FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Firefox 3.6: Namoroka 2010da Geliyor

tufansaba
Firefox 3.6: Namoroka 2010da Geliyor

Quote:
Mozilla vakfı çıkacak olan Firefox 3.6 sürümü hakkında ilk bilgileri açıkladı. Firefox 3.5'ten (Shiretoko) sonra Firefox 3.6 "Namoroka" çıkacak. Nihai sürümün çıkış tarihi olarak 2010'un başlangıcı / ortası planlanıyor.

Çıkacak olan sürümde geliştiriciler özellikle tarayıcının performansını yükseltmeye odaklanıyor ve yazılımın başlangıç / tepki süresini iyileştirmek istiyorlar. Buna ek olarak tarayıcının kişisel zevklere daha iyi uyum sağlaması sağlanacak. Bunun için yeni nesil Firefox'ta Personas eklentisi de devreye girecek.

Geliştiriciler ikincil amaç olarak Firefox 3.6 ile görev tabanlı çalışmanın üzerinde duruyorlar. Burada Taskfox eklentisinin entegrasyonu devreye girebilir. Aynı Ubiquity eklentisi gibi TaskFox da tarayıcının adres satırını daha akıllı hale getirecek.

Namoroka sayfa gösterimi yaparken Gecko 1.9.2 motorunu kullanacak. Geliştiriciler nihai Firefox 3.6 için kesin bir zaman aralığı verse de şunun altını çiziyorlar: Namoroka, yazılım olgunlaşmadan piyasaya sürülmeyecek.

Ram sorununu aşıp ve aşrı yavaşlılığı ortadan kaldırırlarsa chromedan ff'a dönebilirim Razz
sefilim
ben şu haliyle bile firefoxdan vazgeçemiyorum

eğer yeni hali dedikleri gibi olursa süper olur

bilgi için saol tufan Wink
halilibo
ben şahsen hala FF2 kullanıyorum. hoş benimkisi portable olduğu için FF3 fazla zorlanıyor Falysh bellekte ama bu belki dana az zorlanırsa buna geçme ihtimalim var. Chrome u hiç deneyemedim portable sürümünü bulamadığım için onu denemek isterim.
cavbela
halilibo wrote:
ben şahsen hala FF2 kullanıyorum. hoş benimkisi portable olduğu için FF3 fazla zorlanıyor Falysh bellekte ama bu belki dana az zorlanırsa buna geçme ihtimalim var. Chrome u hiç deneyemedim portable sürümünü bulamadığım için onu denemek isterim.

browser piyasası ipini kopardı aldı gidiyor. umarın ilerde browserların internete girmek için olduğunu unutup 100kaplan gücünde birşey yapmazlar:)