FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!


Erdogan'dan ilk Kürt Acilimi

rouqe
Kürt açılımı konusunda kamuoyundan ve medyadan büyük destek aldıklarını kaldeden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan DTP ile görüşebileceğini söyledi. Başbakan Erdoğan bazı parti ve çevrelerin iddia ettiği gibi teröristbaşı Abdullah Öcalan'ı muhatap almalarının ise söz konusu olmadığını kaydetti.
Başbakan Erdoğan parti genel merkezinde basına kapalı olarak gerçekleşen grup toplantısında Kürt açılımına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. DTP'ye daha önce randevu vermeyi planladığını ancak şehit cenazelerinin gelmesi üzerine bundan vazgeçtiğini anlatan Başbakan Erdoğan'ın, bu kez DTP'ye randevu verebileceğini kaydettiği öğrenildi.

MUHATAP DTP

Kürt açılımı konusunda tüm partilerle görüşüleceğini söyleyen Erdoğan'ın," Bu süreçte DTP dahil tüm partilerle görüşeceğiz" dediği belirtildi. Bu süreçte terösitbaşı Abdullah Öcalan'ı muhatap almalarının sözkonusu olamayacağını belirten Başbakan Erdoğan'ın, "Ancak bazı çevreler bizim için terörist başını muhatap alıyormuş gibi görüntüler veriyor. Terörist başını muhatap almamız mümkün değil. Bizim muhatap alacağımız şu anda DTP'dir. Ben onlara randevu verecektim. Fakat o gün şehit haberleri geldi ve ben o an görüşmemi iptal etmiştim. Yine randevu verebilirim" ifadelerini kullandığı öğrenildi.

DİKKATLİ DAVRANMALIYIZ

Kürt açılımı konusunda kamuoyundan önemli destek aldıklarını kaydeden Başbakan Erdoğan'ın, "Hükümetimizin Kürt açılımı politikası kamuoyunda ve medyadan büyük destek gördü. Ancak bazı parti ve çevreler bizim terörist başını muhatap aldığımız gibi görüntüler veriyor. Terörist başını muhatap almamız mümkün değil. Bizim muhatap alacağımız şu anda DTP'dir. Ben onlara randevu verecektim. Fakat o gün şehit haberleri geldi ve ben o an görüşmemi iptal ettim� dediği kaydedildi.

Erdoğan'ın, Kürt açılımına ilişkin olarak sarfettiği �söz ola kestire başı� ifadelerine de değinerek bu konuda, �Bu sözlerim yanlış anlaşıldı. Bu tür açılımlar elbette konuşulacak. Ama bunu yaparken yanlış anlaşılmalara müsaade etmemek konusunda dikkatli olmamız gerekiyor� dediği öğrenildi.

Hem Türkiye hem AK Parti kazanır

The Economist Avrupa Direktörü John Peet, AK Parti'nin üzerinde çalıştığı 'Kürt açılımı'nın hem parti hem de Türkiye'nin yararına bir girişim olduğunu vurguladı. Ülkede milliyetçi grupların olası tepkilerine dikkat çeken Peet, �Ama Türkiye'de sadece Türkler yaşamıyor, Türkiye farklı etnik yapıdaki toplumu ve kültürel değerlerini zenginlik olarak görmeli.� dedi. AK Parti'nin Kürt kökenli vatandaşların yoğun yaşadığı Güney Doğu ve Doğu Anadolu bölgesinde iyi sonuçlar elde ettiğini vurgulayan Peet, �AK Parti geçtiğimiz genel ve yerel seçimlerde bu bölgelerde iyi oy aldı. Ama muhalefete baktığımız zaman örneğin CHP bu bölgelerde hiç oy alamadı. Bu Kürt açılımı Türkiye'nin bir kazanımı olacaktır. Sadece AK Parti'nin değil.� şeklinde konuştu.

EN ÇOK OYU ŞAHİN ALDI

Erdoğan'ın, basına kapalı gerçekleştirdiği grup toplantısında küskünlüklere ve kırgınlıklara meydan vermemek için Meclis Başkanı adayını belirlerken milletvekillerine dikkat ettiği noktaları şöyle açıkladığı belirtildi: �Arkadaşlarım şu anda emin olun aranızda en fazla oy alan ismi başkan adayı olarak gösteriyorum. Sizin yazılı değerlendirmelerinizi ben tek tek inceledim. Sizin belirlediğiniz adayı bende aday gösteriyorum. Bu konuda kimseden kırgınlık beklemiyorum.�
Related topics
Başbakan gerçekten U.S.A e kafa mı tutuyor?
Google’dan Yeni Bir Sosyal Ağ Daha!
Apple‘dan "çabuk Tükenen Batarya" Itirafı
Türkiye’nin ilk uluslararası SEO Konferansı
İstanbul Forumu
Da Vinci Code
Bordo bereliler hakkında merak edilenler
Sobre cuando dan el espacio
Books of Dan Brown
Videobewerking op PC
Gary Paulsen and Dan Gutman's books
cep telefonunun zararlari hakkinda,mutlaka okuyun
[Literatura] - Opiniões sobre livros que vocês leram.
Farklı server'dan database kullanmak
Reply to topic    Frihost Forum Index -> Language Forums -> Turkish

FRIHOST HOME | FAQ | TOS | ABOUT US | CONTACT US | SITE MAP
© 2005-2011 Frihost, forums powered by phpBB.