FRIHOST • FORUMS • SEARCH • FAQ • TOS • BLOGS • COMPETITIONS
You are invited to Log in or Register a free Frihost Account!

Chrome 2 yüzünü gösterdi

tufansaba
Quote:
Chrome'un 2. sürümünde bizleri neler bekliyor? Yayınlanan ilk pre-beta'yı deneyin, cevabı bulun...

Google'ın Firefox ve Internet Explorer'a cevabı olan Chrome'un 2. sürümü için ilk beta öncesi sürüm, yani pre-beta sürümü, denemek isteyenler için yayınlandı.

Bu sürümün bize gösterdiği en büyük yenilik, Google Chrome'un tarayıcı motoru WebKit'in yeni bir sürümü ile birlikte gelecek olması. Ayrıca buna ek olarak geliştiriciler, tam ekran sörf gibi birçok yeni özelliği de bu pre-beta sürüme eklediler.

Beta öncesi sürümü kullanabilmek için ilk sürümün sisteminizde yüklü olması gerekiyor. Pre-beta'ya erişmek için aşağıdaki linke tıklayarak Chrome Channel'ı indirin, çalıştırdıktan sonra "Dev:" seçin ve "Update" tuşuna basın. Sonrasında Chrome'u açın ve Araçlar menüsünden "About Google Chrome" seçeneğine tıklayın. Çıkan pencerede "Update Now" a basın. Ama bunu yaparken şunu da asla unutmayın: Tarayıcınızı henüz beta bile olmayan bir sürüme yükseltiyorsunuz.

Link : http://chromium.googlecode.com/files/chromechannel-2.0.exe

Kaynak: Chip.com.tr

Bende chrome kullanıcısı sayılabilirim sırf az ram harcadığı için.Ama hızına diyecek birşey bulamıyorum 1mbit interneti 106/24kb olarak kullansamda sayfa açılışları ie veya fften çok daha hızlı.
cavbela
linux portu çıksın hemen geçeceğim. ff linuxda çok aşırı kasıyor.
BURAK_X
firefox sempatik geliyor nedense ama birgün belki chrome denerim...
RosenCruz
chrome şimdilik opera ve ff ile kapışamaz.çok fırın ekmek yemeli
locoom
artık mac versiyonu da cıksa fena olmıcak... napıyo bu adamlar bu kadar zor mu macosx versiyonu ... buradan sesleniyorum "uyuma google uyumaaaa!!!"
coollateral
firefox forever Smile
RosenCruz
locoom wrote:
artık mac versiyonu da cıksa fena olmıcak... napıyo bu adamlar bu kadar zor mu macosx versiyonu ... buradan sesleniyorum "uyuma google uyumaaaa!!!"

şimdilik o kadar aman aman bir browser değil bence..mac versiyonunu neden o kadar beklediniz anlamadım..ff yüzünden mi
sefilim
zamanla yer edinir gibi gözüküyor ama

bilemiyorum yani Very Happy
RosenCruz
daha şimdiden pazar çalmaya başladı ....
PTCpara
2. sürümü deneyelim bakalım nasılmış. Ama dediğiniz gibi firefoxu çok rahat geride bırakır hız konusunda, bunu biraz kullanınca çok rahat anlıyorsunuz.
RosenCruz
PTCpara wrote:
2. sürümü deneyelim bakalım nasılmış. Ama dediğiniz gibi firefoxu çok rahat geride bırakır hız konusunda, bunu biraz kullanınca çok rahat anlıyorsunuz.

bence ff2 bundan hızlı..... Rolling Eyes
TheMentor
kullandığım en muhteşem tarayıcıdır kendileri
fatihsener
TheMentor wrote:
kullandığım en muhteşem tarayıcıdır kendileri

Bencede... Arkadaşın dediği gibi en iyi tarıyıcı gibi..