FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

google apps sorun!!!

locoom
merhaba kisisel bir blog acmak istiyorum. bununn yanında google apps e kaydoldum fakat domainimi frihosttan ns veya mx ayarlarıın degistiremiyorum. bu sorunu cozmus arkadaslar olduguna inanıyorum yardım ederseniz sevinirim..
darkeagle
locoom wrote:
merhaba kisisel bir blog acmak istiyorum. bununn yanında google apps e kaydoldum fakat domainimi frihosttan ns veya mx ayarlarıın degistiremiyorum. bu sorunu cozmus arkadaslar olduguna inanıyorum yardım ederseniz sevinirim..

Hangi serverdasın? Host Panelin ne?
locoom
darkeagle wrote:
locoom wrote:

server 3 teyim
DirectAdmin v1.33.0 panel ( umarım bunu sormussundur)
blogu actım sayılır gece boyunca uyumadan calıstım.
www.locoom.com/blog
cavbela
alan adını http://freedns.afraid.org/ gibi bir dns servera yönlendirip, diğer ayarları onun
üzerinden yapıp o şekilde kullanabilirsin.
direct adminli olanında bu özelliklik yok, belki cpanelde de yoktur.
darkeagle
cavbela wrote:
alan adını http://freedns.afraid.org/ gibi bir dns servera yönlendirip, diğer ayarları onun
üzerinden yapıp o şekilde kullanabilirsin.
direct adminli olanında bu özelliklik yok, belki cpanelde de yoktur.

cPanelde yok fakat, katakulli ile ayarlanabiliyor. DirectAdmin kullanmadığım için bilemiyorum şu an.
darkeagle
locoom wrote:
darkeagle wrote:
locoom wrote:

server 3 teyim
www.locoom.com/blog

NS ayarını domain kontrol panelinden, mx ayarlarını mail seçenekleri altında host panelinden yapabilirsin.
locoom
darkeagle wrote:
locoom wrote:
darkeagle wrote:
locoom wrote:

server 3 teyim
www.locoom.com/blog

NS ayarını domain kontrol panelinden, mx ayarlarını mail seçenekleri altında host panelinden yapabilirsin.

malesef olmuyor
"Cannot modify MX records
Details
You do not have permission to add records to your zone"
uyarısı var Sad
tufansaba
olmaması için bir neden yok ama Think bondings e mesaj atmanı tavsiye ederim o nediyor bu duruma Very Happy
cavbela
tufansaba wrote:
olmaması için bir neden yok ama Think bondings e mesaj atmanı tavsiye ederim o nediyor bu duruma Very Happy

hatırladığım kadarıyla güvenlik sebebiyle izin vermiyorlardı.
ben ayrı bir dns server kullanarak hallediyorum işlerimi,
darkeagle
cPanel de de izin verilmiyor fakat bunu yapabilmenin birçok yolu var dns ile uğraşmadan (kendimden biliyorum)...
locoom
dns park yontemi mi?

frihostun verdigi domaini sildim dns leri direkt frihosta yonlendirip tek domain uzerinden devam ediyorum . domain park kullanmak istemiyordum fakat sanırım baska carem kalmadı. yine de yardım etmege calıstıgınız icin tesekkur ederim arkadaslar Smile
locoom
cavbela wrote:
tufansaba wrote:

hatırladığım kadarıyla güvenlik sebebiyle izin vermiyorlardı.
ben ayrı bir dns server kullanarak hallediyorum işlerimi,

bunu da denedikten sonra yeni yontemler arıyor olacagım Smile adminin masajının bi kopyasını gecerim buraya eger cevap verirse tabii Smile
tufansaba
Yapmak istenilen olay domaini bir mail servis sağlayıcısına yönlendirip domain adı üzerinden mail adresi vermek değil mi yoksa ben mi yanlış anladım Smile

Eğer bu dediklerimse cPanelde sorunsuzca yapabiliyorum Rolling Eyes
locoom
tufansaba wrote:
Yapmak istenilen olay domaini bir mail servis sağlayıcısına yönlendirip domain adı üzerinden mail adresi vermek değil mi yoksa ben mi yanlış anladım Smile

Eğer bu dediklerimse cPanelde sorunsuzca yapabiliyorum Rolling Eyes

ben nasıl cpanel alabilirim ?
bana bunu verdiler Smile ve yeterli yetkiniz yok dediler mx ayarlaını degistirmeye kalktıgım zaman Sad
tufansaba
host isteği yaparken server 1de yer varsa oradan istiyorum diyordun sanırım aldıktan sonra değiştirirlermi orasıda meçhul daha doğrusu server1den host verirlermi Smile
locoom
anladım saolasın... sanırım server bir dolu opldugu icin 3 e attılar direkt beni Sad bakalım cozebilirsem iyi olacak cozemezsem boole devam edicez
locoom
tufansaba wrote:

henuz cevap vermedi Smile