Aby przeżyć będzie musiał dostosować się do zasad panujących w więzieniu. Ciekawy film. [/url] Laughing

-> Most do Terabithii - Fajna opowieść o przyjaźni i sile wyobraźni.

To by było tyle ode mnie.
misioooo
abikor wrote:
Uważam, że film 2012 jest wart obejrzenia, ale tylko i wyłącznie dla efektów specjalnych. Widziałem sporo filmów, ale tu widać warsztat mistrzowski - niestety tylko tu. Reszta filmu ma tyle mankamentów zarówno wobec gry aktorskiej, jak i scenariusza, że lista byłaby baaardzo długa - nie będę ich wymieniał, niech publiczność sama dokona oceny.
Co do tego trzymania w napięciu to lekka przesada...
Ale powtórzę jeszcze raz efekty specjalne - super!

Zgadzam się. Film "przewidywalny" i nic ciekawego jeśli chodzi o scenariusz czy grę nie wnosi do kina made in hollywood. Standardowa produkcja "efekciarska", ale za to postarali się z efektami i momentami można się pośmiać Smile
c'tair
Oglądał ktoś "9", który niedawno wyszedł? Ja tak i bardzo mi się podobał. Mógłbym zarzucić trochę kreacji postaci czy fabuły, ale urzekły mnie dwie rzeczy:
- grafika - postacie zrobione świetnie, świat postapokaliptyczny wręcz miodzo (uwielbiam te klimaty post-apo Razz )
- "akcje" - dlatego np. fabuła całego filmu mnie nie urzekła tylko pojedyncze fragmenty, np. śmierć jednej z lalek (Ci co oglądali pewnie wiedzą, co chodzi).

Warto obejrzeć, ale nie zabijałbym dla tego filmu Razz .
czarulit
Ostatnio bardzo podoba mi się brytyjskie kino, dlatego chciałbym polecić niewspomniany jeszcze "Trainspotting". Naprawdę świetny film opowiadający o życiu młodych londyńczyków, którzy przed swoimi problemami uciekają w świat narkotyków.
mtx
baaardzo polecam http://www.youtube.com/watch?v=6jU3AimFaz0
czarulit
A co sądzicie o nowym filmie Camerona pt. "Avatar"? Widział już ktoś? Chociaż wszedł niedawno do kin, to już jest bardzo popularny. Czy może jest to skutek efektywnej kampanii reklamowej a może jednak samego filmu? Ja chciałbym go obejrzeć i przekonać się czy te efekty specjalne są aż tak fascynujące. Jak dla mnie w filmie liczy się przede wszystkim fabuła i gra aktorów, jednak czasami warto obejrzeć coś dla samej rozrywki.

Natomiast jeśli chodzi o temat wątku, to ja polecam film pt. "Pojedynek". Może nie jest jakiś rewelacyjny czy nawet bardzo dobry, ale jak dla mnie jest to dość ciekawe podejście, tzn. zrealizować film z wykorzystaniem praktycznie tylko dwóch aktorów.
mtx
dużo moich znajomych jest zachwyconych Avatarem..
misioooo
Na Avatarze byłem w kinie na projekcji 3D (w systemie Dolby 3D) - rewelacja Smile
Zarówno sam system 3D od Dolby spisuje się znakomicie, oczy i głowa nie bolą, a i efekt dla widza moim zdaniem znacznie lepszy niż w przestarzałych, bazujących na Real3D IMaxach (lub tym bardziej działających na półamatorskim systemie Infitec kinach).

Sam film - fabuła raczej przewidywalna, aczkolwiek wciągająca. Ogląda się to bardzo przyjemnie. Można się doszukiwać jakiejś "głębi i przesłania" w filmie, ale jak komuś się nie chce - nie musi. Po prostu ładnie opowiedziana opowieść sci-fi.

Polecam Smile
paulina
Nie widziałam Avatara, jedynie słyszałam opinie, dość podzielone zresztą.

Ostatnio w telewizji można było obejrzeć dwa filmy.

