FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

hotmaili yasal yollardan pop3 yapma (!)

locoom
Microsoft, Hotmail hesabini kullanan kullanicilari icin pop3 destegi veriyor. Eskiden ucretli olan bu servis , artik bedava. Fakat belirli ulkeler icin gecerli.. bize live.com vermedikleri gibi bu hizmeti de henuz koklatmıyorlar Smile ( İngiltere, Kanada, Avusturya, Fransa, Japonya, İspanya, Almanya, İtalya ve Hollanda).

Bunun icin ne yapiyoruz... Hotmail sayfamiza gidiyoruz ve options kismindan kisisel bilgilerimizin oldugu yere geliyoruz. Burada
Ülke/bölge olarak yazilan kisma: Birleşik krallık (United Kingdom)
Biraz asagilarda olan Üye ülke kismina: ilgiltere(England)
yine bunun altında Ülke/bölge olarak yazilan kisma da: Amerika Birleşik devletleri (United state) yazin...

Ayarlarimizi kaydettikten sonra "mail" programimizi calistiriyoruz.(mozilla tunderbird tavsiyem ben mac mail kullanıyorum hic microsoftun programları ile vakit kaybetmeyin diyorum ) Yeni hesap ekleme kismindan hotmail hesabimizi giriyoruz.

Incoming mail server kismina : pop3.live.com
Outgoing mail server kismina : smtp.live.com

yaziyoruz.

Ayarlamalar sirasinda sorulan Authentication required ve SSL kisimlarina evet diyoruz veya kutucugu isaretliyoruz(mac mail icin gecerli ayarlar mozilla yaad digerleri nasıl tam bilmiyorum ama sorunu olana yardımcı olabilirim sanıyorum) ve user name kisimlarina tam mail adresinizi ve sifre kismina da sifrenizi giriyorsunuz.Account type POP olcak...

herkese kolay gelsin
tufansaba
İtibar kaybettikçe yenilikler biziler bekler Razz
locoom
United Kingdom (Birleşik Krallık) (İngiltere)
England (ingiltere)
Posta kodu: CW8 2AB

bu bilgiler de yeni adres alacaklar icin lazım olacaktır Smile
RosenCruz
locoom wrote:
United Kingdom (Birleşik Krallık) (İngiltere)
England (ingiltere)
Posta kodu: CW8 2AB

bu bilgiler de yeni adres alacaklar icin lazım olacaktır Smile

sağol locoom Wink
locoom
rica ederim
halilibo
bu yöntemle pop3 hesabı açılabiliyor mu
pop3 hesabı için pro olmak gerekmiyor mu?
locoom
ben ne anlattım ?_
locoom
Microsoft, Hotmail hesabini kullanan kullanicilari icin pop3 destegi veriyor. Eskiden ucretli olan bu servis , artik bedava. Fakat belirli ulkeler icin gecerli.. bize live.com vermedikleri gibi bu hizmeti de henuz koklatmıyorlar ( İngiltere, Kanada, Avusturya, Fransa, Japonya, İspanya, Almanya, İtalya ve Hollanda).

Bunun icin ne yapiyoruz... Hotmail sayfamiza gidiyoruz ve options kismindan kisisel bilgilerimizin oldugu yere geliyoruz. Burada
Ülke/bölge olarak yazilan kisma: Birleşik krallık (United Kingdom)
Biraz asagilarda olan Üye ülke kismina: ilgiltere(England)
yine bunun altında Ülke/bölge olarak yazilan kisma da: Amerika Birleşik devletleri (United state) yazin...

Ayarlarimizi kaydettikten sonra "mail" programimizi calistiriyoruz.(mozilla tunderbird tavsiyem ben mac mail kullanıyorum hic microsoftun programları ile vakit kaybetmeyin diyorum ) Yeni hesap ekleme kismindan hotmail hesabimizi giriyoruz.

Incoming mail server kismina : pop3.live.com
Outgoing mail server kismina : smtp.live.com

yaziyoruz.

Ayarlamalar sirasinda sorulan Authentication required ve SSL kisimlarina evet diyoruz veya kutucugu isaretliyoruz(mac mail icin gecerli ayarlar mozilla yaad digerleri nasıl tam bilmiyorum ama sorunu olana yardımcı olabilirim sanıyorum) ve user name kisimlarina tam mail adresinizi ve sifre kismina da sifrenizi giriyorsunuz.Account type POP olcak...
halilibo
Çok teşekkürler, ben sanırım mesajınızı tam okumamışım. kusura bakmayın.

Bu benim çok işime yarayacak aslında.

Verdiğiniz bilgiler için tekrar teşekkürler.
cavbela
halilibo wrote:
Çok teşekkürler, ben sanırım mesajınızı tam okumamışım. kusura bakmayın.

Bu benim çok işime yarayacak aslında.

Verdiğiniz bilgiler için tekrar teşekkürler.

bu saatten sonra hotmailin msne girmek dışında pek kullanılacağını sanmıyorum. tabi msn için maili olanların başka hesaplara ihtiyaç duymayacağıda bi gerçek. gmail özellikleri ve kullanışlılığıyla bence bu sektörde lider.
halilibo
ben zaten gmail kullanıcısıyım da bazı üyeliklerim ve tabii ki msn listemdeki arkadaşlarımdan gelen epostalar için lazım olacak bana.

Hotmail hesabımı direk gmailden okumama olanak sağlayacak bu olay, bu yüzden çok işime yarayacak.
halilibo
Merhaba, yine ben.

benim bu pop3 ile ilgili bir sorunum var.

mail gönderirken hiç bir sorunla karşılaşmıyorum fakat gelen maillerin hiçbirini alamıyorum. ThunderBird kullanıyorum. Hesabımla ilgili ayarları yaptım. ama acaba diyorum hotmail hesabımda pop3 enable gibi bir özellikde var da ben mi bulamadım, çünkü dediğim gibi gelen mailleri alamıyorum.

programda sorun var desem Gmail de gelen gelmeyen Smile her maili kaydetti. Sorun ya hotmail de ya da bende. çözüm bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.
cavbela
halilibo wrote:
Merhaba, yine ben.

benim bu pop3 ile ilgili bir sorunum var.

mail gönderirken hiç bir sorunla karşılaşmıyorum fakat gelen maillerin hiçbirini alamıyorum. ThunderBird kullanıyorum. Hesabımla ilgili ayarları yaptım. ama acaba diyorum hotmail hesabımda pop3 enable gibi bir özellikde var da ben mi bulamadım, çünkü dediğim gibi gelen mailleri alamıyorum.

programda sorun var desem Gmail de gelen gelmeyen Smile her maili kaydetti. Sorun ya hotmail de ya da bende. çözüm bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

ayarlarında bi problem olabilir. gönderme ile alma ayrı portlardan yapılıyor. alma ile ilgili olan ayarlarına iyice bi bak.