FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!


Şimdi de 4G geliyor

aligultekin34
Quote:
Mobil cihazlarda yüksek çözünürlüklü video devri 4G ile açılacak. İşte 4G'nin getirecekleri...

Ağ donanım sağlayıcılarından Cisco'nun yaptığı açıklamaya göre 4G servisleri kimi şirketlerin video uygulamalarının sonu olacak. Cisco Uluslararası Servis Sağlayıcısı Pazarlama Müdürü Suraj Shetty geçen hafta yaptığı bir söyleşide "şirketlerin yüksek-hızlı kablosuz geniş bant teknolojileri olan WiMAX ve LTE'nin, yüksek çözünürlüklü videoların mobil cihazlarda paylaşımına imkan sağladığını" belirtti.

Ayrıca "telekomünikasyon şirketlerinin kapsamlı video servisleri sunarak kendilerini neredeyse kablolu internet'e çevirdiğini, kablolu internet sağlayıcılarının da geliştirilmiş ses ve internet seçenekleri ile bu şirketlerle daha iyi rekabet edeceği" açıklamasında bulundu.

Günümüzde şu bir gerçek ki yüksek çözünürlüklü bir videoyu DSL ve ya fiber optik üzerinden paylaşabiliyoruz. Fakat aynı durum kablosuz bir ortam için neredeyse imkânsız. Ama 4G gelince, bu gibi paylaşımları kablosuz ortamda rahatça yapmak mümkün olacak.

Cisco'nun mobil internet veri alışverişi üzerine yaptığı bir araştırmada; 2013 yılına girildiğinde veri alışverişi %64 video, %19 veri servisleri, %10 dosya paylaşımı ve %7 ses olacak deniliyor. Ayrıca yine bu araştırma günümüz video transferinin 2012 yılı sonlarına kadar 4 kat çoğalacağını gösteriyor.

4G kapasitesi 15mbps bant genişliğini destekliyor. Eğer ki böyle bir bant genişliğine sahip olursak, kimi servislerin daha da gelişeceğini tahmin etmek pekte yanlış bir yorum olmaz.
darkeagle
Darısı 1500G nin başına Razz
mr.emre
biz bi göremedik daha 3g'nin faydalarını...
tufansaba
yapılan testlerde 28mbps görebilmişler hız gittikçe artacakmış tabii şirketler ev kullanıcıları 3g destekli telefonlarda kullanmaya başlayınca bu hız ne kadar iyi olur belli değil ve en önemlisi fiyatlar nasıl olacak 3 şirket arasında çekişme olurda kullanıcılara yarar en azından Laughing belki bunu gören telekomda birşeyler yaparda sevindirirler Smile

konuyu fazla dağıtmadan 3g bir gelsinde gerisi gelir umarım Very Happy
Related topics
İstanbul Forumu
PHP ve PHPNUKE kaynaklar
Rock'n coke 2006
Bilgisayarına uzaktan bağlanma^^
Atatürk'ümüz için DEV Arşiv
Adsl nin sürekli kopması
xp sistem geri yüklemesi sorunu
barışa rock karşı festival
Turkiye Lubnana asker gondermeli mi?
200 GB'lık DVD'ler Geliyor!
İnternet Browserlerı
XP Geri Geliyor
Kotası olmayan adsl varmı
‘Apple Store’ Türkiye’ye Geliyor
Reply to topic    Frihost Forum Index -> Language Forums -> Turkish

FRIHOST HOME | FAQ | TOS | ABOUT US | CONTACT US | SITE MAP
© 2005-2011 Frihost, forums powered by phpBB.