Seksmisja - kultowy film polski ze Stuhrem i Łukasiewiczem w roli głównej. Nakręcony w 1984, po 25 latach wciąż utrzymuje niesamowitą popularność. Bardzo niewiele jest filmów, które po obejrzeniu 5, 10 czy 20 raz nie nudzą i wciąż śmieszą. Niesamowite i błyskotliwe żarty i powiedzenia, które do tej pory są powtarzane. Ponadczasowy, cudowny film !

Jednak czy wszyscy o tym przypadkiem już nie wiedzą ? Wink

Szeregowiec Ryan - wzruszający film, świetnie oddający realia wojny. Potrafi przenieść w czasie, pokazać życie żołnierzy. Ciężkie życie. Popłakałam się już na nim wiele razy;) Kilka godzin naprawdę wartych obejrzenia.
Poza tym osobiście odczuwam wielki sentyment do tego filmu, ponieważ od zawsze intrygowała mnie tematyka II wojny światowej Smile
mtx
czytałam o Avatarze, że to kopia filmu Pocahontas tylko, że w przyszłości..

ja za to gorrrrąco! polecam Parnassussa. Świetny film, doborowa obsada aktorska, szalony i ciekawy.
czarulit
Co do Avatara i Pokahontaz, to było o tym na joemonster.org:

http://www.joemonster.org/art/13127/Co_laczy_Avatara_i_Pocahontas_

+ kilka screenów z obu filmów:

http://www.demotywatory.org/upload/demotivator_16965.jpg

i porównanie trailerów:

http://www.youtube.com/watch?v=UdIIqoDakHU&feature=player_embedded
gecko
To teraz nieavatarowo.

Oglądałem film p.t. ,,Bękarty Wojny" w reż. Quentina Tarantino. I powiem jedno: jest genialny! W napięciu trzyma cały czas, jednocześnie kilka razy wywołał u mnie uśmiech na twarzy (pastisze różnych gatunków - w tym Tarantino jest świetny... no i ten Pitt z włoskim akcentem Very Happy ) oraz dał do myślenia (genialna kreacja nazistowskiego ,,Łowcy Żydów").

Ocena: 8/10
Dodam, że ocena jest surowa i takie filmy jak Szeregowiec Ryan czy inne dostałyby 9/10... Więc tak, jak najbardziej polecam Very Happy
mtx
Bękarty są super. Byłam na filmie 2 razy. Ja nie chodzę do kina 2 razy :p
gecko
Tak jak ja... Ale np na ,,33 scenach z życia" byłem dwa razy.

Właśnie - mówiłem, że ten film jest świetny? 7,8/10 Razz
Sachi
Widziałam "33 sceny z życia" i jak dla mnie było słabe... Ani nie poruszyła mnie gra aktorska, ani efekty specjalne, ani historia...
Być może jestem nieczuła i nie wzrusza mnie ludzka tragedia - nie wiem. W każdym razie mnie to w ogóle nie poruszyło. Ot, zwykła ludzka historia. Na co dzień widziałam lepsze...
kovok
Kac Vegas
Outpost
Ostatnia akcja
Golasy
Kup teraz
mtx
Planeta 51 - nie tak extra jak Shrek, ale fajna

Nine NIE polecam
Sachi
Widziałam Avatara 3D- fajne efekty, bardzo ładna grafika i zbudowany świat, muzyka też była w porządku.
Fabuła za to leży. Film bardziej przewidywalny niż bajki Disney'a.

