FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Google Translate ile Türkçe çeviri yapılabiliyor

tufansaba
Evet sonunda Türkçemizde eklenmiş oldu.Gerçi her ne kadar hataları olsada güzel.Geliştirilmesi dileğiyle Very Happy

Link : http://translate.google.com
selim06
yani hata payını normal buluyorum, ama hizmet çok yararlı özellikle çoğu kullanıcımız için(tabi günlük gezintide, otomasyon çeviriler akademik olmanın yanından bile geçemez malum). Bunun yanısıra minumum risk için çevirdiğiniz sayfayı İngilizceden de bir kontrol edin derim Smile Bununla birlikte hala Firefox Türkçe dil denetimini desteklemiyor, Google'da çok geç yayınladı.
hekimusta
en iyi tercüme manuel tercümedir Smile
RosenCruz
hekimusta wrote:
en iyi tercüme manuel tercümedir Smile

öyle tabii ama bu da bir adım .D
coollateral
Ne mutlu Türk'üm diyenenin ingilizcesi de aynıymış ha. Ya da ingilizler de orjinal halinde soylenmesini istiyorlar Razz
hekimusta
Tüm dünya hakimiyetimizi kabul edecek yakında... ama konunun geldiği yere de bir bakın Very Happy
PTCpara
Güzel bir özellik olmuş, İngilizce bilmeyenler için az da olsa sayfayı anlaılabilir kılıyori ama en güzeli ingilizce öğrenip manuel çevirmek tabii ki Smile
cavbela
netten gavur kız tavlamak isteyen arkdaşlarıma artık bunu öneririm:) bu sayede beni rahat bırakırlar Laughing Laughing Laughing
tufansaba
deneme amaçlı çeviri yapıyorsanız nasıl çeviriyor vs.. diye eğer istediğiniz gibi bir sonuç alamadıysanız sağ alt köşeden "Daha iyi bir çeviri öner" linkine tıklayarak çevirilere yardımcı olmayı unutmayın
Smile
Garga
Belki de son zamanlarda en fazla kullandığım Google özelliği bu oldu...Kendi siteme haber ekleyebilmek için mecburen bir sürü yabancı siteyi dolaşıyorum ve devamlı tercüme yapmak zorunda kalıyordum.Ancak tahmin edebileceğiniz gibi bu kolay bir şey değil...Bilmediğin kelimeler,anlamını tam çıkaramadığım cümleler karşıma çıkıyor.Bir aralar Babylon kullanıyordum ancak onunda deneme sürümü bitince klasik sözlüğe dönmek zorunda kaldım.Şimdi ise Google Translate az bir şey de olsa yarama tuz bastı diyebilirm.

Bu özellik aslında tam açlışmıyor şu anda.Çoğu cümleyi tamamen anlamı dışında da çevirdiği oluyor.Sizden bir tek ricam yazının üzerine gelince daha iyi çeviri yap seçeneği çıkıyor ve bunu seçip göndermeniz.Ben neredeyse yeni bir hobi edindim desme yerdiir.Sıkıldıkça şu googleı bir türkçe yapalım deyip gönderiyorum site site gezip Smile

Evet arkadaşlar düşüncelerim bunlar destekçi olalım 4 x4 lük bir translate servisi olsun Smile