FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

MS, Appleı Kıskandı

BURAK_X
Quote:
Apple'ın iPhone uygulamalarının satıldığı App Store mağazasına rakip geliyor, üstelik Microsoft'tan. Microsoft bu konuda uzun zamandır sürdürdüğü çalışmalarını tamamladı ve kendi uygulama mağazasını geliştirdi. Mağaza şu anda geliştiriciler için açıldı bile. Microsoft, geliştiricilerin hazırlayıp satışa sunduğu uygulamaların başarılı olanları için ödüller vereceğini de açıkladı.

Uygulama geliştiren kişiler, kendi Windows Mobile uygulamalarını Microsoft'un sanal mağazasına yükledikten yaklaşık 10 gün sonra kabul veya ret cevabını alabiliyorlar. Şu anda dünya çapında yaklaşık 30 milyon adet Windows Mobile işletim sistemi kullanan cep telefonu bulunduğu düşünülünce, bunun oldukça büyük çapta bir sanal mağaza olduğu rahatlıkla anlaşılabiliyor. Diğer yandan Microsoft'un bu mağazası ile, Apple'ın 1 milyarın üzerinde uygulamanın indirildiği App Store'unun başarısını yakalayıp yakalayacını ancak zaman gösterecek.
tufansaba
Önce apple ı çekip çekiştiriyorlar sonra onun izinden gidiyorlar Laughing yeni fikir yok başkalarının uygulamaları veya fikirleri değiştirilip kendilerine geçirmeye çalışıyorlar Smile
aligultekin34
nolcak adamlar apple ı kıskandıkların dan her türlü apple eın önünü nasıl kesicez diye düşünüyor.apple işletim sistemini vs hiç kullanmadım ama windows tan 1000 kat güzele benziyor baktığımda Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
mr.emre
ben kıskanma olarak görmüyorum, hatta kullanıcı talepleri üzerine bile başlanmış olabilir projeye. ama microsoft dendiği anda bi antipati uyanıyor derinlerde, bunu da anlamaktayım elbette.