FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Teknoloji Devi Türkiyede Üretim Yapacak

tufansaba
Teknoloji Devi Türkiyede Üretim Yapacak

Quote:
Foxconn tarafından Çorlu'da kurulacak olan bölgesel üretim tesisi, yaklaşık 60 milyon dolar değerindeki yatırımla birlikte 2000 kişiye ulaşacak istihdam fırsatı sunacak.

Konuyla ilgili HP, Foxconn ve Başbakanlık Yatırım Ajansı tarafından ortak olarak yapılan açıklamada, HP, yeni Foxconn tesisinin en büyük PC müşterilerinden biri olmayı hedeflediğini, aynı zamanda Türkiye, Orta Doğu ve bazı Avrupa pazarları için ayda ortalama 200 bin adet masaüstü bilgisayar sevketmeyi planladığını kaydetti.

HP'nin, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi (EMEA) Kişisel Sistemler Grubu'ndan Sorumlu Başkan Yardımcısı Eric Cador, "En son çıkan PC teknolojisine olan talep çok hızlı bir şekilde artıyor. Bu ortamda, HP olarak Türkiye'deki bireysel ve kurumsal kullanıcıların giderek artan ilgisini gözlemlemekteydik. PC üretiminin Türkiye'den yapılacak olması HP'nin dünyanın hızla büyümekte olan bölgelerindeki artan tüketici talebine karşılık verme stratejisinin önemli bir parçasıdır" dedi.

HP, Türkiye pazarına ilk kez 20 yıl önce İstanbul'da ilk ofisini açarak girmişti. Bugün, HP'nin ülke çapında 41 hizmet noktası bulunuyor. Eric Cador, "Bu yatırımın HP'ye; Türkiye, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesileri'ne yapılacak ihracatlarında destek olacağından ve daha da güçlendireceğinden eminiz" şeklinde konuştu.

Foxconn Başkan Yardımcısı Jim Chang de konuya ilişkin olarak, "Türkiye'de Çorlu'da kurulacak fabrika, Foxconn tarafından yönetilen ve bilgisayarların üretileceği yeni bir üretim tesisi olacak. Türkiye, zengin ve yetkin iş gücü, stratejik konumu ve hükümetin desteği ile talep edilen ürünleri en hızlı ve en rekabetçi yollarla sunmamız için ideal bir ülkedir" dedi.

Üniv. okuyupta farklı işlerde çalışmak zorunda kalanlara belki bir ümit Smile
darkeagle
Eğer açılacaksa büyük bir olasılık Çorlu'ya taşınmam gerekecek...
sefilim
seçilen bölge gerçekten güzel
anilerk
hahaha ben şanslıyım orda bir iş bulabilirsem kendime ne ala.evi taşıma derdim de olmaz zaten çorludayım Smile
bu kriz ortamında yakın zamanda olacağını sanmıyorum ama.Buradaki fabrikalar kapanmaya başladı.
RosenCruz
memlekete hayırlı olsun
aligultekin34
acılırsa cok güzel olur ya hic olmazsa is imkanı dogar millete