Polecam, żeby obejrzeć! Bo warto dla naprawdę pięknej grafiki.
Ale więcej niż raz bym na to nie poszła... Razz
mtx
obejrzałam wilkołaka
NIE polecam. stanowczo nie polecam. chyba, że ktoś lubi latające flaki i debilizmy na ekranie...
erhiwan
Polecam Taken / Uprowadzona, swietny film akcji Wink
czarulit
A czy widział ktoś z Was "The Hurt Locer: W pułapce wojny", który wczoraj zdobył 6 oskarów (w tym za najlepszy film)? Ja jakoś nie miałem przyjemności go obejrzeć i zastanawiam się czy warto, bo choć zdobył tyle oskarów, to jednak słyszałem niepochlebne recenzje. Możliwe, że do zdobycia tej nagrody przyczyniła się "popularna" ostatnio tematyka jak i to, że po prostu w tamtym roku było niewiele bardzo dobrych filmów. Jakie są Wasze opinie?
mtx
nie polecam Alicji - słaby.
munchlax27
Witam!
Polecam: Władcy Pieniądza (The Money Masters), Świat według Monsanto (World according to Monsanto), Kto zabił elektryczny samochód (Who killed electric car?). To tytuły na dobry początek. Miłego oglądania!
Pozdrawiam
Sachi
Widział ktoś może "jak oswoić smoka"? Smile
abikor
czarulit: niedawno obejrzałem The Hurt Locker i twoje wątpliwości są jak najbardziej słuszne. Film jest zrealizowany sprawnie, ale po obejrzeniu całości nasuwa mi się skojarzenie z dawnymi "produkcyjniakami" tworzonymi aby pochwalić władzę.
Wojna pokazana jest z perspektywy amerykańskich żołnierzy i nie ma tam żadnych głębszych treści, brak wątków przybliżających widzowi istotę konfliktu, a wszystko co Amerykanie robią jest słuszne.
Oczywiście nie mam zamiaru negować bohaterstwa wielu z saperów (nie tylko amerykańskich, Polacy też rozminowywali niejeden rejon konfliktu walk), ale oceniając sam film nie zauważyłem niczego, co jednoznacznie kwalifikowałoby do najwyższej nagrody filmowej.
Sądzę, że o werdykcie zadecydowała wyłącznie tematyka i być może sprawna promocja robiona wokół filmu przed ogłoszeniem wyników.
czarulit
Miałem już jakiś czas temu okazję oglądać ten film i nie przypadł mi do gustu. Czasami miałem wrażenie że film się nie trzyma kupy, tzn. było wiele momentów, które nie wiadomo co (przynajmniej dla mnie) miały wnosić do filmu, jakby były oderwane od fabuły (nie będę ich opisywał, żeby nie streścić komuś fabuły filmu). Według mnie film wyszedł zbyt nienaturalnie i niekiedy podczas oglądania się nudziłem.
dzakub
Wchodzicie na ta stronke !
Polecam wszystkie filmy
http://zalukaj.tv/polecony,899223/
Kaitaye
Donnie Darko z tych starszych - fabularnie miazga, gra też nie najgorsza. Jutro wybieram się na Trzech muszkieterów w 3D, po wszystkim zdam relację. Jeśli chcecie się zniechęcić do jedzenia - polecam Martwicę Mózgów Very Happy
mtx
moja recenzja 3m
http://obliczakultury.pl/film-i-muzyka/gatunkami/akcja-i-przygoda/1229-qtrzej-muszkieterowie-3dq-recenzja
Kaitaye
Byłem na 3d z panną właśnie, taka bajeczka, ale nawet fajna. Szkoda jedynie, że jak zwykle nie wykorzystali w pełni możłiwości 3d - pod względem jedynie reklama z piłką wywarła na mnie wrażenie, kiedy ta praktycznie miała mnie uderzyć Very Happy
Maste_r
ja ostatnio oglądałem Kung Fu Panda 2 z polskim dubbingiem i powiem wam że daje rade ;D moja ocena to 7/10
anom01
Polecam Film Zmierzch byłem na wszystkich czesciach w kinie Polecam.
mtx
Serio? Film, w którym laska zachodzi w ciążę z wampirem, a ich dziecko - pół-wampir, pół-człowiek rozwijający się w zawrotnym tempie jest wpojoną miłością najlepszego przyjaciela laski, czyli wilkołaka, który był zakochany w lasce? a wszystko rozstrzyga się w oparach absurdu walki między dobrem a złem, czyli jakimiś wkurzonymi kolesiami, którzy są wystarczająco starzy, żeby obwieścić się szefami wampirów?
Kaitaye
U mnie się podniecają tym zmierzchem - pierwszą część obejrzałem nawet całą, drugą urywkami żeby zobaczyć wilkołaki właśnie, następnych raczej nie dotknę, chociaż mogę zostać zmuszony do tego u ziomka w chacie przy piwie.
Ostatnio przykatowałem trochę pełnometrażowych filmów z Bleach - na razie pierwszą część (podobno słabą), przyznam, że szału nie było. Zobaczymy, co będzie dalej ^^
Ktoś może poleci coś kostiumowego (w klimatach płaszcza i szpady, vel "Braterstwo wilków"), ew. z wilkołakami? (tutaj "Dziewczyna w czerwonej pelerynie" nawet mogła mi się za efekty o stroje spodobać).
Maste_r
mnie również Zmierzch irytuje ale pewnie dlatego że jestem fanem wampiryzmu lubie filmy ksiązki czy gry z tym związane a jak zobaczyłem świecącego lowelasa który ma czelność nazywać siebie wampirem to myślałem że zwymiotuję. Blade czy nawet Buffy powinni go skasowac i po krzyku Razz z drugiej części (chyba drugiej?) widziałem jedynie scenę walki wikołaków i to przez przypadek ;D uśmiałem się co nie miara Very Happy

