FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Online Oyunlar & Stratejiler

Online oyunlar gerçek yaşamınızı nasıl etkiliyor?
Olumlu.
0%
 0%  [ 0 ]
Olumsuz.
100%
 100%  [ 3 ]
Etkilemiyor.
0%
 0%  [ 0 ]
Total Votes : 3

DaiLoDai
Merhaba arkadaşlar, forumda yaptığım aramada böyle bir konuya rastlamadım ya da atlamış da olabilirim.Bu yüzden bu konuyu açmayı uygun gördüm.

Biliyorsunuz ki, günümüzde internet kullanımın artması ile paralel online olarak oynanan oyunlar da popüler olmaya başladı.Hem oyun sayısı,hem de oynayan sayısı arttıkça , online oyunlar çoğu şirketin ekmek teknesi olmaya başladı. Özellikle de gerçek zamanlı oyunlar piyasaya sunularak,oyuncuların oyuna daha çok bağlı kalmaları sağlanmakta...

Bu tür oyunların sadece ve sadece bir oyundan ibaret olduğunu unutup, gerçek yaşamdan çaldıkça çalıp oyuna harcayan, sosyal hayattan kopmuş , eve kapanmış , pc başından kalkmayan bir topluluk ortaya çıkmaya başladı.(Ne yazık ki!)

Öncelikle, sanal alem ile gerçek alemin ayrımını iyi yapıp, her ikisini de amacına uygun yaşamak,tatmak gerek. Umarım bu tür sanal şeyler sizleri, gerçek yaşamınızdan,sevdiklerinizden uzaklaşatırmaz..(Sözüm onlara..)

Konuya yukarıda mesajımı yazarak girmek istedim.Vaktinizi çaldıysa kusra bakmayın..

Şimdi gelelim konumuza..

Burada, online olarak oynadığımız oyunlar hakkında bildiklerimizi,stratejilerimizi ,başarı sırlarımızı diğer bu oyunları oynayan ya da oynamak isteyen arkadaşlarımızla paylaşabiliriz.

Ben online oyunlara soğuk bakan birisiydim.Ama birgün bir şekilde travian adlı oyunla tanıştım ve oynamaya başladım.Yaklaşık 2 senedir(arada kesintiler oldu tabii ki) bu oyunu oynuyorum.Eğer bu forumda travian oynayan arkadaşlar var ise bana sormak istediklerini sorabilirler.

Diğer oyunlar hakkında soruları veya merak ettikleri olan arkadaşlar da buradan sorularını bilen arkadaşlarımıza iletebilirler.

Unutmayın ki; bildikleriniz paylaştıkça anlam kazanacaktır.Paylaşmak isteyen arkadaşlarımız var ise mesajlarını bekleriz..

Herkese şimdiden teşekkürler..
darkeagle
Ben bir ara ogame oynuyordum. İlk başlarda pek girdiğim yoktu fakat belli bir aşamaya ulaştıktan sonra 24 saat oyun başında durmanız gerekebiliyor. 5. evrende birinci sırada iken beni darmadağın etmeleri sonucu oyundan ayrıldım.

Şimdi ise uzun süredir bilgisayar başında boş vakitlerimi değerlendirdiğim popmundo ve yeni başlamış olduğum kingsage var.
aligultekin34
olumsuz etkiler bence cünkü adamlar ogame knight gibi oyunların hastası olmuslar basından zor kalkıyorlar
tufansaba
knight online için söylemek gerekirse ve knight online life offline diye bir kavram oluşmuşsa daha söyleyecek söz yok sanırım Very Happy

bir çok arkadaşım bu oyun yüzünden derslerini boşladılar ve tekrar yapmak zorunda kaldılar , bir çok arkadaşım yemesinden içmesinden yol parasından kesip bu oyuna yatırım yaptılar

üzücü bir durum tabiiki herşey tadında bırakılsa belki daha güzel olabilir

şimdi belli ki oynamamışın böyle diyorsun diyenler olabilir denedim Very Happy mmorpg türü sevmiyorum Razz
cavbela
olumsuz etkiliyor tabiki:) bi ara travian oynuyordum. sabah sınavım olmasına rağmen araya asker sokacağım, reis keseceğim diye başından kalkmıyordum :p kendi zirveme ulaşmışken darmadağın edilince oyunu bıraktımSmile s4 ün yeniden açılmasını bekliyorum . ..