FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!


3G Gelmeden Turkcell 4Gde 170 Mbpsi Gördü

BURAK_X
Quote:
Turkcell, 4G olarak adlandırılan geleceğin GSM altyapısı LTE testlerinde saniyede 170 Mbps’leri aşan hızlara ulaştı

Turkcell, dünyanın en hızlı mobil genişbant teknolojisi olan LTE testlerinde Türkiye’deki en yüksek veri hızına ulaştı. Turkcell’in, Ericsson’la birlikte yaptığı LTE testlerinde veri hızı, saniyede 170 Mbps’i aşan hızlara ulaştı.

Türkiye’deki en yüksek veri hızına ulaşan Turkcell’in Şebeke Operasyonlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlter Terzioğlu, LTE testleri ile ilgili şu değerlendirmeleri yaptı: “Mobil genişbantta hız sürekli artıyor. Turkcell olarak biz de dünyanın en yeni teknolojilerini yakından takip ediyor, bugünden geleceğe hazırlanıyoruz. Ericsson ile birlikte Türkiye’deki ilk denemeleri gerçekleştirdik ve LTE testlerini başarıyla tamamladık.”

3G için aldıkları A tipi lisansın, bir sonraki mobil genişbant teknolojisi olan LTE için kendilerine önemli bir avantaj sağladığını belirten Terzioğlu, Turkcell altyapısı üzerinde mobil ortamda ulaşılan hızın benzersiz bir kullanıcı deneyimi sunduğunu belirtti.

Terzioğlu Turkcell’in, LTE denemelerini gerçekleştirmek, endüstrileşmesini sağlamak, standartlarına yön vermek ve global bir ekosistem oluşturmak amacıyla çalışan LSTI Forum’daki üyeliğini de hatırlatarak, Turkcell’in, LTE teknolojisi konusunda da Türkiye’de öncü rolü üstlendiğini vurguladı. Turkcell, ayrıca Avrupa Birliği projeleri ve LSTI Forum’daki tecrübelerini kullanarak LTE sonrası için geliştirilmekte olan ve saniyede 1 Gbit’lerin iletiminin hedeflendiği “LTE Advanced” teknolojisinin çalışmalarına da devam ediyor.

LTE teknolojisine yönelik çalışmalarda dünya lideri olan Ericsson’un Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Ziya Erdem ise yaptığı değerlendirmede; “Yeni nesil mobil iletişim teknolojisi LTE, şu anda birçok ülkede test ediliyor. LTE artık geleceğin konusu değil, bugünden hazırlanmamız gereken bir teknolojik gelişmedir. Dünyadaki sayılı LTE testleri arasında yer almaktan ve bunu Türkiye’de ilk olarak Turkcell ile birlikte başarmaktan gurur duyuyoruz. Turkcell’le yaptığımız ortak çalışmalarda 170 Mbps üzerindeki hızlara eriştik.” şeklinde konuştu.

Erdem ayrıca LTE’nin, veri hızları ve spektrum verimliliği açısından benzersiz bir performans sağladığını belirterek, “Şebeke işletme ve bakım maliyetlerini en aza düşürmek için tasarlanan LTE aynı zamanda enerji kullanımını azaltan ve CO2 salımını düşüren sürdürülebilir şehirler oluşturulması adına da önemli bir etken olarak da öne çıkıyor” dedi.

haydi bakalım
cavbela
e tabi baz istasyonun altında yaparlarsa bu hıza ulaşırlar.
benim korkum bu 3g 4g için başımıza 100lerce baz istasyonu dikcekler,
malum 3g için yeni istasyonlar gerekiyor, 4g içinde pek farklı bi durum olacağını sanmıyorum.
rouqe
keske bi 20 yil sonra dogsa idik Smile daha neler cikar neler .) ışınlanma felan Smile
aligultekin34
türkcell teknoloji çok yakından takip eden bi firma ve bunu 3 g de görüyoruz zaten A tipi lisan türkcell de ve hız bakımından da wodafone dan 8 kat hızlı çıkmış bi operatör yani. 4g de de baya bi başarılı olacak gibi gözüküyor Very Happy
darkeagle
rouqe wrote:
keske bi 20 yil sonra dogsa idik Smile daha neler cikar neler .) ışınlanma felan Smile


O zamanda aynısı derdin...
Related topics
free 3G mail account!
Random Quotes Services for anyone - 1 Frih$ for 170+ quotes
what is 3g
http://216.32.85.170:2222/ cannot be displayed?
Looking for a new mobile phone.. 3G
Dazzle DVC 170
[news] GSMA: "La banda de 3G podría ampliarse"
3G 1 Ağustosta Başlıyor
3g nedir?
3G sadece ceplere gelmiyor; gözlük ve saatler de 3G'nin nime
3G'nin Hayatımıza Katacağ&#30
3G tarifeleri kampanyalari
3G İller ve deneyimler
Turkcell’den Full Paket
Reply to topic    Frihost Forum Index -> Language Forums -> Turkish

FRIHOST HOME | FAQ | TOS | ABOUT US | CONTACT US | SITE MAP
© 2005-2011 Frihost, forums powered by phpBB.