http://www.joemonster.org/filmy/20934/Tlumaczenie_Ksiezyca_w_Nowiu_w_wykonaniu_Guillermo_ Very Happy
mtx
Maste_r wrote:
mnie również Zmierzch irytuje ale pewnie dlatego że jestem fanem wampiryzmu lubie filmy ksiązki czy gry z tym związane a jak zobaczyłem świecącego lowelasa który ma czelność nazywać siebie wampirem to myślałem że zwymiotuję. Blade czy nawet Buffy powinni go skasowac i po krzyku Razz z drugiej części (chyba drugiej?) widziałem jedynie scenę walki wikołaków i to przez przypadek ;D uśmiałem się co nie miara Very Happy

http://www.joemonster.org/filmy/20934/Tlumaczenie_Ksiezyca_w_Nowiu_w_wykonaniu_Guillermo_ Very Happy

mam to samo. tzn Sagę się bardzo dobrze czyta (mimo, że w warstwie treści jest okropna).
dla vampirofanów niezłe powinny być Vampire Diaries.

a z innej beczki polecam Friends with benefiets Wink
Kaitaye
Nie jestem pewny, czy "Gra o tron" można zaliczyć do filmów, ale odcinki po 40min czy po godzinie (nie pamiętam) to coś a'la taki film. Pierwszy sezon zabrał mi dwie nocki, chamy wypuścili trailera kolejnego sezonu (podobno planowanego na kwiecień) i jak rzadko kiedy czekam na to z zapartym tchem.
mtx
Kaitaye wrote:
Nie jestem pewny, czy "Gra o tron" można zaliczyć do filmów, ale odcinki po 40min czy po godzinie (nie pamiętam) to coś a'la taki film. Pierwszy sezon zabrał mi dwie nocki, chamy wypuścili trailera kolejnego sezonu (podobno planowanego na kwiecień) i jak rzadko kiedy czekam na to z zapartym tchem.

obejrzałam pierwszy sezon, ale tyłka nie urywa. do drugiego raczej już nie zasiądę, ale sprawnie nakręcony
Hexes
Taki prymityw jak ja szuka w kinie głównie rozrywki dlatego polecam parę filmów dla relaksu:
- Miasto Boga (Cidade de Deus) Brazylijskie slumsy i zabawy z bronią
- Apocalypto - Znów Ameryka Południowa, tym razem zamierzchłe czasy i ganianie po dżungli
- Trylogia Władca Pierścieni - Tego chyba nie muszę przedstawiać (zwłaszcze że TVN ostatnio transmituję - gratis dodając 50 min reklam na 1 film).
- Ruiny - Niby horror, niby film przygodowy. Znowu dżungla
- Jestem legendą - Umarlaki na poważnie (jeśli można tak to nazwać)
- Zombieland - Połączenie komedii i typowego filmu o zombie.
mtx
Polecam Circumstance http://www.imdb.com/title/tt1684628/ naprawdę dobry film. Lesbijska miłość w warunkach, gdzie w ogóle nie powinna zaistnieć, współczesny Teheran, bardzo dobra muzyka.

http://www.youtube.com/watch?v=td-cYUVOg4Q
Kaitaye
Apocalypto oglądałem, ostre masy tam mieli. Zombieland też, ale szczególnego szału nie było. Jak można nie zachwycać się "grą o tron" !!! Może ja jestem spaczony, bo zbyt bardzo pasują mi realia i klimaty Razz
mtx, ciężkie kino, pomyśleć można nad książką, dla mnie film to dobra i odprężająca rozrywka.
Polecam Vidoq, mniej głośny z powodu wejścia wtedy Braterstwa Wilków, ale dobry, dobry Wink
Btw. Czy to już przypadkiem drugi Sherlock Holms nie wyszedł? Twisted Evil
mtx
ano w kinach od 5 stycznia
c'tair
Ostatnio po raz kolejny obejrzałem Dzień Świra. Przyznam, za każdym razem jak go oglądam wychwytuję coraz więcej szczegółów w tym smutnym filmie.

