FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Google Videonun Sonu !

BURAK_X
Quote:

Google Video ve bazı Google hizmetleri krize kurban gidiyor. İşte intrenet devinden radikal kararlar.

Pek çok kişi Google'ın sunduğu farklı internet hizmetlerinden yararlanıyor. Fakat görünüşe göre Google bu hizmetlerin bazılarında hedeflendiği başarıya ulaşamadı. Firmanın yaptığı bir açıklamada beklentilerin altında kalan bazı hizmetlerinin devam ettirmeyeceklerini belirtildi.

Google şu anda tüm hizmetlerini gözden geçirme aşamasında ve hangi hizmetlerinin sona erdirileceğini tespit etmeye başladı bile. İlk izlenimler Google Video, Google Katalog Arama ve Google Notebook hizmetlerinin listenin başında yer aldığını gösteriyor.

Google blog'larında yer alan açıklamalarda kullanıcıların bu hizmetleri kullanmaya devam edebileceği de söyleniyor. Google şu an için sadece sürdürülemeyecek bu hizmetlere destek vermeyecek ama örneğin Google Notebook kullanıcıları eski notlarını kaybetmeyecek ve yeni notlar almaya devam edebilecekler. Fakat Google artık bu hizmetleri iyileştirmek için ek bir çaba sarf etmeyecek.

Diğer yandan Google Video için durum biraz farklı. Google'a ait YouTube'un da rakibi olan Google Video'daki hiçbir içerik silinmeyecek ama yeni içerik eklemek çok yakında artık mümkün olmayacak. Böylece Google'ın kendi içerisindeki video paylaşım rekabeti de sona ermiş olacak.

bitti rüya...
cuneytozdemir
Birkaç gündür zaten Google Video Youtube veya Dailymotion dan video getiriyor.
BURAK_X
ilk çıktığında deli gibi video izliodum Laughing
cavbela
gördüğüm kadarıyla video.google.com adresinden video içerikli arama yapılıyordu. youtubeyi aldıktan sonra zaten çok gerekli olmayan bi servisti.

notebook uygulaması işe yarar bişi olabilirdi. onun benzerini oflfline sunan bi program aradım ama bulamadım. yeteri kadar kullanışlı olmadığı için bende yerele bi wordpress kurdum notlarımı taglayarak ve katagorilendirerek tutuyorum...
BURAK_X
eskiden tüm netten veya google video ya yüklenen videolarda arama yapabilme özelliği vardı, şimdi yok. battı batıyor gibi...
RosenCruz
google hevesli çocuk gibi hergün yeni bir hizmetle geliyor ama ne kadar başarılı kaçında başarılı ?
BURAK_X
RosenCruz wrote:
google hevesli çocuk gibi hergün yeni bir hizmetle geliyor ama ne kadar başarılı kaçında başarılı ?

güzel bi bakış açısı Confused
Garga
Bence google çok fazla miktarda gereksiz büyüme ilkesini uyguladı...Sonunda da bu gibi sorunlar ortaya çıktı
coollateral
para hırsının sonu işte bu Very Happy
locoom
hala icerisinde videolarım var ve umarım kapanmaz yada silmezler videolarımı Sad
Garga
locoom wrote:
hala icerisinde videolarım var ve umarım kapanmaz yada silmezler videolarımı Sad

Silme yok sadece geliştirmeyi durduruyor.Eskisi gibi kalacak yani senelerce aynı google video uploader kullanabiliriz Very Happy
RosenCruz
sessiz sedasız kalacak yani gelişmeden bundan sonra
PTCpara
Çok da önemli değil benim için, upload ve video seyrederken YouTubeu kullanıyorum, o da Googleın değil mi sonuçta Smile