FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Bir efsane daha emekliye ayrılıyor

tufansaba
Intel'in 90'lı yıllarda gerçekleştirdiği teknoloji atılımının mimarlarından olan ve 35 yıldır Intel'de görev yapan Craig Barret emekli oluyor.

Quote:
Geçtiğimiz yıl Bill Gates'in Microsoft'taki görevinden emekli olmasından sonra bir emeklilik haberi de Intel'den geldi. 35 yıldır birçok kademede Intel için çalışan ve şirketin halen başkanı olan Craig Barrett da Mayıs ayında emekliye ayrılıyor. Intel'in kurucuları Gordon Moore ve Bob Noyce ile de çalışan Craig Barrett 2005 yılına kadar Intel'in CEO'luğunu da yürütmüştü. Intel'in 90'lı yıllarda gerçekleştirdiği birçok atılımın altında imzası bulunan Barrett, gelişmekte olan ülkelere de teknolojinin götürülmesi adına sosyal çalışmalar yapan bir isim olarak da biliniyor. Geçtiğimiz günlerde verdiği bir röportajda emeklilik kararını nasıl aldığını açıklayan Barret esprili bir dille şunları söylemişti: "Paul Otellini'ye 35 yılımı bu şirketi düşünerek geçirdiğimi söyledim. Ve ona dedim ki bundan sonra benim yerime sen endişelen, ben de senin yerine seyahat edeyim". Barrett'ın yerine Intel başkanlığı görevine, 1993'ten beri Intel yönetim kurulunda görev yapan Jane Shaw görev yapacak.

Kaynak : www.computerworld.com.tr