Ostatnio nie oglądam nic nowego, ale mogę polecić parę nieco starszych perełek typu The Prestige - świetny film i jak ujął to mój kumpel "świetna kmina, genialna masa" Smile.

Jest jeszcze w miarę nowy 127 Godzin. U mnie ten film siedzi w top 3 filmy roku 2011 - fajnie przedstawia co się dzieję w psychice człowieka podczas sytuacji kryzysowej i jakoś tak po tym filmie dużo bardziej chciało mi się żyć. Dla niektórych nudny, ale dla innych może to będzie fajna inspiracja.

Jest jeszcze Kapitan America - miły i relaksujący film, dużo mordobicia i trochę taniego patosu, ale lekki i przyjemny, akurat na jakiś bardzo nudny wieczór, żeby się trochę odmóżdżyć.
mtx
był ktoś na dziewczynie z tatuażem? jaki film? warto? nie, nie oglądałam Mężczyzn, którzy nienawidzą kobiet i nie czytałam Larsona
Kaitaye
Nie, ale panna mi coś chyba wspominała o tym. Ja raczej się nie skusze. Btw. zaliczyłem Sherlocka - był w moim odczuciu nieco bardziej przewidywalny (szczególnie końcówka), ale akcja i humor na nawet porządnym poziomie. Dźwięk i muzyka super. Przynajmniej w kinie, nie wiem czy tak samo fajnie będzie brzmieć na pc czy kinie domowym Confused
mtx
Kaitaye wrote:
Nie, ale panna mi coś chyba wspominała o tym. Ja raczej się nie skusze. Btw. zaliczyłem Sherlocka - był w moim odczuciu nieco bardziej przewidywalny (szczególnie końcówka), ale akcja i humor na nawet porządnym poziomie. Dźwięk i muzyka super. Przynajmniej w kinie, nie wiem czy tak samo fajnie będzie brzmieć na pc czy kinie domowym Confused

pójdę do kina. bałam się, że będzie kicha - jak to często z sequelami. Podobno Żelazna dama z Meryl Streep słaba - ktoś coś wie?
Maste_r
ja ostatnio oglądałem film Stay (http://www.filmweb.pl/Zostan) moja ocena to 8/10 jeśli ktoś lubi klimaty psychologiczne to polecam serdecznie Wink pojawiło się w tym filmie kilka wątków których do końca nie zrozumiałem więc jeśli ktoś go oglądał to z chęcią wymieniłbym się spostrzeżeniami ;P
Kaitaye
John Carter - z trailerów wynika, że to takie połączenie Gwiezdnych Wojen, Władcy Pierścieni, cosik z Avataru i Gladiatora. Ktoś znalazł podobno nawet podobieństwa do Prince of Persia Cool Najlepsze jest to, że powieść powstała w 1912 roku! Film na pewno czerpie pełnymi garściami z poprzednio wymienionych, póki co nie wiem czy to dobrze czy źle. Na film pewnie pójde do kina, pytanie tylko czy warto dołożyć te parę złotych na 3d, bo ostatnio jestem non stop zawiedziony ich jakością (wykorzystują chamy znikomy potencjał, kiedyś na Trzech Muszkieterach największe wrażenie zrobiła na mnie ... reklama gościa kopiącego piłkę w widownie!). Jeśli ktoś wybrałby się na 3d, niech od razu da tutaj znać czy warto Laughing
krzycz123
Księga Ocalenia - akcja dzieje się w świecie postapokaliptycznym. Bardzo polecam.
TimsManter
Najlepsze wymienione, ciezko cos dodac. Ogolnie polecam cos z amerykanskiego kina, chociaz chinskie tez niezle. Oczywiscie komedia i sensacja. "Naga bron" itp.
Kaitaye
I był ktoś na tym johnym carterze? Księga ocalenia wydaje się taka sobie, nie wiem jeszcze czy się skusze ;p
mtx
a coś o Kac Wawa? ktoś się odważył obejrzeć? Smile i co teraz w kinach jest fajnego?
Maste_r
odnośnie Kac Wawa to 4/4 znajomych którzy to widzieli powiedzieli mi żebym nie popełnił tego błędu co oni i nie szedł na ten film do kina a jeśli wpadnie mi w ręce to żeby obejrzeć tylko i wyłącznie jeśli do wyboru będę miał to albo strzelić sobie w kolano ;P nie wiem ile w tym prawdy bo sam nie oglądałem z racji nieprzychylnych opini ale przekazuje dalej Wink

ja ostatnio oglądałem Immortals i ... nie traćcie na to czasu Wink
mtx
to ja polecę niszowe filmy włoskie (w kinach studyjnych)
Samotność liczb pierwszych - trochę powalony, ale ciekawy o ludziach i samotności i traumie
i naprawdę fajny Coś pięknego - komedia o rodzinie i życiu
Maste_r
ja od wczoraj nic ciekawego nie obejrzałem ale przypomniał mi się pewien polski film godny polecenia a mianowicie Pogoda na jutro Wink z Jerzym Stuhrem w roli głównej Smile aż sobie chyba po niego sięgnę dzisiaj Very Happy
Kaitaye
Ghost Rider 2 do przodu - lekko się oglądało, humor mi podpasował, akcja przesłoniła przeciętną fabułe. Warto pójść na to do kina - zawiedzeni nie będziecie, chyba że wymagacie podejścia do diałba w stylu "Rytuał" czy inne takie.
I dobrze że luty za nami, te cienkie polskie komedie romantyczne w końcu się pokończyły.
Battleship: bitwa o Ziemię, do tego powoli się przymierzam, w kinie najlepiej smakuje akcja Very Happy

Zauważyliście, że ogólnie jest teraz duża tendencja do filmów z klimatach starożytności? Powoli to się już przejada.
mtx
byłam na streetdance 2 3d. wiadomo - dużo tańca (łączenie streetu z latino), a reszta typowa i łopatologiczna, więc..

a na co się teraz waszym zdaniem wybrać?
rohis
Może to nie filmy ale seriale, którym mało który film dorównuje. Gorąco polecam, na pewno nie pożałujesz a wręcz przeciwnie. Jeszcze będziesz miał pretensje że tak szybko się skończyły, tak mało odcinków, że się wkręciłeś Razz Nie wymienię tutaj odgrzewanych kotletów, które kazdy zna. Raczej w miare nowe produkcje:
- BOARDWALK EMPIRE (marka HBO, coś trzeba pisać więcej?) - lata prohibicji w USA jako okres rozwoju mafii Smile tak w skrócie.
- GAME OF THRONES - fantasy na mega poziomie. królowie szykują się do wojny.
- BREAKING BAD (leci teraz na polsacie nawet) - profesorek od chemii z ogólniaka wchodzi w biznes narkoprodukcji i dobrze mu to wychodzi.

Ponadto, takie klasyki jak: CALIFORNICATION, ENTOURAGE, BAND OF BROTHERS, BATTLESTAR GALACTICA, THE WIRE.

Aktualnie zaczynam wkręcać się we FRIDAY NIGHT LIGHTS.
mtx
To jak seriale, to polecam bardzo
Glee
Pretty Little Liers
Being Erica
Tudorów
True Blood
Pamiętniki wampirów
Rocky77
To ja coś naszego, polskiego polecę - serial Czas Honoru aktualnie namiętnie oglądam, naprawdę każdy powinien to obejrzeć, zdecydowanie najlepszy polski serial wojenny. Z filmów Układ Zamknięty niedługo wyjdzie na DVD, również polecam.
drunkwolf
Polecam filmy (pierwsze które mi do głowy przyszły a jest ich wiele:
Incepcja
Drużyna A
300
Forest Gump
Pulp fiction
Fight Club

A z nowszych to: Wilk z Wall Street, Hobbit, oraz Zniewolony. Jeszcze mogę polecić serial "Gra o Tron"Smile